Prva liga Republike Srpske: Fudbaler Laktaša Milan Šikanjić najzaslužniji za preokret u Nevesinju

BANjALUKA - Prvotimac Laktaša Milan Šikanjić sa dva gola bio je jedan od najzaslužnijih za prvu gostujuću pobjedu njegove ekipe ove sezone u kojoj je savladan Velež u Nevesinju sa 5:2.

Doveo je svoju ekipu u prednost od 1:0, a onda poslije preokreta Nevesinjaca izjednačio na 2:2 i trasirao četi Miljana Bajića put ka trijumfu poslije kojeg su se vratili u sam vrh tabele.

- Odlično smo odigrali drugo poluvrijeme. Poslije vođstva Veleža na pauzi smo se pogledali u oči i vidjelo se da je kod svih bila prisutna velika želja da preokrenemo rezultat. I stvarno je bilo tako i mogu da kažem da je to naših najboljih 45 minuta od početka sezone - naglasio je Šikanjić.

Po njegovim riječima, nije bilo lako da ekipa zaigra onako kako je planirano, jer je ljetos bilo dosta promjena u igračkom kadru.

- U klub je došlo dosta novih fudbalera i sve je to trebalo da se uigra. Zato sam ubijeđen da ćemo iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje i da tek sada ulazimo u pravu formu. Da je tako, pokazuje i činjenica da smo u posljednje dvije prvenstvene utakmice postigli deset golova - nastavio je Šikanjić.

Poslije nešto lošijeg starta Laktaši su vezali dvije pobjede i već se nalaze na trećoj poziciji.

- Objektivno, mjesto nam je u vrhu tabele. Niko na nas ne vrši presiju da moramo da budemo prvi, ali sigurno ćemo se boriti da budemo što bolje plasirani. Nećemo zanemariti ni kup takmičenja. U Kupu Republike Srpske “Dr Milan Jelić” prošle sezone smo igrali finale, a već u srijedu imamo veoma težak ispit u osmini finala protiv Zvijezde 09. Biće sigurno teško, ali daćemo sve od sebe da eliminišemo premijerligaša. Tako bismo upotpunili ovu seriju u kojoj smo uz dvije prvenstvene pobjede preko penala stigli i do osmine finala Kupa BiH pošto smo eliminisali Orašje - dodao je Šikanjić koji je ove sezone već postigao šest prvoligaških golova.

Parovi 10. kola, koje se igra 7. i 8. oktobra: Sloboda (MG) - Kozara, Borac (KD) - Alfa Modriča, Drina (Z) - Slavija, Leotar - Rudar Prijedor, Laktaši - Romanija, BSK - Velež, Famos - Ljubić, Omarska - Radnik, Sutjeska - Željezničar Sport tim.

7 - Popović (Velež, Nevesinje)

6 - Šikanjić (Laktaši), Bilal (Željezničar Sport tim), Komazec (Rudar Prijedor)...

***

VELEŽ (N)        2 (2)

LAKTAŠI        5 (1)

Strijelci: 0:1 Šikanjić u 26, 1:1 M. Popović u 30, 2:1 Drašković u 40, 2:2 Šikanjić u 54, 2:3 Marković u 56, 2:4 Vuković iz penala u 85, 2:5 Škorić iz penala u 88. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 400.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: trener Jovanović, Repović, D. Popović, Anđelović, Vukanović, G. Prodanović (Velež, N), Marković, Vuković (Laktaši).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Laktaši) 8.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 6, Botić 6 Abaza 6, Petković 6 (od 60. minuta Sekulović 6), Anđelović 6, G. Prodanović 6, M. Popović 6,5 (od 90+3. minuta S. Prodanović -), Repović 6 (od 89. minuta Kljakić -), Drašković 6,5, Lusio Alveš 6, D. Popović 6. Trener: Marko Jovanović.

LAKTAŠI: Knežević 7, Janjetović 7 (od 56. minuta Trivić 7),

***

SUTJESKA                 2 (0)

SLOBODA (MG) 0 (0)

Strijelci: 1:0 V. Ivanović u 66, 2:0 Ristović u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 200.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Gagović, D. Mojović (Sutjeska), Zekanović, Vuković (Sloboda, MG).

Igrač utakmice: Nikola Mojović (Sutjeska) 7,5.

SUTJESKA: Pajević 7, Stojanovski - (od 24. minuta Ristović 7,5), D. Mojović 7, Radović 7 (od 76. minuta Blagojević -), N. Mojović 7,5, Milutinović 7, Mihajlović 7, Mitrašinović 7 (od 60. minuta V. Ivanović 7,5), Đorđević 7, L. Radović 7, Gagović 7. Trener: Zlatko Radović.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 6,5, Danilović 6,5, Đukanović 6,5, Bobić 6,5, Nikodinović 6,5, Jotić 6,5 (od 80. minuta Jakešević 6,5), Zekanović 6,5, Timar Luis 6,5, Fontemaki 6,5, Živković 6,5, Babić 6,5. Trener: Marko Tešić.

***

ŽELjEZNIČAR ST    4 (1)

OMARSKA         0 (0)

Strijelci: 1:0 Čolić u 4, 2:0 Malić u 67, 3:0 Bilal u 74, 4:0 Kralj u 85. minutu.

Stadion: “Predgrađe” u Banjaluci.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Bajić, Bilal, Sladojević (Željezničar ST), Stojnić, Lakić, Grahovac, Jaćimović (Omarska).

Igrač utakmice: Luka Malić (Željezničar ST) 7,5.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija -, Čolić 7,5 (od 86. minuta Kerezović), Sladojević 7, Ivić 7 (od 46. minuta Kralj 7,5), Bilal 7,5, Šuput 7, Kalabić 7 (od 64. minuta Sukara -), Bajić 7, Malić 7,5, Jević 7 (od 89. minuta Jagodić -), Popara 7 (od 86. minuta Vintonji -). Trener: Branislav Krunić.

OMARSKA: Vujičić 5,5, Zdjelar 5,5, Kopanja 5,5 (od 82. minuta Marin -), Panić 5,5 (od 82. minuta Trkulja -), Krecelj 5,5, Stojnić 5,5, Jaćimović 5,5, Lajić 5,5, Kovačević 5,5 (od 82. minuta L. Nišić -), Đ. Nišić 5,5, Vračar 5,5 (od 63. minuta Mikić -). Trener: Saša Keranović.

***

RUDAR PRIJEDOR    3 (1)

DRINA (Z)          0 (0)

Strijelci: 1:0 Komazec u 27, Amoa u 70, 3:0 Demonjić u 90+3. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 300.

Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo) 6,5.

Žuti kartoni: N. Marić (Rudar Prijedor), Bogdanović (Drina, Z).

Igrač utakmice: Nikola Komazec (Rudar Prijedor) 7,5.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić -, Ignjatović 7, Pekija 7, Komazec 7,5 (od 78. minuta M. Bilbija -), Demonjić 7,5, Milaković 7 (od 78. minuta Petrović -), N. Marić 7, Raković 7, Amoa 7,5, Njamculović 7 (od 60. minuta Da Silva 7), Smajić 7 (od 68. minuta Rauš -). Trener: Srđan Marjanović.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6, A. Marić 6 (od 80. minuta Pantić -), Jokić 6, Andrić 6, Alić 6, Gavrić 6, Delić 6 (od 64. minuta Tadić -), Ilić 6, Bogdanović 6, Janjić 6 (od 80. minuta Mićić -), Ćulum 6. Trener: Mile Lazarević.

***

ALFA MODRIČA      4 (1)

KOZARA             1 (0)

Strijelci: 1:0 Omerhodžić u 21, 2:0 Dar. Ilić u 49, 3:0 Jolović u 59, 3:1 Bogučanin u 90, 4:1 Kušljić u 90+1. minutu,

Stadion: ”Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 50.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5,

Žuti kartoni: Omerhodžić, Kušljić, Šoškić (Alfa Modriča), Ilić, Jandrić (Kozara).

Igrač utakmice: Dragan Jolović (Alfa Modriča) 7,5.

ALFA MODRIČA: Kertić 7, Pljevaljčić 7, Jolović 7,5, Kušljić 7,5, Šoškić 7, Omerhodžić 7,5 (od 74. minuta Kostadinović -), Mićić 7, Dar. Ilić 7,5 (od 74. minuta Limić -), Kojić 7 (od 46. minuta Manojlović -), Radić 7 (od 84. minuta Sjenčić -), Prljeta 7 (od 84. minuta Samjuel -). Trener: Joco Stokić.

KOZARA: Kačavenda 5,5, Bubić 5,5, Tešić 5,5, Bokić 5,5, Dan. Ilić 5,5 (od 62. minuta Jandrić -), Delić 5,5, Angeleski 5,5 (od 46. minuta Bogučanin 6), Veljkić 5,5 (od 62. minuta Pljevaljčić -), Sadiković 5,5, Pepić 5,5, Asentić 5,5 (od 73. minuta Takahaši -). Trener: Alen Medović.

MODRIČA - Fudbalere Alfa Modriče konačno je ogrijalo sunce. Tek u devetom kolu izabranici Joce Stokića došli su do prvog trijumfa u sezoni, a oružje je položila Kozara koja je savladana sa 4:1. Domaći su bili čvrsto riješeni da dođu do prvog trijumfa u sezoni i to se vidjelo od samog početka susreta. U ovoj pobjedi ima velike simbolike, jer je na taj dan prije 16 godina preminuo predsjednik Republike Srpske Milan Jelić koji je dugo godina bi­o prvi čovjek kluba iz Modriče.

***

ROMANIJA      0 (0)

LEOTAR   1 (0)

Strijelac: 0:1 Begić u 74. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Cicović, Lukić (Romanija), Đuderija, Cmiljanović, Leko, Babić (Leotar).

Igrač utakmice: Luka Begić (Leotar) 7.

ROMANIJA: Lučić 6,5, Koroman - (od 11. minuta Milošević 6), Čvoro 6, Đerić 6,5, Pekić 6 (od 88. minuta Cvjetanović -), Vuković 6 (od 70. minuta Blagojević -), Simanić 6, Lukić 6,5 (od 70. minuta Bašović -), Cicović 6, Torbica 6, Radović 6 (od 70. minuta Otović -). Trener: Milan Gutović.

LEOTAR: Perišić 6,5, Cmiljanović 6,5, Babić 6,5, Đuderija 6,5, Milić 7 (od 88. minuta Glogovac -), Đajić 6,5, Begić 7 (od 90. minuta Kolak -), Leko 7, Šušnjar 7, Penić 6,5 (od 84. minuta Krneta -), Paranos 7. Trener: Oleg Ćurić.

***

SLAVIJA 5 (1)

BORAC (KD)       2 (0)

Strijelci: 1:0 Karić u 37, 2:0 Avdalović u 62, 3:0 Mandić u 68, 4:0 Popović u 77, 4:1 Glišić u 81, 5:1 Križevac u 86, 5:2 Hinestroza u 90+1. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6.

Žuti karton: Tomić (Slavija).

Igrač utakmice: Mahir Karić (Slavija) 7,5.

SLAVIJA: Sirćo 7, Gojković 7, Beširević 7, Popović 7,5, Dabić 7 (od 87. minuta Čvoro -), Bjeloš 7 (od 74. minuta Križevac -), Arbinja 7 (od 74. minuta Radaković -), Avdalović 7,5 (od 63. minuta Mandić 7,5), Vučinić 7, Karić 7,5 (od 87. minuta Šupuk -), Tomić 7. Trener: Jadranko Bogičević.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6, Bunić 6, Pekić 6 (od 66. minuta Govedarica -), Valensija 6, Hinestroza 6,5, Glišić 6,5, Tomaš (od 71. minuta Jaćimović -), Moskvera 6 (od 71. minuta Koprivica -), Malbašić 6, Gavrić 6, Janković 6. Trener: Vladimir Damjanić.