Prva liga Republike Srpske: Susret između BSK-a i Radnika završen bez pobjednika

Darko Pašagić

BANjALUKA – Umjesto da bude derbi osmog kola Prve lige Republike Srpske duel između BSK-a i Radnika (1:1) pretvorio se u lakrdiju za koju je isključivi krivac glavni sudija Bojan Panić iz Prijedora.

To je isti arbitar koji je samo prije sedam dana dosudio dva nepostojeća penala za Drinu u Zvorniku protiv Ljubića iz Prnjavora, a nagrada za to mu je bila da sudi derbi. A kako je to uradio može se opisati samo jednom riječju - sramota.

Susret je posmatrao i predsjednik Komisije za sudije i suđenje Fudbalskog saveza Republike Srpske Zoran Grbić od koga se očekuje reakcija na sramotno suđenje njegovog sugrađanina, koji je drugo poluvrijeme produžio za devet minuta, a tzv. nadoknada trajala je ni manje ni više nego 15.

Domaćin je od 65. minuta igrao sa fudbalerom manje poslije isključenja Nebojše Runića, ali to nije smetalo popularnim “romantičarima” da osam minuta kasnije preko Petra Samardžije dođu do prednosti. U 86. minutu dosuđen je sumnjiv penal za goste, koji u pogodak nije pretvorio Krepaldi da Kruz Natan. Bijeljinci su izjednačili u desetom minutu sudijske nadoknade poslije prekršaja u napadu nad Milanom Radovićem, a strijelac je bio Slaven Stjepanović.

- Zadovoljan sam kako su moji igrači odigrali i od srca im čestitam na zalaganju i trudu. Ponosan sam na njih, iako smo u samom finišu ostali bez dva boda. Ostale stvari ne bih komentarisao, jer imaju ljudi nadležni za to. Čestitao bih i rivalu na korektnoj igri i osvojenom bodu - naglasio je šef stručnog štaba Banjalučana Bojan Puzigaća.

Osvojenim bodom Radnik je zadržao priključak za vodećim Rudar Prijedorom.

- Moramo biti zadovoljni bodom, jer smo do njega došli u sudijskoj nadoknadi. Utakmica je bila dobra sa dosta prilika na obje strane. Poslije vođstva BSK-a sve karte smo bacili u napad pokušavajući da dođemo do izjednačenja i takva igra nam se na kraju isplatila. Dobro je što je i Rudar Prijedor ostao bez dva boda, tako da nastavljamo potjeru za njima - istakao je kormilar Bijeljinaca Velibor Đurić.

Parovi devetog kola, koje se igra u petak i subotu, 29. i 30. septembra: Sutjeska - Sloboda (MG), Željezničar Sport tim - Omarska, Radnik - Famos, Ljubić - BSK (petak), Velež (N) - Laktaši, Romanija -Leotar, Rudar Prijedor - Drina (Z), Slavija - Borac (KD), Alfa Modriča - Kozara.

RADNIK   1 (0)

Strijelci: 1:0 Samardžija u 73, 1:1 Stjepanović u 90+10. minutu.

Stadion: Gradski u Banjaluci.

Gledalaca: 200.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 5.

Žuti kartoni: Radulović, Perović, pomoćni trener Malešević, Jagodić, Savanović, Radović, Modić, trener Puzigaća (BSK), Amidžić (Radnik). Crveni karton: Nebojša Runić (BSK) u 65. minutu.

Igrač utakmice: Petar Samardžija (BSK) 7.

BSK: Modić 6,5, Radulović 6,5, Jagodić 6,5, Đorđević 6,5 (od 90. minuta Moconja -), Perović 6,5, Savanović 6,5 (od 53. minuta Samardžija 7), Radović 6,5, Kujundžić 6,5, Pušić 6,5 (od 67. minuta Terzić -), Petrović 6,5, Runić 5. Trener: Bojan Puzigaća.

***

OMARSKA 1 (0)

SUTJESKA 3 (1)

Strijelci: 0:1 L. Radović u 3, 1:1 Jaćimović u 63 , 1:2 Blagojević u 73, 1:3 B. Radović u 90. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 350

Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Jaćimović, Vračar, Kovačević, Jovičić, Sajak, Keranović pomoćni trener (Omarska), Samardžić, Gagović, Milutinović, B. Radović.

Igrač utakmice: Nikola Mojović (Sutjeska) 7,5.

OMARSKA: Vujičić 5,5, Stojnić 5,5 (od 86. minuta Petković -), Sajak 5,5, Jovičić 5,5, Lajić 5,5, Kovačević 5,5 (od 86. minuta Zdjelar -), Vračar 5,5 (od 75. minuta Mikić -), Đ. Nišić 5,5 (od 76. minuta Marin -), Kopanja 5,5, Panić 5,5 (od 71. minuta Krecelj -), Jaćimović 6. Trener: Zlatko Jelisavac.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Gagović 7, Stojanovski 7 (od 90. minuta Ristović -), D. Mojović 7, N. Mojović 7,5, Milutinović 7, Mitrašinović 7, Đorđević 7, L. Radović 7,5 (od 90. minuta Vladičić -), Blagojević 7,5 (od 76. minuta B. Radović 7), Samardžić 7 (od 56. minuta Ivanović 6). Trener: Zlatko Radović.

***

SLOBODA (MG) 5 (1)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Luis u 26, 2:0 Zekanović u 68, 3:0 Zekanović u 73, 4:0 Zekanović u 79, 5:0 Soldat u 84. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Fontemaki (Sloboda, Novi Grad), Stupar, Limić (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Predrag Zekanović (Slobod, Mrkonjić Grad) 8,5.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković -, Danilović 7, Bobić 7, Nikodinović 7 (od 86. minuta Todorović -), Zekanović 8,5 (od 80. minuta Gavrić -), Luis 7,5 (od 86. minuta Jakešević -), Jotić 7 (od 80. minuta Soldat -), Fontemaki 7, Babić 7 (od 86. minuta Đekanović -), Nenad 7, Radić 7. Trener: Marko Tešić.

ALFA MODRIČA: Kertić 5, Kušljić 5, Jolović 5, Stupar 5, Radić 5, Prljeta 5, Omerhodžić 5, Limić 5 (od 74. minuta Sjenčić -), Ilić 5, Manojlović 5 (od 71. minuta Samjuel -), Šoškić 5. Trener: Joco Stokić.

***

KOZARA    0

SLAVIJA 0

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 150.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Veljkić (Kozara), trener Regoje (Slavija)

Igrač utakmice: Amar Sirćo (Slavija) 7.

KOZARA: Glišić 6,5, Hong 6,5, Bubić 6,5, Rastoka 6,5 (od 58. minuta Bogučanin 6,5), Ilić 6,5 (od 79. minuta Modić -), Delić 6,5 (od 50. minuta Popović 6,5), Veljkić 6,5 (od 58. minuta Pljevaljčić 6,5), Angeleski 6,5 (od 46. minuta Bokić 6,5), Sadiković 6,5, Pepić 6,5, Asentić 6,5. Trener: Alen Medović.

SLAVIJA: Sirćo 7, Arbinja 6,5, Gojković 6,5, Čvoro 6,5, Dabić 6,5 (od 86. minuta Radaković -), Bjeloš 6,5 (od 90+2. minuta Aškraba -), Avdalović 6,5 (od 76. minuta Križevac -), Vučinić 6,5, Mandić 6,5, Karić 6,5, Tomić 6,5. Trener: Bojan Regoje.

***

DRINA (Z) 3 (2)

ROMANIJA      1 (1)

Strijelci: 0:1 Simanić iz penala u 6, 1:1 Ćulum iz penala u 22, 2:1 Jokić u 25, 3:1 Alić u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Ilić, Vidović, pomoćni trener Dragičević, Hadžiavdić, Janjić (Drina, Zvornik), Ivković, Đerić, Radović (Romanija).

Igrač utakmice: Miloš Jokić (Drina, Zvornik) 7,5.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Marić 6,5, Jokić 7,5, Andrić 6,5, Hadžiavdić 6,5 (od 81. minuta Gavrić -), Delić 6,5 (od 46. minuta Bogdanović 7), Ilić 7 (od 90+3. minuta Pantić -), Jezdić 6,5 (od 35. minuta Tadić 7),, Vidović 7 (od 81. minuta Alić -), Janjić 7, Ćulum 7,5. Trener: Mile Lazarević.

ROMANIJA: Lučić 6,5, Koroman 6, Đerić 6, Pekić 6, Vuković 6 (od 59. minuta Bašović 6), Simanić 7 (od 85. minuta Trobok -), Lukić 6,5, Milošević 6 (od 59. minuta Blagojević 6), Ivković 6, Torbica 6,5, Radović 6 (od 81. minuta Cvjetanović -). Trener: Milan Gutović.

***

FAMOS              2 (1)

ŽELjEZNIČAR ST       1 (1)

Strijelci: 0:1 Ivić u 16, 1:1 Stjepanović iz penala u 19, 2:1 Lazić u 75. minutu.

Stadion: “Branislav Lubura” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 50.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Abrego (Famos), Blanuša, Sladojević, Sukara, Đogić, trener Krunić, Kalabić (Željezničar Sport tim).

Igrač utakmice: Pavle Lazić (Famos) 7.

FAMOS: M. Terzić 6,5, Škrba 6,5, Abrego 6,5, Vranešić 6,5 (od 53. minuta Kuljanin 6,5), Stjepanović 7 (od 22. minuta Bjeloš 6,5), Perović 6,5, Pirt 6.5, Tešanović 6,5, Lazić 7, Danilović 6,5, Hrkalo ,5 (od 78. minuta Tiro -). Trener: Darko Vojvodić.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 6,5, Jagodić 6,5, Sladojević 6,5, Blanuša 6,5, Đogić 6,5, Ivić 7 (od 82. minuta Predragović -), Kralj 6,5, Bilal 6,5, Šuput 6,5 (od 71. minuta Kerezović -), Kalabić 6,5 (od 90. minuta Ratković -), Sukara 6,5 (od 90. minuta Mihajlović 6,5). Trener: Branislav Majkić.

***

BORAC (KD)                1 (0)

RUDAR PRIJEDOR    1 (1)

Strijelci: 0:1 Komazec u 45, 1:1 Janković u 90+3. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 400.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6.

Žuti kartoni: I. Kovačević, Gavrić, Misimović, pomoćni trener Damjanić (Borac, Kozarska Dubica), Demonjić, Živanović, Trninić, Raković, pomoćni trener Došljak, Pekija, trener Krulj, M. Kovačević, fizioterapeut Lekanić (Rudar Prijedor).

Crveni karton: Dejan Maksimović (Borac, Kozarska Dubica) u 34. minutu.

Igrač utakmice: Emilko Janković (Borac, Kozarska Dubica) 7.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6,5, Bunić 6,5, Pekić 6,5, Glišić 6,5 (od 75. minuta Palasios -), I. Kovačević 6,5 (od 48. minuta Tomaš 6,5), Hinestroza 6,5, Malbašić 6,5 (od 60. minuta Koprivica 6,5), Gavrić 6,5, Janković 7, Moskvera 6,5, Maksimović 5. Trener: -

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Ignjatović 6,5, Pekija 6,5, M. Kovačević 6,5, Komazec 7 (od 88. minuta Šebez -), Demonjić 6,5 (od 46. minuta Petrović 6,5), Živanović 6,5 (od 46. minuta Njamculović 6,5), Marić 6,5, Raković 6,5, Amoa 6,5 (od 77. minuta Milaković -), Smajić 6,5. Trener: Bojan Krulj.

***

LEOTAR   2 (2)

VELEŽ (N)        1 (0)

(prekid u 76. minutu)

Strijelci: 1:0 Đuderija u 2, 2:0 Đajić u 25, 2:1 Abaza u 48. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 300.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža).

Žuti karton: Gutić (Velež, Nevesinje).

LEOTAR: Perišić, Milović, Glogovac, Cmiljanović, Babić, Đuderija, Milić (od 46. minuta Kapor), Đajić, Leko (od 46. minuta Popović -), Šušnjar, Penić. Trener: -

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović, Botić (od 46. minuta Kljakić), Abaza, Petković, Anđelović, Popović, Repović, Drašković, Lusio Alveš, S. Prodanović, Gutić. Trener: Marko Jovanović.

***

LAKTAŠI        5 (2)

LjUBIĆ    0 (0)

Strijelci: 1:0 Ne. Babić u 31, 2:0 Šikanjić u 39, 3:0 Gavrić u 69, 4:0 Vuković u 85, 5:0 Gavrić u 89. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Dojčinović, Tešić, Ostojić (Laktaši).

Igrač utakmice: Danijel Gavrić (Laktaši) 8.

LAKTAŠI: Knežević -, Milić 7, Vuković 7,5, Šikanjić 7,5 (od 84. minuta Janjetović -), Škorić 7 (od 84. minuta Đapa), Milojević 7 (od 71. minuta Džombić -), Ostojić 7, Marković 7 (od 64. minuta Gavrić -), Babić 7,5, Tešić 7, Dojčinović 7 (od 71. minuta Keleman -). Trener: Miljan Bajić.

LjUBIĆ: A. Stupar 5, Radaković 5 (od 80. minuta Brus -), Milanović 5 (od 71. minuta Jevtić -), Jugović 5, Subić 5 (od 57. minuta Ni. Babić 5), Grahovac 5 (od 57. minuta Šumar -), Banjac 5, M. Stupar 5, Vidović 5, Komljenović 5, Stamenković 5 (od 80. minuta Repić -). Trener: -