Prva liga Republike Srpske - Trener Radnika Velibor Đurić: Nismo favoriti za osvajanje titule

Darko Pašagić

BIJELjINA - Iako su njegovi izabranici u derbiju četvrtog kola kao gosti savladali Borac u Kozarskoj Dubici sa 3:0 i tako stigli do četvrtog vezanog trijumfa, šef stručnog štaba Radnika Velibor Đurić i dalje smatra da njegova ekipa nije favorit za osvajanje titule i da svi u klubu čvrsto stoje na zemlji.

Bijeljinci su do pobjede na stadionu “Đolovi” stigli bez većih problema, jer su do prednosti došli već u petom minutu pogotkom najboljeg aktera susreta Dragana Došle, da bi u 44. Milorad Albijanić povisio prednost. Konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi utakmice postigao je “rezervista” Aleksandar Maksimović.

-  Iako smo u prva četiri kola osvojili maksimalnih 12 bodova moju ekipu i dalje ne smatram za favorita. Za sada sve ide prema planu, možda smo i premašili očekivanja, ali i dalje smo čvrsto na zemlji. Naš cilj je i dalje da u prvom dijelu sezone osvojimo što više bodova, a onda ćemo tokom zimske pauze vidjeti šta i kako dalje – naglasio je Đurić.

Pohvalio je igru svojih fudbalera na ovom meču, ali i sjajno gostoprimstvo domaćina.

- Od samog početka utakmice smo preuzeli inicijativu i veoma rano došli do prednosti. Poslije toga bilo je daleko lakše igrati. Odigrali smo dobro i smatram da smo došli dio čiste i zaslužene pobjede. Iako su poraženi na svom terenu, pohvalio bih Dubičane na izuzetnoj ljubaznosti i gostoprimstvu  - nastavio je Đurić.

Radnik će u narednom kolu ugostiti Drinu.

-  Zvorničani nisu dobro otvorili sezonu i već sada su došli u tešku situaciju. Sigurno je da im je svaka sljedeća utakmica prilika se vrate i poprave bodovnu situaciji. Zato moramo biti i te kako oprezni, jer želimo da nastavimo sa sakupljanjem bodova - dodao je Đurić.

LjUBIĆ    1 (0)

Strijelci: 1:0 Modić u 38, 2:0 Rastoka u 57, 2:1 A. Žižak iz penala u 90+3, 3:1 Bokić u 90+4. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 200.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: pomoćni trener Gajić, Sadiković, Veljkić, Kačavenda, Jandrić, Pepić (Kozara), M. Stupar, Stamenković, trener Stanivuković, A. Stupar (Ljubić).

Igrač utakmice: Jovan Bokić (Kozara) 7,5.

KOZARA: Kačavenda 7, Sarajlić 7 (od 46. minuta Pljevaljčić 7), Modić 7,5 (od 52. minuta Popović 7), Hong 7, Bokić 7,5, Rastoka 7,5, Delić  7 (od 46. minuta Jandrić 7), Bogučanin  - (od 14. minuta Asentić 7), Veljkić 7 (od 46. minuta Bubić 7), Sadiković 7, Pepić 7. Trener: Alen Medović.

LjUBIĆ: A. Stupar 6, Radaković 6, Mišić 6 (od 62. minuta Grahovac -), Milanović 6, A. Žižak 6,5, Banjac 6, Babić 6, M. Stupar 6, Vidović 6, Komljenović 6 (od 60. minuta Subić 6), Stamenković 6 (od 60. minuta Jugović 6). Trener: Milan Stanivuković.

***

DRINA (Z)          0 (0)

ŽELjEZNIČAR ST    3 (0)

Strijelci: 0:1 Đogić u 54, 0:2 Bilal u 75, 0:3 Ivić u 90+5. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 150.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti karton: Bilal (Željezničar Sport tim).

Igrač utakmice: Đorđe Đogić (Željezničar Sport tim) 7,5.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6, Marić 6, Andrić 6, Hadžiavdić 6, Gavrić 6 (od 46. minuta Ilić 6), Delić 6 (od 70. minuta Alić -), Jezdić 6 (od 89. minuta Hajduković -), Bogdanović 6 (od 81. minuta Mićić –), Pantić 6, Vidović 6 (od 46. minuta Janjić 6), Ćulum 6. Trener: Mile Lazarević.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 7, Čolić 7 (od 89. minuta Predragović -), Sladojević 7, Blanuša 7, Đogić 7,5 (od 77. minuta Ivić -), Kralj 7, Bilal 7,5, Šuput 7 (od 70. minuta Vintonji -), Kalabić 7 (od 89. minuta Sukara -), Malić 7, Jević 7 (od 89. minuta Jagodić -). Trener: Branislav Krunić.

***

BORAC (KD)       0 (0)

RADNIK   3 (2)

Strijelci: 0:1 Došlo u 5, 0:2 Albijanić u 44, 0:3 Maksimović u 90+1. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 250.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Janković (Borac, Kozarska Dubica), Virekoh (Radnik).

Igrač utakmice: Dragan Došlo (Radnik) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6, Bunić 6, Dalić 6 (od 83. minuta Pekić -), Pamplona 6 (od 65. minuta Kovačević -), Govedarica 6, Blagojević 6 (od 68. minuta Pralica -), Kampanja 6, Arias 6, Malbašić 6, Gavrić 6, Janković 6. Trener: Rade Drvenica.

RADNIK: Lakić 7, Josipović 7, Janjić 7, Došlo 7,5, Matković 7, Vasić 7, Da Kruz 7 (od 86. minuta Fatai -), Albijanić 7,5 (od 86. minuta Maksimović -), Virekoh 7 (od 67. minuta Stjepanović -), Perišić 7 (od 90+2. minuta Veljkić -), Amidžić 7. Trener: Velibor Đurić.

***

SLOBODA (MG) 0 (0)

RUDAR PRIJEDOR    5 (3)

Strijelci: 0:1 Njamculović u 1, 0:2 Demonjić u 18, 0:3 Da Silva u 31, 0:4 Demonjić u 70, 0:5 Petrović u 83. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 7.

Igrač utakmice: Aleksandar Demonjić (Rudar Prijedor) 8.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 5 (od 46. minuta Travar 5), Danilović 5, Bobić 5, Lazendić 5, Nikodinović 5 (od 80. minuta Soldat -), Zekanović 5, Luis 5 (od 62. minuta Jakešević -), Jotić 5 (od 80. minuta Gavrić -), Babić 5, Nenad 5 (od 88. minuta Đukanović -), Radić 5. Trener: Marko Tešić.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić -, Ignjatović 7, Pekija 7, Demonjić 8, Živanović 7 (od 55. minuta Marić 7), Milaković 7 (od 82. minuta Rosić -), Raković 7, Amoa 7 (od 82. minuta Šebez -), Bilbija 7, Njamculović 7,5 (od 66. minuta Petrović -), Da Silva 7,5 (od 66. minuta Komazec -). Trener: Bojan Krulj.

***

ALFA MODRIČA      1 (0)

VELEŽ (N)                  2 (0)

Strijelci: 1:0 Mićić u 45, 1:1 Anđelović u 79, 1:2 Popović u 88. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Pljevaljčić, Trifković, Mićić, Omerhodžić (Alfa Modriča), G. Prodanović (Velež).

Igrač utakmice: Zlatko Anđelović (Velež) 7,5.

ALFA MODRIČA: Dizdar 6, Stojanović 6 (od 54. minuta Samuel 6), Pljevaljčić 6 (od 70. minuta Ilić -), Jolović 6,5, Stupar 6, Radić 6 (od 54. minuta Omerhodžić 6), Prljeta 6 (od 71. minuta Petrović -), Trifković 6, Limić 6, Mićić 6,5 (od 70. minuta Sjenčić -), Manojlović 6. Trener: Dalibor Ignjić.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 7, Abaza 7, Petković 7,7, Anđelović 7,5, G. Prodanović 7, Popović 7,5, Drašković 7, Alves 7, Žunior 7 (od 65. minuta Repović -), S. Prodanović 7, Gutić 7. Trener: Marko Jovanović.

***

LEOTAR   3 (2)

SUTJESKA        1 (1)

Strijelci: 1:0 Paranos u 9, 2:0 Aćimović u 17, 2:1 N. Mojović u 23, 3:1 Aćimović u 53. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 500.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Đajić (Leotar), Blagojević, Mitrašinović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Miloš Aćimović (Leotar) 8.

LEOTAR: Perišić 7, Milović 7, Cmiljanović 7, Babić 7, Milić 7 (od 81. minuta Pandžić -), Krneta 7 (od 63. minuta Kolak -), Aćimović 8 (od 74. minuta Šušnjar -), Đajić 7 (od 63. minuta Đuderija -), Begić 7, Leko 7 (od 74. minuta Sosa -), Paranos 7,5. Trener: Oleg Ćurić.

SUTJESKA: Dabić 6, Stojanovski 6, D. Mojović 6, Radović 6 (od 67. minuta Ristović -), N. Mojović 6,5 (od 83. minuta Sekulić -), Milutinović 6, Ivanović 6, Mihajlović 6, Mitrašinović 6 (od 73. minuta Gagović -), Blagojević 6, Samardžić 6. Trener: Zlatko Radović.

***

LAKTAŠI        5 (2)

OMARSKA         2 (1)

Strijelci: 1:0 Marković iz penala u 32, 1:1 Zdjelar iz penala u 34, 2:1 Šikanjić iz penala u 36, 3:1 Šikanjić u 50, 3:2 Jaćimović u 76, 4:2 Šikanjić u 89, 5:2 Gavrić u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 300.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Šikanjić, Babić (Laktaši), Vujičić, Lajić, Zdjelar, Anđić, Panić (Omarska).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Laktaši) 8,5.

LAKTAŠI: Knežević 7, Milić 7 (od 79. minuta Nikolić -), Smailović 7 (od 69. minuta Milojević -), Vuković 7, Šikanjić 8,5, Škorić  7 (od 88. minuta Gavrić -), Trivić 7, Džombić 7 (od 79. minuta Janjetović -), Marković 7,5 (od 88. minuta Džajić -), Babić 7, Tešić 7. Trener: Miljan Bajić.

OMARSKA: Vujičić 5,5, Zdjelar 6,5 (od 59. minuta Mikić 5,5), Sajak 5,5 (od 79. minuta Stojnić -), Panić 6, Anđić 5,5, Jaćimović 6,5, Jovičić 5,5, Lajić 6, Kovačević 5,5, Nišić 5,5, Vračar 5,5 (od 59. minuta Marin 5,5). Trener: Zlatko Jelisavac.