Prva liga RS, sedmo kolo: Perović riješio banjalučki derbi

D.Dragičević, M. Zubović

BANjALUKA - Sjajan derbi sedmog kola Prve lige Republike Srpske pun jakog tempa i golova su odigrali Željezničar i BSK.

Gosti su sjajnim drugim dijelom došli do tri boda uz raspoloženog strijelca Miloša Perovića te slavili rezultatom 4:2.

BSK je poveo u prvom naletu. Gosti su izveli brz napad, Vukan Đorđević je izašao sam pred golmana i pogodio za vođstvo. Pokušao je zatim i Perović, ali preko gola. Domaćin je uspio da se vrati u meč i preuzeo je inicijativu. Nakon sjajnog prodora Šuputa, Đogić je bio u odličnoj prilici, ali je bio izblokiran.

U 22.  minutu David Čolić je odlično prošao, ušao u šesnaesterac i odigrao povratnu za Šuputa koji je oboren. Sudija Aleksandar Jevtić je pokazao na penal kojeg je sigurno izveo Adonis Bilal. Do kraja prvog dijela još dvije odlične prilike za domaće. U 35. minutu sjajnu dijagonalu je iskoristio Luka Malić i šutirao, a odlično je intervenisao Modić.

Zatim je Šuput bio sam u 45. minutu ispred gola gostiju i poslao je loptu pored stative.

Kazna je stigla u nastavku. BSK je puno bolje odigrao drugi dio. Preuzeli su "romantičari" igru i inivijativu i to su krunisali golom u 61. minutu.

Đorđević je sjajno krenuo u kontru prošao odbranu domaćih i uposlio Miloša Perovića kojem nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu . Mogli su gosti brzo i do 3:1 kad je Stojičić pogodio prečku. Ono što su propustili tad, nisu u 69. minutu.

Petrović je probio po strani uposlio Perovića koji je postigao drugi gol na meču. Nakon dva pokušaja Bilala, domaći su smanjili preko Sladojevića u 79. minutu. Ipak nada domaćih je kratko trajala, jer je Đorđević uposlio Perovića koji je postigao i treći gol za konačnih 4:2.

Ostali rezultati sedmog kola: Omarska - Sloboda (MG) 1:2 (Kovačević 28 - Luis 38, Zekanović 68), Ljubić - Leotar 2:1 (Subić 31, Žižak 88 - Penić 17), Velež (N) - Drina (Z) 1:0 (Drašković 5), Romanija - Borac (KD) 2:0 (Vuković 19p, 59), Rudar Prijedor - Kozara 2:0 (Komazec 2, 47), Slavija - Alfa Modriča 1:0 (Stupar 53ag). Radnik - Laktaši (sinoć). Sutjeska - Famos (odgođeno).

ŽELjEZNIČAR 2 (1)
BSK 4 (1)
Strijelci: 0:1 Đorđević u 1, 1:1 Bilal u 22, 1:2 Perović u 61, 1:3 Perović u 69, 2:3 Sladojević u 79, 2:4 Perović u 83.minutu.

Stadion: Željezničara na predgrađu.
Gledalaca: 200
Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 7.
Žuti kartoni: Sladojević, Đogić, Jević (Željezničar ST), Samardžija, Radović, Runić (BSK).

Igrač utakmice: Miloš Perović (BSK) 8.

ŽELjEZNIČAR: Tamindžija 6,5, Čolić 7, Sladojević 7 (od 79. minuta Vintonji -), Blanuša 6,5, Đogić 7, Kralj 6,5 (od 62. Minuta Kerezović -), Bilal 7, Malić 7 (od 62. minuta Bajić -), Jević 6,5 (od 79. minuta Jagodić -), Šuput 7,  Kalabić 6,5 (od 48. minuta Ivić 6,5). Trener: Branislav Krunić.

BSK: Modić 6, 5, Moconja 6,5, Jagodić 7, Samardžija 7 (od 87. minuta Pupić -), Đorđević 7,5 (od 90. minuta Gavrić -), Perović 8, Savanović 6,5 , Radović 6,5 (od 46. minuta Stojičić 6), Kujundžić 7, Petrović 7, Runić 7. Trener Bojan Puzigaća.