Prva liga Republiike Srpske: Fudbaler Radnika Dragan Došlo s dva pogotka donio pobjedu protiv Kozare

BIJELjINA - Fudbaleri Radnika zadržali su maksimalan učinak i poslije 270 minuta, pošto su u derbiju trećeg kola Prve lige Republike Srpske pobijedili Kozaru iz Gradiške s 2:0.

Bila je to dobra predstava za više od 1.000 gledalaca, koliko ih se okupilo na Gradskom stadionu u Bijeljini u kojoj su se domaći bolje snašli i stigli do treće pobjede. Za nju je najviše zaslužan Dragan Došlo, koji je s dva gola potopio Gradiščane. Bili su to njegovi prvi pogoci u sezoni.

- Imao sam malu golgetersku krizu, ali sam kvalitetno radio i trenirao i očekujem da ova dva pogotka budu početak serije golova u šampionatu Srpske. Siguran sam da će tako i biti i da ću ovu sezonu obilježiti pogocima - naglasio je Došlo.

On ali i svi u redovima Bijeljinaca prezadovoljni su startom u kojem su svim rivalima stavili do znanja da ih ne interesuje ništa drugo osim osvajanja šampionske titule.

- Imamo dobru ekipu pred koju su postavljeni jasni ciljevi. Mi smo tu da ih ispunimo. Sigurno da nam neće biti lako, jer tu ima još dosta dobrih ekipa, ali vjerujem da će situacija za borbu za sam vrh veoma brzo postati mnogo jasnija. Kao najvećeg rivala u borbi za titulu sigurno vidim ekipu Rudar Prijedora, koja kao i mi ima maksimalan učinak poslije prva tri kola - nastavio je Došlo.

Izabranici Velibora Đurića u četvrtom kolu narednog vikenda gostuju kod povratnika u elitu Republike Srpske, Borca iz Kozarske Dubice, koji je prilično dobro startovao.

- Imaju dobru ekipu i poslije dvije pobjede u prva dva kola su poraženi. Sada će u duelu s nama željeti da se pred svojim navijačima iskupe za poraz u Banjaluci od Željezničar Sport tima, ali to je njihov problem. Ako želimo do titule moramo pobjeđivati - dodao je Došlo.

Posljednja utakmica trećeg kola Prve lige Republike Srpske, u kojoj se sastaju BSK i Sloboda iz Mrkonjić Grada, biće igrana danas od 18 časova, a juče kasno poslijepodne u Omarskoj su igrali istoimeni domaćin i trebinjski Leotar. Parovi četvrtog kola, koje se igra 2. septembra: Sloboda (MG) - Rudar Prijedor, Slavija - Romanija, Alfa Modriča - Velež (N), Kozara - Ljubić, Borac (KD) - Radnik, Drina (Z) - Željezničar Sport tim, Leotar - Sutjeska, Laktaši - Omarska, BSK - Famos.

KOZARA    0 (0)

Strijelac: 1:0 Došlo u 13, 2:0 Došlo u 63. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 1.000.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti karton: Delić (Kozara).

Igrač utakmice: Dragan Došlo (Radnik) 8.

RADNIK:  Lakić 7, Josipović 7, Došlo 8 (od 79. minuta Fatai -), Matković 7, Vasić 7,  Krepaldi 7, Kačarević 7, Albijanić 7 (od 89. minuta Maksimović -), Perišić 7, Amidžić 7 (od 59. minuta Stjepanović 7), Ristanović 7. Trener: Velibor Đurić.

KOZARA: Kačavenda 6,5, Tešić 6, Bubić 6, Bokić 6,5, Rastoka 6 (od 46. minuta Asentić 6), Ilić 6 (od 65. minuta Delić -), Jandrić 6,5 (od 71. minuta Modić -), Bogučanin 6 (od 46. minuta Takahaši 6), Veljkić 6 (od 46. minuta Pljevaljčić 6), Sadiković 6,5, Pepić 6. Trener: Alen Medović.

***

LjUBIĆ 1 (1)

ALFA MODRIČA 0 (0)

Strijelac: 1:0 Subić u 15. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 80.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Subić, Stupar, trener Stanivuković, Radaković (Ljubić), Prljeta, Omerhodžić, trener Ignjić, pomoćni trener Petrović (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Nemanja Vidović (Ljubić) 7.

LjUBIĆ: A. Stupar 6,5, Radaković 6,5, Mišić 6,5, A. Žižak 6,5 (od 90+1. minuta B. Žižak -), Subić 6,5 (od 46. minuta Jugović 6,5), Banjac 6,5, Babić 6,5 (od 85. minuta Jevtić -), M. Stupar 6,5, Vidović 6,5, Komljenović 6,5 (od 46. minuta Grahovac 6,5), Stamenković 6,5 (od 65. minuta Milanović -). Trener: Milan Stanivuković.

ALFA MODRIČA: Dizdar 6,5, Pljevaljčić 6, Jolović - (od 20. minuta Mićić 6), Stupar 6, Radić 6, Samuel 6, Prljeta 6, Omerhodžić 6, Trifković 6 (od 79. minuta Ilić -), Limić 6, Manojlović 6. Trener: Dalibor Ignjić.

***

ŽELjEZNIČAR ST    3 (2)

BORAC (KD)                0 (0)

Strijelci: 1:0 Đogić u 9, 2:0 Bilal iz penala u 45+3, 3:0 Jević u 90+1. minutu.

Stadion: na Predgrađu u Banjaluci.

Gledalaca: 100.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Čolić, Kerezović, Šuput, pomoćni trener Majkić (Željezničar ST), Kovačević, trener Drvenica (Borac, KD).

Igrač utakmice: Đorđe Đogić (Željezničar ST) 7,5.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija -, Čolić 7, Sladojević 7, Blanuša 7 (od 46. minuta Kralj 7), Đogić 7,5, Ivić 7 (od 54. minuta Kerezović 7), Bilal 7,5 (od 75. minuta Vintonji -), Šuput 7 (od 88. minuta Jagodić -), Kalabić 7, Malić 7, Jević 7,5. Trener: Branislav Krunić.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6, Bunić 6, Govedarica 6 (od 47. minuta S. Pekić 6), Blagojević 6 (od 61. minuta Jaćimović 6), Tomaš 6 (od 61. minuta Valensija 6), Kovačević 6 (od 68. minuta Pralica -), Hinestroza 6, N. Pekić 6, Malbašić 6, Gavrić 6, Janković 6. Trener: Rade Drvenica.

***

VELEŽ (N)        2 (1)

SLAVIJA 2 (0)

Strijelci: 1:0 Popović iz penala u 25, 1:1 Dabić u 54, 1:2 Bjeloš u 62, 2:2 Anđelović u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 500.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6.

Žuti kartoni:  Drašković, S. Prodanović, G. Prodanović, Dos Santos, Repović (Velež), Popović, trener Regoje, Tomić, Gojković, Bjeloš, Karić, Križevac (Slavija).

Crveni karton: Vladan Mandić (Slavija) u 82. minutu.

Igrač utakmice: Petar Dabić (Slavija) 7.

VELEŽ (NEVESINjE):  Vukanović 6,5, Abaza 6,5, Petković 6,5 (od 64. minuta Pantić -), Anđelović 7, G. Prodanović 6,5, Popović 7 (od 74. minuta Gutić -), Repović 6,5, Drašković 6,5, Alveš 6,5, Radović 6,5 (od 46. minuta Dos Santos -), S. Prodanović 6,5 (od 46. minuta Kljakić -, od 74. minuta Botić -). Trener: Marko Jovanović.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Arbinja 6,5 (od 46. minuta Križevac 6,5, od 90+2. minuta Šupuk -), Gojković 6,5, Beširević 6,5, Popović 6,5, Dabić 7 (od 79. minuta Čvoro -), Bjeloš 7 (od 66. minuta Radaković -), Avdalović 6,5, Vučinić 6,5, Karić 6,5, Tomić 6,5 (od 46. minuta Mandić 5). Trener: Bojan Regoje.

***

FAMOS    0

LAKTAŠI        0

Stadion: SRC “Branislav Lubura” u Istočnoj Ilidži.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Tešanović, Abrego, Stjepanović, Marković (Famos), Ostojić, Smailović (Laktaši).

Igrač utakmice: Nebojša Babić (Laktaši) 6,5.

FAMOS: Rončević 6,5, Pirt 6 (od 70. minuta Bjeloš -), Škrba 6,5, Abrego 6,5, Stjepanović 6 (od 86. minuta Tiro -), Perović 6, Tešanović 6,5, Marković 6, Kuljanin 6 (od 57. minuta Hrkalo 6), Blažić 6,5, Danilović 6 (od 46. minuta Vranešić -). Trener: Darko Vojvodić.

LAKTAŠI: Knežević 6,5, Milić 6,5, Smailović 6 (od 78. minuta Keleman -), Vuković 6,5, Šikanjić 6 (od 74. minuta Marković -), Škorić 6,5 (od 79. minuta Milojević -), Trivić 6, Džombić 6 (od 78. minuta Janjetović -), Ostojić 6 (od 79. minuta Nikolić -), Babić 6,5, Tešić 6,5. Trener: Miljan Bajić.

***

SUTJESKA        0

DRINA (Z) 0

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 300.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti kartoni: V. Ivanović (Sutjeska) Andrić, Alić Marković, Jokić, trener Lazarević (Drina).

Igrač utakmice: Igor Marković (Drina) 6,5.

SUTJESKA: Dabić 6,5, V. Ivanović 6,5, D. Mojović 6,5, Radović 6, N. Mojović 6,5, Milutinović 6,5, M. Ivanović 6, Mihajlović 6, Blagojević 6,5, Samardžić 6,5, Ristović 6 (od 70. minuta Sekulić). Trener: Zlatko Radović.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Marić 6, Jokić 6,5, Andrić 6, Alić 6,5, Hadžiavdić 6,5, Gavrić 6, Ilić 6 (od 90+1. minuta Delić -), Jezdić 6,5, Bogdanović 6, Ćulum 6,5. Trener: Mile Lazarević.

***

ROMANIJA                0 (0)

RUDAR PRIJEDOR     1 (1)

Strijelac: 0:1 Pekija iz penala u 17. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 350.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Milošević, Karim, Blagojević, trener Gutović, Dačević, predstavnik kluba Živković (Romanija), Kovačević, Živanović (Rudar Prijedor).

Crveni karton: Žozef Amoa (Rudar Prijedor) u 90+3. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Pekija (Rudar Prijedor) 7.

ROMANIJA: Lučić 6,5 Koroman 6,5, Đerić 6,5, Pekić 6, Radosavljević 6,5, Cicović 6, Torbica 6 (od 46. minuta Simanić 6), Ivković 6,5, Dačević 6 (od 82. minuta Blagojević -), Karić 6 (od 60. minuta Otović 6), Milošević 6 (od 89. minuta Stupar). Trener: Milan Gutović.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Ignjatović 6,5, Pekija 7, Kovačević 6,5 (od 58. minuta Amoa 5), Komazec 6,5 (od 58. minuta Petrović 6,5), Demonjić 6,5 (od 58. minuta Njamculović 6,5), Živanović 6,5, Milaković 6,5 (od 80. minuta Šebez -), Raković 6,5, Daničić 6,5 (od 46. minuta Smajić 6,5), Da Silva 6,5. Trener: Bojan Krulj.