Prva fudbalska liga Republike Srpske: Krupa korača ka tituli

M. Z.

LAKTAŠI - Još jedan veliki korak ka šampionskoj tituli napravili su fudbaleri Krupe, koji su na gostovanju pobijedili Laktaše rezultatom 3:0 u derbiju 27. kola Prve lige Republike Srpske.

Ekipa trenera Vladimira Ilića tako se revanširala četi Miljana Bajića za nedavni poraz u prvom meču polufinala Kupa Republike Srpske, a već iduće srijede igraće revanš istog takmičenja, takođe u Laktašima. Gosti su vodili na poluvremenu golom Strahinje Bošnjaka koji je povisio na 2:0 u 81. minutu i tako praktično riješio pitanje pobjednika, dok je Nikola Mitrović samo potvrdio trijumf.

Ovim porazom Laktašani su se praktično oprostili od borbe za titulu te su ispustili drugo mjesto na tabeli koje sada drži Zvijezda 09. Ekipa iz etno-sela Stanišići slavila je nakon preokreta u Zvorniku i sada je prvi pratilac lidera šampionata Srpske.

Rezultati i strijelci 27. kola: Drina - Zvijezda 09 1:2 (Beatović 1 - Kojić 80, Tešić 84), Famos - Modriča 5:0 (Vranešić 4, 83, Janković 46ag, Blažić 56, Jošikava 66), Laktaši - Krupa 0:3 (Bošnjak 23, 81, Mitrović 90+1), Ljubić - Podrinje 3:0 (A. Žižak 41, 50, Bosnić 72), Rudar Prijedor - Slavija 3:0 (Demonjić 56, Marić 83, Moro Servos 86), Tekstilac - Kozara 1:3 (Jovanović 23p, - Šikanjić 33, 41, Glišić 37p), Željezničar sport tim - Sloboda (MG) 0:0. Radnik - Sloboda (NG), Sutjeska - Omarska (igrano sinoć).

Plasman: 1. Krupa 68, 2. Zvijezda 09 57, 3. Laktaši 56, 4. Sloboda (NG) 53 (meč manje), 5. Rudar Prijedor 42, 6. Radnik 42 (meč manje), 7. Slavija 41, 8. Sutjeska 40 (meč manje), 9. Kozara 33, 10. Željezničar ST 33, 11. Ljubić 32, 12. Famos 30, 13. Sloboda (MG) 29, 14. Drina 28, 15. Omarska 26 (meč manje), 16. Tekstilac 26, 17. Podrinje 23, 18. Alfa Modriča 23.