Prva liga Republike Srpske: U odličnoj utakmici Laktaši i BSK igrali neriješeno, 3:3

LAKTAŠI - Fudbaleri Laktaša i BSK-a u derbiju drugog kola Prve lige Republike Srpske igrali su neriješeno, 3:3.

Najinteresantnija utakmica ove prvenstvene runde opravdala je očekivanja, a bodom su sigurno zadovoljniji u redovima BSK-a, koji su uspjeli da odole jednom od najvećih favorita prvenstva.

- I prije utakmice govorio sam da nas očekuje veoma neizvjesna utakmica, jer BSK iako povratnik u ligu ima veoma dobru ekipu, koja je spoj mladosti i iskustva. To su odlično demonstrirali u ovom duelu i sasvim zasluženo su došli do remija - naglasio je šef stručnog štaba Laktaša Miljan Bajić.

Prema njegovim riječima, utakmica je mogla da ode u sasvim drugom smjeru.

- Brzo smo došli do prednosti i poslije toga smo imali nekoliko veoma izglednih prilika. Da smo ih pretvorili u golove i poveli s 2:0 ili 3:0 sigurno da bi se BSK veoma teško vratio u igru. Na kraju su gosti imali prednost od 2:1, a potom i 3:2, tako da smo morali spasavati bod. U narednom kolu gostujemo u Istočnoj Ilidži kod Famosa i sigurno da se želimo vratiti na pobjednički put. Međutim, biće to još jedna teška utakmica, jer su “motoristi” dobro vođeni od strane Darka Vojvodića i teško gube bodove kod kuće - dodao je Bajić.

Trener BSK-a Bojan Puzigaća bio je zadovoljan osvojenim bodom.

- Iako smo rano primili pogodak uspjeli smo da se vratimo rezultatski u igru, a potom smo i dva puta imali vođstvo. Možda je šteta što nismo u finišu uspjeli sačuvati prednost, ali moram da zahvalim igračima na izuzetno požrtvovanoj igri i za nas velikom bodu - naglasio je Puzigaća.

Zadovoljan je startom svog tima u eliti Srpske.

- Igrali smo već protiv dvije ekipe koje imaju velike ambicije i osvojili četiri boda. U naredna dva kola dva puta smo domaćini mrkonjićkoj Slobodi i Famosu i to je odlična prilika da uvećamo bodovni saldo - dodao je Puzigaća.

Posljednja utakmica drugog kola Prve lige Republike Srpske biće odigrana danas od 17.30 časova na stadionu “Dr Milan Jelić” u Modriči, gdje će Alfa Modriča ugostiti bijeljinski Radnik.

Parovi trećeg kola koje se igra u subotu i nedjelju, 26. i 27. avgusta, BANjALUKA: BSK - Sloboda (MG), ISTOČNA ILIDžA: Famos - Laktaši, OMARSKA: Omarska - Leotar, FOČA: Sutjeska - Drina (Z), BANjALUKA: Željezničar Sport tim - Borac (KD), BIJELjINA: Radnik - Kozara PRNjAVOR: Ljubić – Alfa Modriča, NEVESINjE: Velež - Slavija, PALE: Romanija - Rudar Prijedor.

BSK           3 (2)

Strijelci: 1:0 Tešić u 3, 1:1 Jagodić u 31, 1:2 Savanović u 45+1, 2:2 Marković iz penala u 47, 2:3 Samardžija u 58, 3:3 Babić u 81. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 350.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni:  Nikolić, Ostojić, Tešić, Keleman (Laktaši), Radulović, Šaula, Modić (BSK).

Igrač utakmice: Mihajlo Savanović (BSK) 7.

LAKTAŠI: Knežević 6,5, Vuković 6,5, Šikanjić 6,5, Škorić 6,5, Džombić 6,5 (od 81. minuta Janjetović -), Ostojić 6,5, Marković 7 (od 61. minuta Hadžić -), Babić 7, Nikolić 6,5 (od 68. minuta Keleman -), Tešić 7, Dojčinović 6,5 (od 46. minuta Milojević -). Trener: Miljan Bajić.

BSK: Modić 6,5, Šaula 6,5, Moconja 6,5, Radulović 7, Jagodić 7, Samardžija 7 (od 81. minuta Stojičić -), Đorđević 6,5 (od 70. minuta Petrović -), Perović 6,5, Savanović 7 (od 90+2. minuta Pušić -), Terzić 6,5, Kujundžić 6,5. Trener: Bojan Puzigaća.

***

DRINA (Z) 1 (1)

OMARSKA         1 (0)

Strijelci: 1:0 Ilić u 8, 1:1 Marin u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 250.

Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo) 6,5.

Žuti kartoni: Bogdanović, Jezdić, Andrić, Hadžiavdić, (Drina, Zvornik), Anđić (Omarska).

Igrač utakmice: Daniel Marin (Omarska) 7.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Marić 6,5, Jokić 6,5, Andrić 6,5, Alić 6,5 (od 55. minuta Delić 6,5), Hadžiavdić 6,5, Gavrić 6,5 (od 90. minuta Pantić -), Ilić 7, Jezdić 6,5 (od 90. minuta Riđošić -), Bogdanović 6,5 (od 74. minuta Vidović -), Ćulum 6,5. Trener: Mile Lazarević.

OMARSKA: Vujičić 6,5, Zdjelar 6,5, B. Romanić 6,5 (od 55. minuta Nišić 6,5), Sajak 6,5, Kopanja 6,5, Panić 6,5 (od 90. minuta Petković -), Anđić 6,5, Jaćimović 6,5, Jovičić 6,5, Kovačević 6,5, Vračar 6,5 (od 55. minuta D. Romanić -, od 68. minuta Marin 7). Trener: Zlatko Jelisavac.

***

BORAC (KD)       2 (2)

SUTJESKA        0 (0)

Strijelci: 1:0 Koprivica u 5, 2:0 Malbašić u 18. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 300.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni:  Koprivica (Borac, Kozarska Dubica), Mitrašinović, Stanić, Samardžić (Sutjeska).

Crveni karton: Milan Mitrašinović (Borac, Kozarska Dubica) u 37. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Malbašić (Borac, Kozarska Dubica) 7.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6,5, Bunić 6,5, Kovačević 6,5 (od 75. minuta S. Pekić -), Govedarica 6,5 (od 62. minuta Berilo -), Tomaš 6,5 (od 88. minuta N. Pekić -), Kampanja 6,5, Malbašić 7 (od 88. minuta Palasios -), Gavrić 6,5, Koprivica 7, Janković 7, Pralica 6,5 (od 62. minuta Blagojević -). Trener: Rade Drvenica.

SUTJESKA: Dabić 6, Stanić 6, Ivanović 6, Mojović 6, Radović 6, Sekulić 6 (od 57. minuta Pavlović 6), Milutinović 6, Ivanović 6, Mitrašinović 5, Vladičić 6 (od 75. minuta Ristović -), Samardžić 6. Trener: Zlatko Radović.

***

RUDAR PRIJEDOR    3 (2)

VELEŽ (N)                  2 (0)

Strijelci: 1:0 Da Silva u 29, 2:0 Raković u 32, 2:1 Drašković u 52, 3:1 Da Silva u 78, 3:2 Popović u 90+3. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 400.

Sudija:

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5

Igrač utakmice: Paulo Žoel da Silva (Rudar Prijedor) 8.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 7, Pekija 7, Demonjić 7 (od 85. minuta Petrović -), Rauš 7 (od 46. minuta Daničić 7), Živanović 7, Milaković 7 (od 67. minuta Komazec -), Marić 7, Raković 7,5, Amoa 7 (od 46. minuta Njamculović -), Bilbija 7 (od 46. minuta Kovačević -), Da Silva 8. Trener: Bojan Krulj.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 6,5 Abaza 6,5, Petković 6,5, Anđelović 6,5, G. Prodanović 6,5, Popović 7, Repović 6,5, Drašković 7, Radović 6,5, S. Prodanović 6,5, Gutić 6,5 (od 85. minuta Kljakić -). Trener: Marko Jovanović.

***

SLAVIJA 1(0)

LjUBIĆ 1 (0)

Strijelci: 0:1 Vidović u 54, 1:1 Avdalović u 60. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 150.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6.

Žuti kartoni: Bjeloš, Avdalović, Gojković, Tomić, pomoćni trener Maslovarić (Slavija), Stupar, Banjac, Stamenković (Ljubić).

Igrač utakmice: Nemanja Vidović (Ljubić) 7.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Arbinja 6,5 (od 73. minuta Križevac -), Gojković 6,5, Beširević 6,5, Popović 6,5, Dabić 6,5 (od 56. minuta Radaković 6,5), Bjeloš 6,5, Avdalović 7, Vučinić 6,5, Karić 6,5, Tomić 6,5. Trener: Bojan  Regoje.

LjUBIĆ: A. Stupar 6,5, Radaković 6,5 (od 64. minuta Grahovac -), Mišić 6,5, A. Žižak 6,5, Jugović 6,5 (od 64. minuta Subić -), Banjac 6,5, Babić 6,5, M. Stupar 6,5, Vidović 7, Komljenović 6,5, Stamenković 6,5 (od 74. minuta Milanović -). Trener: Milan Stanivuković.

***

KOZARA             2 (0)

ŽELjEZNIČAR ST    1 (0)

Strijelci: 1:0 Delić u 74, 2:0 Bokić u 87, 2:1 Jević u 90. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Tešić, Pljevaljčić, Popović, Asentić (Kozara), Jevtić, trener Krunić, Blanuša, Bilal, Tamidžija, Đogić, Malić (Željezničar Sport tim).

Igrač utakmice: Jovan Bokić (Kozara) 7.

KOZARA: Kačavenda 6,5, Tešić 6,5, Bokić 7, Rastoka 6,5 (od 75. minuta Modić -), Ilić 6,5 (od 55. minuta Popović -), Jandrić 6,5, Bogučanin 6,5 (od 55. minuta Asentić 6,5), Veljkić 6,5, Sadiković 6,5 (od 55. minuta Delić 6,5), Pljevaljčić 6,5 (od 46. minuta Bubić 6,5), Pepić 6,5. Trener: Alen Medović.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 6, Čolić 6, Sladojević 6 (od 85. minuta Ivić -), Blanuša 6, Đogić 6, Kralj 6, Bilal 6,5, Šuput 6,5, Kalabić 6 (od 75. minuta Vintonji -), Malić 6,5 (od 89. minuta Jagodić -), Jević 7. Trener: Branislav Krunić.

***

SLOBODA (MG) 4 (3)

ROMANIJA                0 (0)

Strijelci:  1:0 Babić u 12, 2:0 Danilović u 20, 3:0 Babić u 33, 4:0 Zekanović u 67. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 180.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni:  Mitrić (Sloboda, Mrkonjić Grad), Simanić (Romanija).

Igrač utakmice: Marko Babić (Sloboda, Mrkonjić Grad) 8.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković -, Danilović 7,5, Bobić 7,5, Nikodinović 7 (od 81. minuta Soldat -), Zekanović 7,5, Luis 7 (od 81. minuta Lazendić -), Mitrić 7, Fontemaki 7 (od 81. minuta Todorović -), Jotić 7 (od 67. minuta Gavrić -), M. Babić 8 (od 62. minuta Radić -), Nenad 7. Trener: Marko Tešić.

ROMANIJA: Lučić 5,5, Čvoro 5,5 (od 46. minuta Đerić 5,5), Elek 5,5, L.  Babić, Simanić 5,5 (od 46. minuta Karim 5,5), Radosavljević 5,5, Cicović 5,5, Torbica 5,5 (od 85. minuta Blagojević -), Ivković 5,5, Dačević 5,5 (od 46. minuta Pekić 5,5), Milošević 5,5 (od 81. minuta Otović -). Trener: Milan Gutović.

***

LEOTAR   3 (2)

FAMOS    0 (0)

Strijelci: 1:0 Aćimović u 19, 2:0 Krneta u 29, 3:0 Begić u 58. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 500.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Đajić, Milović, Begić, Milić, Glogovac (Leotar), Perović, Lazić, Stjepanović (Famos).

Igrač utakmice: Miloš Aćimović (Leotar) 7,5.

LEOTAR: Perišić 7, Milović 7, Cmiljanović 7, Babić 7, Milić 7 (od 69. minuta Glogovac -), Leko 7, Kolak 7 (od 58. minuta Šušnjar 7), Aćimović 7,5 (od 78. minuta Pandžić -), Đajić 7, Begić 7,5 (od 69. minuta Đuderija -), Krneta 7,5 (od 58. minuta Paranos 7). Trener: Oleg Ćurić.

FAMOS: Rončević 6, Abrego 6, Tiro 6, Stjepanović 6 (od 69. minuta Bjeloš -), Perović 6, Danilović 6 (od 69. minuta Škrba -), Tešanović 6 (od 46. minuta Vranešić 6), Lazić 6, Pirt 6 (od 59. minuta Radović 6), Marković 6, Blažić 6 (od 46. minuta Kuljanin 6). Trener: Darko Vojvodić.