Prva liga Republike Srpske: Lamadžema i Hrkalo noćna mora za goste

ISTOČNA ILIDžA - Fudbaleri Famosa u četvrtom kolu Prve lige Republike Srpske mnogo lakše od očekivanog savladali su Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 5:1.

Pred ovaj susret obje ekipe su imale samo po tri osvojena boda i pobjeda u ovom susretu nametala im se kao imperativ da bi uhvatili priključak sa klubovima iz sredine tabele. Na prvi pogodak se čekalo do 27. minuta kada je 19-godišnji Kenana Lamadžema poslije asistencije Mladena Perovića pogodio za 1:0. Šest minuta kasnije ponovo je asistent bio Perović, a strijelac ovog puta 20-godišnji Darko Hrkalo. U 37. minutu poslije dvije asistencije u strijelce se upisao i Perović, koga je idealno poslužio Hrkalo. U nastavku meča Lamadžema i Hrkalo su postigli još po jedan pogodak, dok je počasni gol za Mrkonjićane dao Aleksandar Gavrić u 67. minutu.

- Nešto opreznije smo ušli u meč, ali kako je vrijeme odmicalo zagospodarili smo terenom i bilo je samo pitanje vremena kada ćemo načeti mrežu rivala. Naš prvi pogodak kao da je potpuno demoralisao goste, a mojim igračima dao dodatna krila i veoma brzo smo stigli do veoma ubjedljive pobjede - istakao je šef stručnog štaba popularnih “motorista” Darko Vojvodić.

Zadovoljan je igrom cijele ekipe.

- Vjerujem kako vrijeme bude odmicalo da ćemo biti sve bolji i bolji. Posebno me raduje da su naša dvojica najmlađih startera, Lamadžema i Hrkalo bili tvorci ovog visokog trijumfa - dodao je Vojvodić.

Parovi petog kola, koje se igra u subotu, 7. septembra: Slavija - Famos, Željezničar Sport tim - Zvijezda 09, Romanija - Leotar, Sloboda (NG) - Borac (KD), Kozara - Sutjeska, Drina HE - BSK, Laktaši - Drina (Z), Rudar Prijedor - Velež (N), Sloboda (MG) - Ljubić.

SLOBODA (MG) 1 (0)

Strijelci: 1:0 Lamadžema u 27, 2:0 Hrkalo u 33, 3:0 Perović u 37, 4:0 Lamadžema u 46, 5:0 Hrkalo u 56, 5:1 Gavrić u 65. minutu.

Stadion: “Branislav Lubura” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 150.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Dodig, Tešanović (Famos), Zekanović, Mitrić, Banjac, Soldat, Samardžić (Sloboda, MG).

Igrač utakmice: Dark Hrkalo (Famos) 8.

FAMOS: Vasilj 7, Dodig 7, Lamadžema 8 (od 84. minuta Tomašević -), Hrkalo 8 (od 57. minuta Drina 7), Danilović 7, Perović 7,5, Smajić 7 (od 57. minuta Asentić -), Tešanović 7 (od 76. minuta Vranešić -), Marković 7 (od 84. minuta Drakul -), Blažić  7, Fontemaki 7. Trener: Darko Vojvodić.

SLOBODA (NOVI GRAD): Travar 5, Zakarov 5, Banjac 5 (od 79. minuta Mirković -), Lazendić 5, Davidov 5 (od 59. minuta O. Soldat -), Zekanović 5 (od 74. minuta Radulović -), Mitrić 5, Samardžić 5, Kononikin 5 (od 59. minuta A. Soldat 5), Nenad 5, Gavrić 5,5. Trener: Srđan Marjanović.

***

SUTJESKA                 2 (1)

SLOBODA (NG) 1 (0)

Strijelci: 1:0 Dačević u 13, 2:0 Učida u 89, 2:1 Vejnović u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 100.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: D. Mojović, Arsenović, Mihajlović, Šarović (Sutjeska), Isailović, Vejnović, Šetkić, Gavrić, službeni predstavnik Karlica (Sloboda, NG).

Crveni karton: Milan Gavrić (Sloboda, NG) u 83. minutu.

Igrač utakmice: Jovica Dačević (Sutjeska) 7,5.

SUTJESKA: Šarović 7, Đorđević 7, V. Ivanović 7, Dačević 7,5 (od 87. minuta Sekulić -), D. Mojović 7, Mihajlović 7, Arsenović 7, Milović 7, Blagojević 7 (od 81. minuta Radović -), Ristović 7 (od 64. minuta Učida 7,5), Gagović 7. Trener: Zlatko Radović.

SLOBODA (NOVI GRAD): Bilić 6,5, Vejnović 7, Milinković 6,5, Stojnić 6,5 (od 46. minuta Mendeš 6,5), Šetkić 6,5, Jagodić 6,5, Veljić 6,5 (od 69. minuta Lokilo -), Isailović 6,5, Joković 6,5, Gavrić 5, Zec 6,5 (od 85. minuta Kačar -). Trener: Marko Tešić.

***

BORAC (KD)                2 (2)

ROMANIJA                0 (0)

Strijelac: 1:0 Bašić u 26, 2:0 Bašić u 29. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 350.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Nikodinović, Malbašić (Borac, KD), Matković, Rizvanović (Romanija).

Igrač utakmice: Srđan Bašić (Borac, KD) 8.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Milošević 7, Blagojević 7, Burazor 7, Tomaš 7 (od 65. minuta Krneta -), Živković 7, Bašić 8, Nikodinović 7 (od 84. minuta Petrović -), Malbašić 7 (od 71. minuta Lončar -), Janković 7, Perić 7, Ilić 7. Trener: Željko Vranješ.

ROMANIJA: Mitrović 6, Alić 6 (od 65. minuta Radović -), Kosorić 6, Sosa 6 (od 77. minuta Čvoro -), Križevac 6, Hinestroza 6, Pirt 6 (od 65. minuta Novosel -), Rizvanović 6, Matković 6 (od 84. minuta Ignjić 6), Čolić 6, Handžić 6 (od 65. minuta Borovčanin -). Trener: Jadranko Bogičević.

***

LjUBIĆ               0

RUDAR PRIJEDOR      0

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina).

Žuti kartoni: Mišić, Živković, A. Vasić (Ljubić), Živanović, Silađi, Radaković, pomoćni trener Kecman, Marić, Gbegbe (Rudar Prijedor).

Crveni karton: Stefan (2) Radaković (Ljubić) u 45+1. minutu.

Igrač utakmice: Aleksa Stupar (Ljubić) 6,5.

LjUBIĆ: M. Stupar 6,5, Stefan (2) Radaković 5, Bubić 6,5, Milijašević 6,5 (od 84. minuta M. Vasić -), Kopanja 6,5, Mišić 6,5, A. Žižak 6,5 (od 65. minuta Subić -), Živković 6,5 (od 90+4. minuta A. Vasić -), Jugović 6,5, Vidović 6,5, A. Stupar 6,5. Trener: Vladanko Komlenović.

RUDAR PRIJEDOR: Modić 6,5, Pekija 6,5, Tahrić 6,5 (od 59. minuta Gbegbe 6,5), Silađi 6,5, Salčin 6,5, Šebez 6,5 (od 59. minuta Marković 6,5), Alibegović 6,5, Živanović - (od 11. minuta Marić 6,5), Raković 6,5, Savanović 6,5 (od 81. minuta Stefan (8) Radaković -), Jovanović 6,5 (od 59. minuta Amoa 6,5). Trener: Vule Trivunović.

***

LEOTAR             2 (1)

ŽELjEZNIČAR ST    3 (1)

Strijelci: 0:1 Bilal u 34, 1:1 Babić u 36, 1:2 Baštić u 51, 1:3 Baštić u 70, 2:3 Kolak u 76. minutu.

Stadion: Police” u Trebinju.

Gledalaca: 200.

Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Maksimović, trener Šaraba, Đajić (Leotar), Kalabić, Jovanović, Malić, pomoćni trener Simidžija (Željezničar ST).

Crveni karton: pomoćni trener Branislav Simidžija (Željezničar ST) u 86. minutu.

Igrač utakmice: Staša Baštić (Željezničar ST) 8.

LEOTAR: Vidaković 6,5 Batos 6,5 (od 65. minuta Radosavljević -), Babić 7 Đuričin 6,5 (od 77. minuta Radenović -), Begić 6,5, Maksimović 6,5 (od 54. minuta Đuričković -), Kolak 7, Leko 6,5, Đajić 6,5, Račić 6,5, Milić 6,5. Trener: Zoran Šaraba.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 7, Čolić 7, Grujić 7, Jević 7, Blanuša 7, Đogić 7, Bilal 7,5, Malić 7, Kalabić 7, Baštić 8, Jovanović 7 (od 78. minuta Crljić -). Trener: Branislav Krunić.

***

ZVIJEZDA 09              2 (1)

SLAVIJA          1 (1)

Strijelci: 1:0 Đurić u 4, 1:1 Govedarica iz penala u 8, 2:1, Damjanić u 69. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Njamculović, trener Trkulja (Zvijezda 09), Beširević, Erić, trener Muminović (Slavija).

Igrač utakmice: Sergej Damjanić (Zvijezda 09) 7,5.

ZVIJEZDA 09: Kulić 7, Ristanović 7, Đurić 7,5, Njamculović 7 (od 88. minuta Andrić -), Raca 7 (od 59. minuta Damjanić 7,5), Komazec 7 (od 88. minuta Rahimić -), Petronijević 7, Milovanović 7, Marković 7, Vulić 7, Đukanović 7 (od 75. minuta Radović -). Trener: Bojan Trkulja.

SLAVIJA: Vlačo 6,5, Hodžić 6,5, Hadžibegović 6,5, Beširević 6,5, Erić 6,5 (od 75. minuta Bjeloš -), Dabić 6,5 (od 53. minuta Timotija 6,5), Anhulo 6,5 (od 65. minuta Arbinja -), Mandić 6,5 (od 53. minuta Rastoka 6,5), Karić 6,5, Govedarica 7, Tomić 6,5. Trener: Milan Muminović.