Prva liga Republike Srpske: Trener Rudar Prijedora Bojan Krulj srećan zbog petog uzastopnog trijumfa

PRIJEDOR - Poslije pete uzastopne pobjede zadovoljstvo među igračima i stručnim štabom Rudar Prijedora, jer su jedina ekipa u prvoligaškom karavanu sa maksimalnim učinkom.

Do petog uzastopnog trijumfa došli su u 60. minutu kada je pogodio “rezervista” Nikola Komazec. Lopta se dugo šetala po kaznenom prostoru gostiju i kada su svi na Gradskom stadionu mislili da ni od ove situacije neće biti ništa, Komazec je s nekih desetak metara petom po zemlji, na opšte iznenađenje, pogodio desni donji ugao Slavije kraj “ukopanog” čuvara mreže “sokolova” Nine Nedžibovića.

Iako u ovom susretu nije baš sve išlo onako kako je trebalo kormilar Prijedorčana Bojan Krulj, poslije trijumfa nad Slavijom od 1:0, istakao je da je ekipa i ovog puta vjerovala u sebe i da je za to nagrađena još jednim trijumfom.

- Iako u ovom susretu nije baš sve išlo onako kako smo planirali igrači su i na poluvremenu bili uvereni da ćemo doći do trijumfa i to smo na kraju uspeli da ostvarimo. To pokazuje da ova ekipa ima karakter - naglasio je Krulj.

Osvrnuo se i na majstoriju Komazeca prilikom pogotka.

- Veoma lep gol, ali to ne treba čuditi jer je reč o igraču sa bogatim međunarodnim iskustvom. Najvažnije je da smo nastavili sa serijom uspešnih rezultata i da iz kola u kolo delujemo sve bolje i uigranije - nastavio je Krulj.

U narednom kolu Prijedorčani gostuju kod Alfa Modriče, koja u dosadašnjih pet kola nije osvojila nijedan bod.

- Takve mečeve je najteže igrati, jer protivnici jednostavno nemaju šta da izgube. Međutim, verujem u ekipu i očekujem da će opet dati sve od sebe da ostvare povoljan rezultat - dodao je Krulj.

Parovi šestog kola, koje se igra u subotu i nedjelju: Sloboda (MG) - Slavija, Alfa Modriča - Rudar Prijedor, Kozara - Romanija, Borac (KD) - Velež (N), Drina (Z) - Ljubić, Leotar - Radnik, Laktaši - Željezničar Sport tim, BSK - Sutjeska, Famos - Omarska.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti karton: Živanović (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Nikola Komazec (Rudar Prijedor) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Ignjatović 6,5, Pekija 6,5, Demonjić 6,5 (od 54. minuta Petrović 6,5), Živanović 6,5 (od 54. minuta Marić 6,5), Milaković 6,5, Raković 6,5, Amoa 6,5 (od 54. minuta Komazec 7), Bilbija 6,5 (od 79. minuta Rosić -), Njamculović 6,5 (od 77. minuta Smajić -), Da Silva 6,5. Trener: Bojan Krulj.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Arbinja 6 (od 68. minuta Križevac -), Beširević 6, Popović 6,5, Čvoro 6 (od 84. minuta Aškraba -), Dabić 6,5, Bjeloš 6 (od 84. minuta Stjepić -), Avdalović 6 (od 68. minuta Radaković -), Vučinić 6, Karić 6, Tomić 6. Trener: Bojan Regoje.

***

FAMOS             3 (1)

SLOBODA (MG) 1 (0)

Strijelci: 1:0 Abrego u 44, 2:0 Hrkalo u 62, 3:0 Blažić u 77, 3:1 Luis u 79. minutu.

Stadion: SRC “Famos Vojkovići” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 100.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti karton: Vuković (Sloboda, MG).

Igrač utakmice: Danel Blažić (Famos) 7,5.

FAMOS: Rončević 7, Škrba 7, Abrego 7,5, Vranešić 7 (od 60. minuta Pirt 7), Stjepanović 7 (od 89. minuta Cicović -), Perović 7, Tešanović 7, Lazić 7, Blažić 7,5 (od 89. minuta Tiro -), N. Danilović 7, Hrkalo 7,5 (od 74. minuta Kuljanin -). Trener: Zoran Kokot.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 6, I. Danilović 6, Bobić 6, Nikodinović 6, Jotić 6 (od 61. minuta Luis 6,5), Zekanović 6, Mitrić 6, Fontemaki 6, Babić 6, Nenad 6, Radić 6 (od 70. minuta Gavrić -). Trener: Marko Tešić.

***

LjUBIĆ    2 (1)

BORAC (KD)       2 (2)

Strijelci: 1:0 A. Žižak u 14, 1:1 Hinestroza u 26, 1:2 Malbašić iz penala u 32, 2:2 Milanović u 72. minutu.

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 150.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Banjac, Grahovac, Mišić, Radaković, trener Stanivuković, Komljenović (Ljubić), Pekić, Govedarica, Pralica, Janković (Borac, KD).

Crveni karton: trener Milan Stanivuković (Ljubić) po završetku utakmice.

Igrač utakmice: Žordan Andres Kampanja Hinestroza (Borac, KD) 7.

LjUBIĆ: Stupar 6,5, Radaković 6,5, Mišić 6,5, Milanović 7, A. Žižak 7, Subić 6,5 (od 46. minuta Jugović 6,5), Grahovac 6,5, Banjac 6,5, Babić 6,5 (od 46. minuta Stamenković 6,5), Vidović 6,5, Komljenović 6,5. Trener: Milan Stanivuković.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6,5, Bunić 6,5 (od 77. minuta Pralica -), Dalić 6,5, Govedarica 6,5, Hinestroza 7, Kovačević 6,5, Kampaz 6,5 (od 63. minuta Blagojević -), Moskvera 6,5, Pekić 6.5 (od 46. minuta Gavrić 6,5), Malbašić 7, Janković 6,5. Trener: Rade Drvenica.

***

ROMANIJA                3 (3)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Simanić iz penala u 16, 2:0 Simanić iz penala u 33, 3:0 Dačević u 45. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 300.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6.

Žuti kartoni: Dačević (Romanija), Limić, Ilić (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Bogdan Simanić (Romanija) 7,5.

ROMANIJA: Lazarević -, Koroman 7, Đerić 7, Vuković 7, Babić 7 (od 63. minuta Pekić -), Simanić 7,5 (od 83. minuta Torbica -), Cicović 7, Radosavljević 7 (od 31. minuta Lukić 7), Milošević 7 (od 83. minuta Blagojević -), Dačević 7,5, Ivković 7 (od 63. minuta Čvoro -). Trener: Milan Gutović.

ALFA MODRIČA: Dizdar 5,5, Pljevaljčić 5,5 (od 46. minuta Samjuel 5,5), Jolović 6, Stupar 5,5 (od 76. minuta Šakota -), Radić 5,5 (od 46. minuta Ilić 5,5), Šoškić 5,5, Prljeta 5,5 (od 46. minuta Sjenčić 5,5), Trifković 5,5, Limić 5,5 (od 55. minuta Petrović 5,5), Mićić 5,5, Manojlović 5,5. Trener: Miroslav Drinić.

***

VELEŽ (N)        1 (0)

KOZARA    0 (0)

Strijelac: 1:0 Drašković u 64. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Gutić (Velež, N), Modić, Ilić, Bokić, Delić, trener Medović (Kozara).

Igrač utakmice: Srđan Drašković (Velež, N) 7.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 6,5, Abaza 6,5, Petković 6,5, Anđelović 6,5, G. Prodanović 6,5, Popović 6,5 (od 76. Dos Santos Neves -), Repović 6,5, Drašković 7, Alveš Lusio 6,5, S. Prodanović 6,5, Gutić 6,5. Trener: Marko Jovanović.

KOZARA: Kačavenda 6,5, Modić 6 (od 69. minuta Delić -), Tešić 6, Bubić 6 (od 46. minuta Sarajlić 6), Rastoka 6 (od 46. minuta Takahaši 6), Ilić - (od 21. minuta Popović 6), Jandrić 6,5, Veljkić 6, Sadiković 6 (od 52. minuta Bokić 6), Pepić 6, Asentić 6,5. Trener: Alen Medović.

***

SUTJESKA        1 (0)

LAKTAŠI        0 (0)

Strijelac: 1:0 Mihajlović u 89. minutu.

Stadion: Gradski stadion u Foči.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti kartoni: Mitrašinović, Ivanović, Samardžić, Ristović, Mihajlović (Sutjeska), Janjetović, Ostojić (Laktaši).

Igrač utakmice: Bojan Mihajlović (Sutjeska) 7.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Stojanovski 6,5 (od 80. minuta Ristović -), D. Mojović 6,5, N. Mojović 7, Milutinović 6,5, Ivanović 6,5 (od 84. minuta Vladičić -), Mihajlović 7, Blagojević 6,5 (od 71. minuta Radović -), Mitrašinović 6,5, Radović 6,5, Samardžić 6,5. Trener: Zlatko Radović.

LAKTAŠI: Knežević 6, Janjetović 6 (od 81. minuta Gavrić), Milić 6 (od 80. minuta Keleman -), Vuković 6 (od 80. minuta Milojević -), Šikanjić 6, Marković 6 (od 68. minuta Hadžić -), Škorić 6, Trivić 6, Ostojić 6, Babić 6, Tešić 6. Trener: Miljan Bajić.

***

RADNIK   1 (1)

DRINA (Z) 1 (0)

Strijelci: 1:0 Natan iz penala u 20, 1:1 Ilić u 90+3. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 500.

Sudija: Danko Butulija (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Janjić, Amidžić, Matković (Radnik), Marić, Jokić, Ilić, Andrić, Hadžiavdić, Janjić (Drina, Z).

Igrač utakmice: Aleksandar Ilić (Drina, Z) 7.

RADNIK: Lakić 6,5, Janjić 6,5, Došlo 6,5 (od 55. minuta Stevanović 6,5), Vasić 6,5, Natan 7, Kačarević 6,5, Albijanić 6,5 (od 46. minuta Stjepanović 6,5), Virekoh 6,5 (od 81. minuta Maksimović -), Perišić 6,5, Amidžić 6,5 (od 70. minuta Matković -), Ristanović 6,5. Trener: Velibor Đurić.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Marić 6,5, Jokić 6,5, Andrić 6,5, Hadžiavdić 6,5 (od 75. minuta Gavrić 6,5), Delić 6,5 (od 75. minuta Vidović -), Ilić 7, Bogdanović 6,5, Jezdić 6,5 (od 79. minuta Tadić -), Janjić 6,5, Ćulum 6,5. Trener: Mile Lazarević.

***

ŽELjEZNIČAR ST    3 (1)

LEOTAR             0 (0)

Strijelci: 1:0 Bilal u 39, 2:0 Ivić u 60, 3:0 Jagodić u 90+5. minutu.

Stadion: na Predgrađu u Banjaluci.

Gledalaca: 250.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Kalabić (Željezničar Sport tim), Krneta (Leotar).

Crveni karton: Luka Babić (Leotar) u 18. minutu.

Igrač utakmice: Adonis Bilal (Željezničar Sport tim) 7,5.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 7, Čolić 7 (od 86. minuta Jagodić -), Sladojević 7 (od 32. minuta Ivić 7,5), Blanuša 7, Đogić 7, Kralj 7, Bilal 7,5, Šuput 7 (od 72. minuta Vintonji -), Kalabić 7 (od 72. minuta Bajić -), Malić 7, Jević 7 (od 86. minuta Sukara). Trener: Branislav Krunić.

LEOTAR: Perišić 6, Milović 6, Cmiljanović 6, Babić 6, Đuderija 6 (od 80. minuta Pandžić -), Milić 6, Krneta 6 (od 46. minuta Penić 6), Aćimović 6 (od 84. minuta Šušnjar -), Begić 6 (od 62. minuta Kolak -), Leko 6 (od 62. minuta Sosa -), Paranos 6. Trener: Oleg Ćurić.