Podrinje u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske

JANjA – Drugoligaš Podrinje iz Janje plasirao se u četvrtfinale Kupa Republike Srpske pošto je poslije boljeg izvođenja penala savladao Famos iz Istočne Ilidže sa 8:6 (4:4).

Već poslije 17 minuta Famos je imao prednost od 3:0 golovima Mladena Perovića u trećem i Draška Kuljanina u osmom i 17. minutu. Međutim, domaćin je napravio potpuni preokret i u 73. minutu poveo sa 4:3. Prvo je u 40. minutu Franko Abrego zatresao vlastitu mrežu, a potom su golove za Podrinje postizali Andrej Vuković u 46, Filip Jovičić u 63. i Nebojša Stevanović u 73. minutu. Konačan rezultat regularnog dijela, 4:4 postavio je Mladen Drakul u 78. minutu.

Protivnik Podrinjaa u četvrtfinalu koje se igra 8. novembra biće Sutjeska iz Foče, a ovaj susret igra se 8. novembra. Istod dana odigraće se i ostali četvrtfinalni susreti u kojima će se sastati: Radnik (Bijeljina) – Sloga (Doboj), Borac (Kozarska Dubica) – Kozara (Gradiška) i Tekstilac (Derventa) – Zvijezda 09 (etno-selo Stanišić).