Omladinska Liga šampiona: Poraz Crvene zvezde na startu

Darko Pašagić

BEOGRAD - Omladinci Crvene zvezde poraženi su od Benfike sa 1:2 na domaćem terenu, u prvom meču grupne faze omladinske lige šampiona.

Već u trećem minutu prvo je Olivio Tome zaprijetio, a potom i Žoao Rebo sa nekih 13-14 metara, ipak nije bilo pogotka. Samo dva minuta kasnije, mogla je Zvezda do vođstva, šansu je imao David Đurić posle centaršuta Jovana Šljivića. Gađao je glavom, ali je pogodio prečku.

Benfika je povela u 13. minutu, gosti su iskoristili grešku crveno-bijelih na sredini, Tome je uposlio Gustava Varelu koji je pogodio za 1:0. Već prvu šansu u drugom dijelu, u 51. minutu, Benfika je iskoristila i uvećala prednost.

Varela je ponovo bio strijelac, a Leandro Santoš se našao u ulozi asistenta. Crvena zvezda se vratila u igru već u 57. minutu, pošto je na jedan razlike smanjio Uroš Sremčević.

Crveno-bijeli su imali dvije dobre šanse do 73. minuta da dođu do izjednačenja i boda, ali nisu iskoristili. U sljedećem kolu Zvezda gostuje Interu, dok Benfika dočekuje Atletiko Madrid.