Prva liga Republike Srpske: Krupa već počela da slavi

NOVI GRAD - U derbiju proljećnog dijela šampionata Republike Srpske Sloboda i Krupa odigrale su neriješeno, 0:0, a poslije ovog rezultata više razloga za zadovoljstvo imali su u taboru prvoligaša iz kanjona Tijesno, jer su zadržali bodovnu prednost u odnosu na rivala sa stadiona “Mlakve”.

Nekoliko dana prije susreta Upravni odbor Novograđana sa mjesta šefa stručnog štaba smijenio je Zorana Bujića, tako da je ekipu vodio predsjednik Mladen Bosančić, a prema prikazanom, njegovi puleni nisu opravdali očekivanja, jer su za 90 minuta uputili samo jedan šut prema golu gostiju. S druge strane, Krupa je prijetila, ali njeni igrači nisu uspjeli da iskoriste nekoliko zrelih prilika.

- Bila je ovo utakmica u kojoj jednostavno nismo smjeli da izgubimo, pa sam zbog toga na teren poslao nešto defanzivniju ekipu. Svih 90 minuta kontrolisali smo susret, bili znatno dominantniji i mogu da budem zadovoljan ne samo bodom već i svim prikazanim na terenu - naglasio je šef stručnog štaba Krupe Vladimir Ilić, koji je zaradio crveni karton na poluvremenu utakmice zbog prigovora arbitrima.

Tako je i poslije dugo najavljivanog derbija Krupa zadržala deset bodova prednosti u odnosu na Slobodu, koja ima odigran meč manje.

- Ovim remijem praktično smo odškrinuli vrata Premijer lige i smatram da će do kraja prvenstva naša bodovna prednost u odnosu na rivale još više narasti. U prvih pet proljećnih kola smo možda i pregrmjeli najteže rivale, dok naši konkurenti to nisu, zato vjerujem da ćemo do kraja prvenstva još više odmaći - nastavio je Ilić.

Međutim, mladi stručnjak na kormilu Krupe je rekao da nema mjesta bilo kakvom opuštanju.

- Pred nama je još mnogo posla, jer nas očekuje još 12 mečeva u prvenstvu, a u tu su i obaveze u završnici Kupa Republike Srpske, gdje smo stigli do polufinala. Prole sezone osvojili smo šampionsku titulu i bili pobjednici Kupa, sada želimo da taj uspjeh ponovimo i da opet dođemo do duple krune - dodao je Ilić.

9. Željezničar ST       22      8        3        11      25:35 27

10. Drina (Z)                22      8        1        13      28:36          25

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Vejnović, Imamagić, predstavnik kluba Bosančić (Sloboda), Đuričin, Dujaković, Perović, Krneta (Krupa).

Crveni karton: Vladimir Ilić (trener Krupe) na poluvremenu utakmice.

Igrač utakmice: Mladen Milošević (Sloboda).

SLOBODA (NOVI GRAD): Milošević 7, Paro 6,5, Vejnović 7, Dodig 6,5 (od 43. minuta Đurić 6), Tiro 6,5, Smajić 6,5 (od 67. minuta Abdelgader -), Imamagić 6,5 (od 90+2. minuta Bobaj -), Fontemaki 6,5, Atanasković 6,5, Vladić 6,5. Trener: -.

KRUPA: Damjanović 6,5, Redžić 7, Babić 7, Đuričin 7 (od 70. minuta Mrzić), Perović 6,5 (od 84. minuta Krneta -), Dujaković 7, Đekić 7, Mitrović 6,5 (od 57. minuta Petrović 6,5), Ristanović 6,5, Lelji 6,5, Bošnjak 6,5. Trener: Vladimir Ilić.

***

ALFA MODRIČA      3 (2)

KOZARA             1 (0)

Strijelci: 1:0 Kojić u 40, 2:0 Kojić iz penala u 43, 3:0 Furtunato u 62, 3:1 Čamdžić u 90+1. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 100.

Sudija: Danko Butulija (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: S. Pljevaljčić, Omerhodžić (Alfa Modriča), O. Pljevaljčić, Rudan (Kozara).

Igrač utakmice: Nemanja Kojić (Alfa Modriča) 8.

ALFA MODRIČA: Dizdar 7, Živković 7, S. Pljevaljčić 7, De Karvaljo 7, Radić 7, Kuljanin 7 (od 81. minuta Tosaka -), Omerhodžić 7, Limić 7, Kojić 8 (od 86. minuta Tursić -), Furtunato 7,5 (od 76. minuta Dar. Ilić -), Janković 7. Trener: Bojan Magazin.

KOZARA: Modić 6, Stojnić 6, Blagojević 6 (od 50. minuta Čamdžić 7), Rudan 6 (od 46. minuta Malbašić 6,5), Glišić 6,5, Babić 6, Dan. Ilić 6, Šikanjić 6,5, Beuk 6, Sadiković 6, O. Pljevaljčić 6,5. Trener: Alen Medović.

***

ŽELjEZNIČAR ST   0

RADNIK            0

Stadion: Na Predgrađu u Banjaluci.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Kalabić, Kerezović, Pirt (Željezničar ST), Milošević, Danilović, Gavrić, Lakić (Radnik).

Crveni karton: Nikola Lakić (Radnik) u 90+1. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Vasić (Radnik) 7.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6,5, Sladojević 6,5, Blanuša 6,5, Đogić 6,5, Kerezović 6,5, Ivić 6,5 (od 52. minuta Kralj -), Šuput 6,5 (od 75. minuta Bajić -), Pirt 6,5, Kalabić 6,5, Jević 6,5, S. Popović 6,5. Trener: Danijel Majkić.

RADNIK: Lakić 5, Jokić 6,5, Vasić 7, Ristić 6,5 (od 77. minuta Srećković -), Marković 6,5 (od 56. minuta Došlo 6,5), Maletić 6,5, Despotović 6,5, Danilović 6,5, Rašević 6,5, Perišić 6,5, Milošević 6,5 (od 63. minuta Gavrić -). Trener: Velibor Đurić.

***

PODRINjE (J)   1 (0)

LAKTAŠI                 2 (1)

Strijelci: 0:1 Marković u 28, 0:2 Marković iz penala u 61, 1:2 Mazić iz penala u 67. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 250.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Jahić, Božić, A. Alić, N. Alić (Podrinje), Amidžić, trener Bajić, Milojević, Stamenković, Trivić (Laktaši).

Igrač utakmice: Bojan Marković (Laktaši) 8.

PODRINjE (JANjA): Šehović 6,5, Erić 6,5, Mazić 7, Lakota 6,5, Božić 6,5 (od 65. minuta Đurić -), A. Alić 6,5, Nikolić 6,5, Jahić 6,5 (od 78. minuta Pantić -), Vukićević 6,5 (od 60. minuta N. Alić 6,5), Jovičić 6,5 (od 78. minuta Delalić -), Stevanović 6,5. Trener: Zumbul Mahalbašić.

LAKTAŠI: Knežević 7 (od 75. minuta Tadić -), Milić 7, Amidžić 7, Škorić 7,5, Milojević 7 (od 87. minuta Stamenković -), Trivić 7, Džombić 7, Ostojić 7, Marković 8 (od 65. minuta Jotić -), Komljenović 7,5, Janković 7 (od 75. Petković). Trener: Miljan Bajić.

***

SLAVIJA          2 (1)

OMARSKA         1 (0)

Strijelci: 1:0 Arbinja u 27, 1:1 Vračar u 47, 2:1 Bjeloš u 87. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Arbinja, Popović, Bjeloš (Slavija), Banović (Omarska).

Crveni karton: Dragoslav Jovičić (Omarska) u 90+1. minutu.

Igrač utakmice: Nikola Bjeloš (Slavija) 7,5.

SLAVIJA: Sirćo 7, Dabić 7 (od 83. minuta Bogučanin -), Đerić 7, Popović 7, Arbinja 7,5, Bjeloš 7,5 (od 90+3. minuta Gojković -), Avdalović 7 (od 76. minuta Asentić -), Kaljić, Čvoro, Mandić, Erić. Trener: Bojan Regoje.

OMARSKA: Vujičić 7, Zdjelar 6,5 (od 90+1. minuta B. Romanić -), Rastoka 6,5, Grahovac 6,5 (od 90. minuta Trkulja -), Anđić - (od 14. minuta Panić 6,5), Stojnić 6,5, Kopanja 6,5, Jaćimović 6,5, Banović 6,5, Jovičić 5, Vračar 7. Trener: Anando Krecelj.

***

ZVIJEZDA 09    4 (3)

TEKSTILAC    0 (0)

Strijelci: 1:0 Ristanović u 6, 2:0 Ristanović u 14, 3:0 Matić u 31, 4:0 Bokić u 74. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 100.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Duspara (Tekstilac).

Igrač utakmice: Ognjen Ristanović (Zvijezda 09) 8.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović -, Janjić 7 (od 69. minuta Kovačević -), Matić 7,5 (od 69. minuta Blažević -), Resić 7, Mujagić 7 (od 46. minuta Bokić 7,5), Dujković 7 (od 46. minuta Sekulović -), Živanović 7, Paić 7, Godsvil 7, Sinanović 7 (od 79. minuta Tešić -), Ristanović 8. Trener: Toni Karačić.

TEKSTILAC: Marković 5, Marić 5, Đekić 5, Jolović 5, Jovanović 5, Perić 5 (od 69. minuta Lejić -), Prljeta 5 (od 88. minuta Duvnjak -), Duspara 5, Kušljić 5, Bašić 5 (od 84. minuta Teofilović -), Ignasio 5. Trener: Slaviša Božičić.

***

DRINA (Z)          5 (2)

LjUBIĆ    0 (0)

Strijelci: 1:0 Vasić u 10, 2:0 Ćulum 26, 3:0 Denkovski u 54, 4:0 Andrić u 57, 5:0 Beatović u 67. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 130.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Veljkić (Drina), Subić, Stupar, Jugović, Jagodić, Mitrović (Ljubić).

Igrač utakmice: Boris Andrić (Drina) 7,5.

DRINA (ZVORNIK): Ružić -, Veljkić 7, Lazić 7, Andrić 7,5, Kojić 7 (od 70. minuta Marić -), Sušić 7 (od 60. minuta Beatović 7,5), Vasić 7,5 (od 70. minuta Jezdić -), Perić 7 (od 46. minuta Denkovski 7,5), Ćulum 7,5 (od 65. minuta Kovačević -), Hidić 7, Novak 7. Trener: Miodrag Jevtić.

LjUBIĆ: Mitrović 5, Radaković 5, Jagodić 5, Jugović 5 (od 84. minuta Šumar -), Subić 5, Grahovac 5 (od 63. minuta Kovačević -), Bosnić 5 (od 75. minuta Mitrović -), Ćetojević 5 (od 63. minuta B. Žižak), Stupar 5, Vidović 5, Mišić 5. Trener: Vladanko Komlenović.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Nenad (Sloboda, Mrkonjić Grad), Radović, Bonić, Vladičić (Sutjeska).

Igrač utakmice: Nenad Stanojević (Sutjeska) 7.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Stjepanović 6,5, Danilović 6,5, Lazendić 6, Suharev 6 (od 66. minuta Đukanović -), Mitrić 6, Koprivica 6,5, Burazor 6,5, Suljić 6, Gavrić 6 (od 80. minuta Vučković -), Nenad 6, Angeleski 6 (od 53. minuta Jakešević 6). Trener: Marko Tešić.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Ivanović 6,5, Jolović 6,5 (od 89. minuta Gagović -), Radović 6,5, Dačević 6,5 (od 31. minuta Rašević 7), Bonić 6,5 (od 65. minuta Vladičić -), Milutinović 7, Mihajlović 6,5, Obrenović 7 (od 89. minuta Ivanović -), Stanojević 7, Ateljević 6,5. Trener: Miljan Radanović.

***

RUDAR PRIJEDOR    3 (2)

FAMOS             1 (1)

Strijelci: 1:0 Da Silva u 2, 2:0 Pekija u 10, 2:1 Hadžibegović u 27, 3:1 Jovanović u 64. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Pekija, Kovačević, Marić (Rudar Prijedor), Hadžibegović, Marković (Famos).

Crveni karton: Marko Škrba (Famos) u 48. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Pekija (Rudar Prijedor) 7,5.

RUDAR PRIJEDOR: Sekulić 6,5, Pekija 7,5, Kovačević 6,5 (od 80. minuta Amoa -), D. Bilbija 6,5, Da Silva 7, Mikić 6,5 (od 31. minuta Jovanović 7,5), Marić 7, Perić 6,5 (od 46. minuta Radaković 6,5), Tomić 6,5 (od 75. minuta Demonjić -), M. Bilbija 6,5, D. Marmat 6,5 (od 46. minuta Servos 7). Trener: Bojan Krulj.

FAMOS: Rončević 6, Cicović 6 (od 78. minuta Radović -), Škrba 5, Bjeloš 5,5 (od 55. minuta Lalović 5,5), Babić 6 (od 68. minuta Vranešić -), Perović 6, Nakagaki 5,5 (od 55. minuta Minić 5,5), Hadžibegović 6,5, Novković 5,5, Mitrašinović 5,5 (od 46. minuta Jošikava 6), Marković 6. Trener: Vladimir Drinjak.