Prva liga Republike Srpske: Velibor Đurić zadovoljan poslije još jedne pobjede

D.P.

BIJELjINA - Fudbaleri Radnika u jednom od najzanimljivijih susreta sedmog kola Prve lige Republike Srpske savladali su Laktaše sa 1:0 i tako zadržali priključak sa vodećim Rudar Prijedorom.

U veoma tvrdoj utakmici domaći su bili bolji od rivala, a jedini pogodak postignut je u 18. minutu, kada je mrežu golmana Laktaša Vanje Kneževića zatresao Marko Despotović.

- Bila je za nas ovo veoma važna utakmica i psihološki veoma važna pobjeda. Znali smo da nam neće biti lako protiv Laktaša, koji su pred početak sezone smatrani jednim od favorita prvenstva. Naime, nisu dobro startovali i svaki naredni meč im je prilika za popravni. Međutim, uspjeli smo da budemo agilniji tokom cijele utakmice i smatram da smo zasluženo stigli do trijumfa, koji nas je ostavio na drugoj poziciji. Ne razmišljamo mnogo unaprijed. Idemo korak po korak, a kuda će nas to odvesti, vidjećemo - naglasio je šef stručnog štaba Radnika Velibor Đurić.

Bijeljince već sutra na Gradskom stadionu u Banjaluci očekuje derbi osmog kola u kojem će im domaćin biti trećeplasirani BSK, koji je najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva.

- Pred početak sezone za favorite su smatrani Rudar Prijedor, Laktaši, Leotar i mi. I tada sam govorio da će se sigurno još neko umiješati u borbu za titulu. Kako sada stvari stoje, to je BSK. Sigurno da će biti veoma zanimljiv susret, ali prije svega očekujem da na Gradskom stadionu bude pravi fudbalski ambijent u svim segmentima – dodao je Đurić.

Gledalaca: 800.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Natan, Došlo, Matković (Radnik), Babić, Škorić, Šikanjić, Smailović (Laktaši).

Igrač utakmice: Marko Despotović (Radnik) 7.

RADNIK: Mitrović 6,5, Došlo 6,5, Vasić 6,5, Natan 6,5 (od 86. minuta Stjepanović -), Kačarević 6,5, Stevanović 6,5 (od 61. minuta Albijanić -), Despotović 7, Virekoh 6,5 (od 75. minuta Matković -), Perišić 6,5, Amidžić 6,5, Ristanović 6,5. Trener: Velibor Đurić.

LAKTAŠI: Knežević 6,5, Milić 6, Vuković 6,5 (od 77. minuta Đapa -), Šikanjić 6, Škorić 6, Milojević 6 (od 56. minuta Marković 6), Trivić 6 (od 85. minuta Smailović -), Ostojić 6, Babić 6,5, Tešić 6 (od 56. minuta Nikolić 6), Dojčinović 6 (od 56. minuta Hadžić 6). Trener: Miljan Bajić.

***

OMARSKA                  1 (1)

SLOBODA (MG)          2 (1)

Strijelci: 1:0 Kovačević u 28, 1:1 Luis u 38, 1:2 Zekanović u 67. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 700.

Sudija: Milan Kukrika (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Stojnić, Anđić, Sajak (Omarska), Nikodinović, Vuković, Zekanović, Luis, Jotić (Sloboda, MG).

Igrač utakmice: Predrag Zekanović (Sloboda, MG) 7,5.

OMARSKA: Vujičić 6,5, Zdjelar 6 (od 75. minuta Mikić -), Sajak 6,5, Kopanja 6,5, Panić 6 (od 70. minuta Petković -), Anđić 6 (od 68. minuta Marin -), Stojnić 6,5, Jaćimović 6,5, Jovičić 6 (od 46. minuta B. Romanić 6), Kovačević 7, Nišić 6,5. Trener: Zlatko Jelisavac.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 7, Danilović 7, Bobić 7, Nikodinović 7, Zekanović 7,5 (od 86. minuta Soldat 7), Luis 7,5 , Jotić 7 (od 90. minuta Lazendić -), Fontemaki 7, Babić 7 (od 86. minuta Jakešević -), Nenad 7, Radić 7. Trener: Marko Tešić.

***

LjUBIĆ    2 (1)

LEOTAR   1 (1)

Strijelci: 0:1 Penić u 19, 1:1 Subić u 28, 2:1 A. Žižak u 82. minutu.

Stadion: ”Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Milanović, A. Žižak (Ljubić), Sosa, Babić, Cmiljanović (Leotar).

Crveni karton: Ognjen Krneta (Leotar) u 61. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Žižak (Ljubić) 7,5.

LjUBIĆ: Stupar 7, Radaković 7, Milanović 7 (od 85. minuta B. Žižak -), A. Žižak 7,5, Jugović 7, Subić 7,5 (od 77. minuta Jevtić -), Grahovac 7 (od 58. minuta Stamenković -), Banjac 7, Stupar 7, Vidović 7, Komljenović 7. Trener: Vladanko Komlenović.

LEOTAR: Perišić 6,5, Milović 6,5, Cmiljanović 6,5, Babić 6,5, Đuderija 6,5, Milić 6,5 (od 89. minuta Popović -), Đajić 6,5 (od 89. minuta Kapor -), Begić 6,5 (od 46. minuta Krneta -), Sosa 6,5 (od 46. minuta Šušnjar -), Leko 6,5 (od 80. minuta Glogovac -), Penić 7. Trener: Jovica Vico.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: G. Prodanović, Petković, Vukanović (Velež, N), Gavrić, Marić, Vidović (Drina, Z).

Igrač utakmice: Srđan Drašković (Velež, N) 6,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 6,5, Abaza 6,5, Petković 6,5, Anđelović 6,5, G. Prodanović 6,5, Popović 6,5, Drašković 7 (od 90+1. minuta Kljakić -), Lusio 6,5, Neves - (od 21. minuta Repović 6,5), S. Prodanović 6,5 (od 85. minuta Botić -), Gutić 6,5. Trener: Marko Jovanović.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Marić 6, Jokić 6, Andrić 6, Gavrić 6 (od 46. minuta Jezdić 6), Ilić 6, Tadić 6 (od 65. minuta Delić -), Bogdanović 6, Vidović 6 (od 65. minuta Hadžiavdić -), Janjić 6, Ćulum 6. Trener: Mile Lazarević.

***

ROMANIJA      2 (1)

BORAC (KD)       0 (0)

Strijelci: 1:0 Vuković iz penala u 22, 2:0 Bunić (autogol) u 60. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 250.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Blagojević, Lukić, Cicović, Torbica, trener Gutović, Simanić (Romanija),

Malbašić (Borac, KD).

Crveni kartoni: Borislav Cicović (Romanija) u 45. minutu, trener Rade Drvenica (Borac, KD) u 38. minutu.

Igrač utakmice: Marko Vuković (Romanija) 7.

ROMANIJA: Lučić 6,5, Koroman 6,5, Đerić 6,5, Pekić 6,5 (od 90. minuta Čvoro -), Vuković 7 (od 75. minuta Milošević -), Lukić 6,5, Cicović 5, Radović 6,5 (od 46. minuta Otović 6,5), Torbica 6,5, Blagojević 6,5 (od 62. minuta Simanić -), Ivković 6,5. Trener: Milan Gutović.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6, Bunić 6, Dalić 6, Valensija 6 (od 68. minuta Pralica -), Hinestroza 6, Tomaš 6, Moskvera 6, Pekić 6 (od 61. minuta Govedarica -), Berilo 6 (od 61. minuta Glišić -), Malbašić 6, Gavrić. Trener: Rade Drvenica.

***

RUDAR PRIJEDOR    2 (1)

KOZARA             0 (0)

Strijelac: 1:0 Komazec u 2, 2:0 Komazec u 48. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 400.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Komazec, Amoa, Kovačević, Marić (Rudar Prijedor), Rastoka (Kozara).

Igrač utakmice: Nikola Komazec (Rudar Prijedor) 8.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić -, Ignjatović 7, Pekija 7, Kovačević 7, Komazec 8, Demonjić 7 (od 72. minuta Milaković -), Živanović 7 (od 77. minuta Petrović -), Marić 7, Raković 7, Amoa 7, Smajić 7 (od 53. minuta Rauš -), Trener: Bojan Krulj.

KOZARA: Kačavenda 6, Hong 6, Tešić 6, Bubić 6 (od 52. minuta Pljevaljčić 6), Bokić 6, Rastoka 6 (od 78. minuta Angeleski 6), Ilić 6 (od 46. minuta Modić 6), Veljkić 6 (od 46. minuta Sarajlić 6), Sadiković 6, Popović 6 (od 85. minuta Delić -), Asentić 6, Trener Alen Medović.

***

SLAVIJA          1 (0)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelac: 1:0 Stupar (autogol) u 54. minutu.

Stadion: SRC Slavija u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 250.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Popović (Slavija), pomoćni trener Petrović, Pljevaljčić, Mićić, (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Goran Popović (Slavija) 6,5.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Arbinja 6.5 (od 73. minuta Avdalović -), Gojković 6,5, Beširević 6,5 (od 46. minuta Vučinić 6,5), Popović 6,5, Dabić 6,5 (od 73. minuta Radaković -), Bjeloš 6,5 (od 86. minuta Čvoro -), Križevac 6,5 (od 90. minuta Stjepić -), Mandić 6,5, Karić 6,5, Tomić 6,5. Trener: Bojan Regoje.

ALFA MODRIČA: Dizdar 6,5, Jolović 6,5, Pljevaljčić 6, Radić 6, Šoškić 6, Omerhodžić 6, Trifković 6 (od 46. minuta Ilić 6), Limić 6,5 (od 82. minuta Sjenčić -), Mićić 6, Stupar 6 (od 73. minuta Samjuel -), Manojlović 6,5. Trener: Joco Stokić.