Prva liga Republike Srpske: Vodili sa 4:0, pa se uspavali

D. P.

BANjALUKA – Fudbaleri Krupe korak su bliže plasmanu u Premijer ligu BiH, pošto su u 25. kolu Prve lige Republike Srpske savladali Kozaru iz Gradiške sa 4:3.

Činilo se da izabranici Vladimira Ilića u ovom susretu neće imati težak posao, jer su već poslije prvog dijela susreta vodili sa 3:0.

Domaće je u vođstvo doveo Srđan Mrzić u 6. minutu, da bi Miloš Perović u 39. povisio na 2:0.

U samom finišu prvog dijela Aleksandar Petrović je postigao i treći pogodak za ekipu iz kanjona Tijesno.

Kada je u 59. minutu Ognjen Krneta povisio na 4:0 učinilo se da će gosti iz Gradiške doživjeti rezultatsku katastrofu, ali nije bilo tako.

Prvo je Admir Sadiković u 61. minutu smanjio na 1:4, da bi 15 minuta kasnije Dejan Glišić postigao i drugi pogodak za Kozaru. U 85. minutu Milan Šikanjić je smanjio na 3:4 i finiš susreta učinio zanimljivim.

Međutim, gosti do kraja meča nisu imali snage da postignu i četvrti pogodak i na taj način da dođu do izjednačenja.

Rezultati i strijelci:

Željezničar Sport tim – Slavija 0:0, Drina (Z) – Rudar Prijedor 0:1 (Tomić 22), Ljubić – Sloboda (MG) 0:2 (Suljić 61, Gavrić 66), Radnik – Zvijezda 09 0:2 (Mujagić 45, Janjić 61), Famos – Podrinje (J) 3:4 (Blažić 50, 64, Perović 90+1 – Delalić 34, Stevanović 45, Jovičić 75, 81), Tekstilac – Alfa Modriča 2:1 (Jovanović 23, Bašić 40 – Kuzljanin 88), Laktaši – Omarska 3:1 (Škorić 15, Marković 41, 78 – Kopanja 57), Krupa – Kozara 4:3 (Mrzić 26, Perović 39, Petrović 45, Krneta 59 – Sadiković 61, Glišić 76, Šikanjić 85). Sutjeska – Sloboda (NG).

Parovi 26. kola: subota, 22. april, 16,30 časova: Slavija – Krupa, Kozara – Laktaši, Alfa Modriča – Sutjeska, Sloboda (NG) – Famos, Podrinje (J) – Radnik, Zvijezda 09 – Ljubić, Rudar Prijedor – Željezničar Sport tim, nedjelja, 16,30 časova: Omarska – Tekstilac, Sloboda (MG) – Drina (Z).