Prva liga Republike Srpske: Laktaši bez većih problema savladali novogradsku Slobodu

LAKTAŠI - Poslije pobjede nad Slobodom u derbiju 23. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske šef stručnog štaba Laktaša Miljan Bajić bio je izuzetno zadovoljan osvajanjem tri boda sa kojima je njegov tim baš od Novograđana preuzeo drugu poziciju na tabeli.

U izuzetno kvalitetnom susretu njegovi izabranici pokazali su još jednom da nisu slučajno u vrhu fudbala Srpske. Jedini su prvoligaš koji je oba puta u sezoni uspio da savlada Novograđane. Jesenas je na “Mlakvama” laktaški tim slavio minimalnu pobjedu - 1:0 golom Ognjena Škorića.

Isti igrač je i u ovom susretu doveo Laktašane u vođstvo u 35. minutu poslije sjajne akcije Dejana Bosančića i Bojana Markovića, a konačan rezultat postavio je Marković u 73. minutu udarcem sa 11 metara. Penalu je prethodio korner poslije kojeg je neko od gostujućih fudbalera u svom šesnaestercu igrao rukom.

- Bili smo znatno dominantniji tokom cijelog meča i zasluženo smo došli do trijumfa čime smo napravili sjajnu uvertiru pred prvi susret polufinala Kupa Republike Srpske. Derbi je opravdao očekivanja. Bila je to dosta tvrda utakmica, a loš teren je onemogućio da gledaoci vide ljepši fudbal - rekao je Bajić.

On je istakao da je plan koji je zacrtan pred početak sezone odavno premašen.

- Ni najveći optimisti nisu mogli da očekuju da ćemo biti u samom vrhu kada se zna da nam je prioritetan cilj bio opstanak u Ligi. Pokušaćemo do kraja prvenstva da zadržimo ovu poziciju, a nešto više se praktično ne može uraditi, jer je prednost Krupe prevelika - naglasio je Bajić.

Upravo će se njegovi izabranici u srijedu od 15.30 časova u Krupi na Vrbasu sastati sa Krupom u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić”.

- Jasno je da ja Krupa favorit, pogotovo na svom terenu, ali pokušaćemo da ostvarimo što bolji rezultat pred revanš, koji će biti odigran pred našim vjernim navijačima. Bićemo oslabljeni neigranjem tri igrača. Naime golman Vanja Knežević, te Rade Džombić i Vladimir Jotić u ovoj sezoni već su nastupali za druge klubove u Kupu, tako da nemaju pravo nastupa za nas - dodao je Bajić.

SLOBODA (NG) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Škorić u 35, 2:0 Marković iz penala u 73. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 800.

Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Džombić, Ostojić (Laktaši), Smajić (Sloboda, Novi Grad).

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Laktaši) 7,5.

LAKTAŠI: Knežević 7, Milić 7, Amidžić 7 (od 82. minuta Govedarica -), Škorić 7,5 (od 75. minuta Janković -), Milojević 7 (od 62. minuta Vuković -), Trivić 7, Džombić 7 (od 62. minuta Babić -), Ostojić 7, Marković 7,5 (od 75. minuta Jotić -), Bosančić 7, Komljenović 7. Trener: Miljan Bajić.

SLOBODA (NOVI GRAD): Milošević 6,5, Vejnović 6,5 (od 83. minuta Filjo -), Tiro 6 (od 77. minuta Reiz -), Samardžić 6, Smajić 6, Đurić 6, Paro 6, Fontemaki 6, Atanasković 6, Abdulai 6 (od 67. minuta Abdelgader -), Vladić 6. Trener: -.

***

TEKSTILAC 0

PODRINjE 0

Stadion: Gradski u Derventi

Gledalaca: 200.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Prljeta (Tekstilac), Pantić (Podrinje).

Igrač utakmice: Nikola Mazić (Podrinje) 6.5.

TEKSTILAC: Marković 6,5, Marić 6, Aleksić 6 (od 51. De Melo 6), Đekić 6, Jolović 6,5, Jovanović 6, Perić 6, Prljeta 6,5, Kušljić 6,5, Bašić 6 (od 79. Teofilović -), Sosa 6. Trener: Slaviša Božičić.

PODRINjE: Šehović 6,5, Simić 6, Erić 6, Bradarić 6, Mazić 6,5,  Lakota 6, Delalić 6 (od 55. Pantić 6,5), Nikolić 6,  Jahić 6 (od 70. Džafo -),  Jovičić 6,5 (od 70 Vukičević -), Stevanović 6,5 (od 85. Đurić -). Trener: Zumbul Mahalbašić.

***

DRINA (Z)          2 (2)

SLAVIJA 1 (1)

Strijelci: 1:0 Perić u 21, 1:1 Bogučanin u 35, 2:1 Perić u 39. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Hidić, Maksimović, Novak, Kovačević (Drina, Zvornik), Avdalović, Beširević (Slavija).

Igrač utakmice: Saša Perić (Drina, Zvornik) 8.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 7, Lazić 7, Andrić 7, Kojić 7, Sušić 7, Perić 8 (od 87. minuta Denkovski -), Maksimović 7 (od 81. minuta Beatović -), Ćulum 7 (od 76. minuta Kovačević -), Stanišić 7, Hidić 7 (od 46. minuta Vasić 7), Novak 7. Trener: Miodrag Jevtić.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Dabić 6,5, Đerić 6,5 (od 46. minuta Kaljić 6,5), Beširević 6,5 (od 76. minuta Tomić -), Popović 6,5, Bogučanin 7, Avdalović 6,5 (od 72. minuta Jevtović -), Čvoro 6,5, Mandić 6,5, Asentić 6,5, Erić 6,5. Trener: Bojan Regoje.

***

FAMOS             2 (1)

SLOBODA (MG)         1 (0)

Strijelci: 1:0 Bjeloš u 10, 1:1 Danilović u 87 2:1 Perović u 90+6. minutu.

Stadion: “Branislav Lubura Brane” u Istočnoj Ilidži.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Novković, Ćeha, Marković, Blažić, trener Drinjak (Famos), Soldat, trener Tešić, Mitrić (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Crveni karton: trener Marko Tešić (Sloboda Mrkonjić Grad) u 90+6. minutu.

Igrač utakmice: Mladen Perović (Famos) 7.

FAMOS: Rončević 6,5, Novković 6,5 (od 61. minuta Mitrašinović -), Hadžibegović 6,5, Babić 6,5 (od 86. minuta Minić -), Bjeloš 7 (od 68. minuta Kokot -), Cicović 6,5 (od 86. minuta Mičić -), Perović 7, Tešanović 6,5, Marković 6,5, Jošikava 6,5 (od 61. minuta Blažić -), Ćeha 6,5. Trener: Vladimir Drinjak.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Stjepanović 6,5, Danilović 7, Suharev 6,5 (od 85. minuta Lazendić -), Zekanović 6,5, Mitrić 6,5, Koprivica 6,5, Burazor 6,5, Suljić 6,5, Gavrić 6,5 (od 85. minuta Vučković -), Nenad 6,5, Angeleski 6,5 (od 70. minuta Soldat -). Trener: Marko Tešić.

***

KRUPA               4 (2)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Perović u 15, 2:0 Dujaković u 43, 3:0 Perović u 48, 4:0 Đuričin u 62. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Đuričin (Krupa), Kuljanin, Lima (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Miloš Perović (Krupa) 8.

KRUPA: Damjanović -, Redžić 7 (od 62. minuta Radaković -), Babić 7, Đuričin 7,5 (od 74. minuta Mitrović -), Perović (od 62. minuta Penić -), Dujaković 7,5, Đekić 7 (od 74. minuta Hadžić -), Mrzić 7, Petrović 7, Ristanović 7, Bošnjak 7 (od 46. minuta Lelji 7). Trener: Marko Mazalica.

ALFA MODRIČA: Đurić 5,5, Živković 5,5, Tosaka 5,5 (od 53. minuta Šakota 5,5), Lima 5,5, Radić 5,5, Kuljanin 5,5 (od 66. minuta Marinković -), Limić 5,5 (od 66. minuta Simić -), Guskić 5,5, Ilić 5,5 (od 53. minuta Furtunato 5,5), Kojić 5,5 (od 77. minuta Stojanović), Janković 5,5. Trener: Bojan Magazin.

***

RADNIK            2 (1)

RUDAR PRIJEDOR    0 (0)

Strijelci: 1:0 Vasić u 3, 2:0 Pekija (autogol) u 71. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 300.

Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Paranos, Perišić (Radnik), Alibegović, Marić, Radaković (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Aleksandar Vasić (Radnik) 7,5.

RADNIK: Mitrović 7, Paranos 7, Došlo 7 (od 70. minuta Maksimović -), Vasić 7,5, Ristić 7, Srećković 7, Marković 7 (od 87. minuta Jokić -), Despotović 7, Rašević 7, Perišić 7, Milošević 7 (od 54. minuta Maletić 7). Trener: Velibor Đurić.

RUDAR PRIJEDOR: Sekulić 6,5, Alibegović 6, Pekija 6, D. Bilbija 6 (od 79. minuta Sajak -), Demonjić 6 (od 68. minuta Amoa -), Jovanović 6 (od 59. minuta Radaković 6), Marić 6,5, Perić 6 (od 46. minuta Servos 6), Tomić 6, M. Bilbija 6, D. Marmat 6 (od 59. minuta Karneiro 6). Trener: Bojan Krulj.

***

LjUBIĆ              6 (3)
ŽELjEZNIČAR ST   3 (0)

Strijelci: 1:0 A. Žižak u 2, 2:0 Bosnić u 42, 3:0 Mitrović u 45, 4:0 Mitrović u 47, 4:1 Ivić u 50, 4:2 Šuput u 53, 4:3 Jovandić u 59, 5:3 A. Žižak i 60, 6:3 Bosnić iz penala u 79. minutu

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) 6,5.

Igrač utakmice: Aleksandar Žižak (Ljubić) 8.

LjUBIĆ: Živković 6,5, Radaković 7 (od 46. minuta Kovačević 7), B. Žižak 7, Milanović 7, A. Žižak 8, Mišić 7, Grahovac 7 (od 46. minuta Šumar 7), Mitrović 8, Bosnić 8, Milj. Stupar 7, Vidović 7 (od 46. minuta Ćetojević 7). Trener: Milan Stanivuković.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 5,5, Jagodić 6, Ivić 7, Šuput 7, Jovandić 7, Trivunović 6, Gajić 6, Kalabić 6,5, Ratković 6, Majkić 6 (od 72. minuta Simić -), Skenderović 6 (od 46. minuta Mil. Stupar 6). Trener: Branislav Simidžija.

***

SUTJESKA        0 (0)

ZVIJEZDA 09    2 (2)

Strijelci: 1:0 Kojić u 4, 2:0 Mujagić iz penala u 38. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Milutinović, Dačević (Sutjeska), Resić, Kojić (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Nemanja Kojić (Zvijezda 09) 7,5.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Jolović 6 (od 46. minuta Ristović 6), V. Ivanović 6,5 (od 84. minuta Gagović -), Radović 6, N. Mojović 6,5, Milutinović 6,5, Mihajlović 6, Obrenović 6 (od 61. minuta Vladičić -), Bonić 6 (od 46. minuta Dačević 6), Ateljević 6,5, Stanojević 6 (od 61. minuta Rašević -). Trener: Miljan Radanović.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 7, Janković 7, Janjić 7, Resić 7 (od 62. minuta Sekulović -), Mujagić 7 (od 88. minuta Tešić -), Dujković 7 (od 88. minuta Zoćević -), Živanović 7, Paić 7, Vadze 7 (od 73. minuta Blažević -), Ristanović 7, Kojić 7,5 (od 73. minuta Matić -).

***

KOZARA    4 (3)

OMARSKA                  3 (2)

Strijelci: 1:0 Babić u 2, 1:1 Jaćimović u 8, 2:1 D. Glišić iz penala u 11, 3:1  D. Glišić u 32, 3:2 Vračar u 33, 3:3 Panić u 68, 4:3 Šikanjić u 74. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 150.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Pljevaljčić, Malbašić, Rudan, Jandrić, Šikanjić (Kozara), Stojnić (Omarska).

Crveni karton: rezervni golman Mladen Jokić (Omarska) u 23. minutu.

Igrač utakmice: Dejan Glišić (Kozara) 8.

KOZARA: Modić 6,5, Rudan 7, Malbašić 7 (od 66. minuta Blagojević), D. Glišić, 8 Jandrić 7, Babić 7,5, Šikanjić 7,5 Beuk 6,5 (od 60. minuta Čamdžić 6,5), Popović 7 (od 70. minuta Sadiković -), Pljevaljčić 7, Dakić 7. Trener: Alen Medović.

OMARSKA: Vujičić 6, Ratković 6,5 (od 78. minuta Šunić -), Zdjelar 6,5 (od 69. D. Romanić -), B. Romanić 6,5, Rastoka 6,5, Grahovac 6, Stojnić 6,5, Kopanja - (od 26. minuta Panić 7), Jaćimović 7, Banović 6,5, Vračar 7. Trener: Zlatko Jelisavac.