Prva liga Republike Srpske: Radnik srušio “sokolove”

ISTOČNO SARAJEVO - Fudbaleri Slavije nisu uspjeli da zaustave jesenjeg šampiona Republike Srpske Radnik i u prvom kolu proljećnog prvoligaškog karavana poraženi su na svom terenu sa 1:2.

U veoma izjednačenoj utakmici domaćin se više orijentisao da sačuva sve prilaze svom golu i da iz kontranapada vreba gol rivala, dok su Bijeljinci znali da im je ulog u ovom susretu ogroman i mudro su čekali grešku protivnika. Izabranici Velibora Đurića do prednosti su došli u 58. minutu, kada je Goran Popović u svom kaznenom prostoru srušio Dragana Došlu, a sudija Vanja Ajder iz Banjaluke pokazao je na bijelu tačku, sa koje je bio precizan Aleksandar Vasić. Dejan Živković je u 72. minutu povisio prednost gostiju na 2:0, a poraz “sokolova” samo dva minuta kasnije ublažio je Nikola Bjeloš. Iako su do kraja susreta pokušali da dođu do izjednačenja, puleni Bojana Regoje u tome nisu uspjeli.

- Bili smo ravnopravan rival tokom većeg dijela susreta i mislim da nismo zaslužili poraz. Odigrali smo dobru i čvrstu utakmicu, u kojoj se naš rival možda za nijansu bolje snašao, ali mu je i to bilo dovoljno da nas ostavi bez bodova. Nije početak kako smo očekivali, ali poraz moramo brzo zaboraviti i okrenuti se narednim izazovima - istakao je trener Slavije Bojan Regoje.

Poslije pobjede u redovima Bijeljinaca bila jer vedra atmosfera.

- Iskren da budem pribojavali smo se ovog gostovanja, pogotovo što je došlo već u prvom proljećnom kolu. Na kraju je ispalo sve kako treba i moram da čestitam igračima na pristupu i na taktičkoj zrelosti, koju su pokazali u ovih nimalo lakih 90 minuta. Znali smo da će se domaćin postaviti defanzivno i igrati na kontranapade. Uspjeli smo da to osujetimo i dođemo do veoma važne pobjede na gostovanju. Ono što me posebno raduje je veoma korektna utakmica, iako je bila od velike važnosti i za jednu i za drugu ekipu - naglasio je šef stručnog štaba Bijeljinaca Velibor Đurić.

Parovi 19. kola, koje se igra 9. i 10. marta: Romanija - Sloboda (MG), Velež (N) - Rudar Prijedor, Ljubić - Slavija, Radnik - Alfa Modriča, Željezničar Sport tim - Kozara, Sutjeska - Borac (KD), Omarska - Drina (Z), Famos - Leotar, BSK - Laktaši.

+++++++++

**

BORAC (KD)       2 (0)

OMARSKA         0 (0)

Strijelci: 1:0 Zgonjanin u 72, 2:0 Kampanja u 75. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 300.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Zgonjanin, N. Gavrić (Borac, KD), Kralj (Omarska).

Igrač utakmice: Mladen Zgonjanin (Borac, KD) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Zeljković 7, Mitrović 7, Burazor 7 (od 90+5. minuta Pamplona -), Krneta 7 (od 74. minuta Pekić -), Tomaš 7 (od 60. minuta D. Gavrić 7), Zgonjanin 7,5, Pekić 7, N. Gavrić 7 (od 90+5. minuta Janković -), Malbašić 7, Božić 7 (od 60. minuta Kampanja 7,5), Perić 7. Trener: Slobodan Starčević.

OMARSKA: Zgonjanin 6, Kopanja 6, Kralj 6, Krecelj 6 (od 77. minuta Rastoka -), Anđić 6 (od 69. minuta Petković -), Jaćimović 6, L. Nišić 6, Jovičić 6, Kovačević 6 (od 85. minuta Sadžak -), Đ. Nišić 6 (od 85. minuta Marin -), Domuzin 6 (od 77. minuta Panić -). Trener: Saša Keranović.

***

LEOTAR   1 (0)

BSK           0 (0)

Strijelac: 1:0 Milović u 49. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 200.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Đajić, Milić, Milović, Cmiljanović (Leotar), Stojičić, Moconja (BSK).

Igrač utakmice: Đoko Milović (Leotar) 7.

LEOTAR: Vidaković 6,5, Milović 7 (od 79. minuta Pandžić -), Cmiljanović 6,5, Milić 6,5 (od 79. minuta Glogovac -), Kolak 6,5, Leko 6,5, Đajić 6,5 (od 46. minuta Babić 6,5), Begić 6,5 (od 58. minuta Paranos 6,5), Vasiljević 6,5, Maksić 6,5, Tatar 6,5 (od 65. minuta Đuderija -). Trener: Oleg Ćurić.

BSK: Modić 6, Radulović 6,5, Jagodić 6, Moconja 6, Savanović 6,5, Stojičić 6, Radović 6, Petrović 6, Kujundžić 6, Erić 6, Runić 6. Trener: Bojan Puzigaća.

***

SLAVIJA 1 (0)

RADNIK   2 (0)

Strijelci: 0:1 Vasić iz penala u 58, 0:2 Živković u 72, 1:2 Bjeloš u 74. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 400.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Vučinić, Alešević, Tomić, Bjeloš (Slavija), pomoćni trener Vučić, Amidžić, Albijanić (Radnik).

Igrač utakmice: Dejan Živković (Radnik) 7.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Medić 6,5, Popović 6,5, Bjeloš 7, Križevac 6,5 (od 79. Minuta Gojković -), Vučinić 6 (od 60. minuta Govedarica 6,5), Alešević 6 (od 71. Minuta Dabić -), Mandić 6, Karić 6, Erić 6, Tomić 6. Trener: Bojan Regoje.

RADNIK: Lakić 6,5, Živković 7 (od 87. minuta Santrač -), Josipović 6,5, Došlo 6,5 (od 62. minuta Stevanović -), Vasić 7, Krepaldi 6,5, Alvarez 6,5 (od 64. Minuta Albijanić -), Perišić 6,5, Amidžić 6,5, Ristanović 6,5, Gavrić 6,5. Trener: Velibor Đurić.

***

SLOBODA (MG) 0 (0)

LAKTAŠI                 2 (1)

Strijelci: 0:1 Turanjanin u 32, 0:2 Tešić u 66. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Nikodinović, Jotić (Sloboda, MG), Bosančić (Laktaši).

Igrač utakmice: Nikola Turanjanin (Laktaši) 7,5.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 6, Danilović 6, Bobić 6, Nikodinović 6 (od 72. minuta Lazendić -), Zekanović 6, Mitrić 6, Fontemaki 6, Živković 6 (od 46. minuta Luis 6), Jotić 6 (od 57. minuta Radić 6), Babić 6 (od 46. minuta Radaković 6), Nenad 6 (od 77. minuta Soldat -). Trener: Marko Tešić.

LAKTAŠI: Knežević 7, Milić 7, Šikanjić 7 (od 76. minuta Rosić -), Škorić 7 (od 76. minuta Marković -), Trivić 7, Petrović 7 (od 67. minuta Ćebić -), Turanjanin 7,5, Babić 7, Bosančić 7 (od 83. minuta Gavrić -), Tešić 7,5, Dojčinović 7. Trener: Miljan Bajić.

***

DRINA (Z) 2 (1)

FAMOS    0 (0)

Strijelci: 1:0 Cmiljanović u 15, 2:0 Ilić u 58. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 500.

Sudija: Darko Butulija (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Krstin, Janjić, Jovićević, Hadžiavdić (Drina, Z), Marković, Abrego, Tešanović (Famos).

Igrač utakmice: Sreten Cmiljanović (Drina, Z) 7,5.

DRINA (ZVORNIK): Marković 7, Gavrić 7 (od 87. minuta Hadžiavdić -), Cmiljanović 7,5 (od 82. minuta Tadić -), Ilić 7,5, Srećković 7, Jovićević 7, Jezdić 7, Jelić 7 (od 77. minuta Jokić -), Krstin 7 (od 46. minuta Bogdanović 7), Janjić 7, Ćulum 7. Trener: Dejan Dragičević.

FAMOS: Dizdar 6, Abrego 6, Šarić 6 (od 79. minuta Golijanin -), Stjepanović 6 (od 83. minuta Lokvančić -), Perović 6 (od 46. minuta Tiro 6), Pirt 6, Tešanović 6, Marković 6, Lazić 6, Danilović 6, Hrkalo 6 (od 81. minuta Kuljanin -). Trener: Darko Vojvodić.

***

KOZARA    4 (0)

SUTJESKA        1 (1)

Strijelci: 0:1 Blagojević u 11, 1:1 Sadiković u 59, 2:1 Petković u 66, 3:1 Bokić u 86, 4:1 Bokić u 89. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 120.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Tešić, Sadiković (Kozara), Blagojević, Đerić (Sutjeska).

Crveni karton: Dario Blagojević (Sutjeska) u 40. minutu.

Igrač utakmice: Jovan Bokić (Kozara) 8.

KOZARA: Glišić 7, Bubić 7 (od 46. minuta Petković 7,5), Tešić 7, Bokić 8, Jandrić 7, Takahaši 7 (od 39. minuta Glišić 7), Veljkić 7, Sadiković 8,5, Mensah 7 (od 75. minuta Beuk -), Pljevaljčić 7, Pepić 7. Trener: Alen Medović.

SUTJESKA: Dabić 5,5, Đerić 5,5, Ivanović 5,5, Dačević 5,5 (od 65. minuta Đorđević -), D. Mojović 5,5, N. Mojović 5,5 (od 59. minuta Radović 5,5), Milutinović 5,5, Mihajlović 5,5, Blagojević 5, Samardžić 5,5, Ristović 5,5 (od 82. minuta Mitrašinović -). Trener: Zlatko Radović.

***

ROMANIJA      2 (2)

VELEŽ (N)        1 (1)

Strijelci: 1:0 Simanić u 13, 2:0 Dodig u 17, 2:1 Mikulić u 22. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 250.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Simanić (Romanija), Drašković, Živković, Abaza (Velež,

N).

Igrač utakmice: Mateja Dodig (Romanija) 7.

ROMANIJA: Milošević 6,5, Rizvanović 6,5, Kosorić 7, Babić 6,5, Simanić 7 (od 84. minuta Pekić -), Radosavljević 6,5, Cicović 6,5, Virekoh 6,5 (od 46. minuta Bogučanin 6,5), Dodig 7, Radović 6,5, Oheda 6,5 (od 84. minuta Mace -). Trener: Milan Gutović.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 6, Botić 6 (od 46. minuta Živković 6), Abaza 6, Petković 6, G. Prodanović 6, Mikulić 7, Sekulović 6 (od 64. minuta Anđelković -), Drašković 6,5, S. Prodanović 6,5, Gutić 6 (od 46. minuta Kljakić 6), Repović 6. Trener: Marko Jovanović.