Omarska se pobjedom oprostila od prvoligaškog društva

D. P.

OMARSKA - Bajka Omarske trajala je tri sezone, jer poslije toliko vremena ovo mjesto neće imati više fudbalskog prvoligaša Srpske. Iako su u posljednjem kolu savladali Kozaru sa 3:2 za izabranike Mila Stanivukovića bila je to samo Pirova pobjeda, jer su mnogo ranije izgubili bilo kakve šanse da se i naredne sezone nađu u eliti.

Poveli su gosti golom Đorđa Veljkića u šestom minutu, da bi samo dva minuta kasnije Nikola Kopanja izjednačio na 1:1. Prednost Omarskoj donio je najbolji akter ove utakmice Milan Vračar u 32. minutu, a na 3:1 povisio je Ognjen Jaćimović u 50. minutu, kada je bio precizan sa bijele tačke. Poraz Gradiščana šest minuta kasnije ublažio je Danilo Ilić.

Iako su se oprostili od prvoligaškog karavana, to nije smetalo navijačima Omarske da se u velikom broju okupe na ovoj utakmici, a klupska uprava im je uzvratila, častila ih je kobasicama, što je postala tradicija u ovom sportskom kolektivu na kraju svake sezone.

KOZARA              2 (1)

Strijelci: 0:1 Veljkić u 6, 1:1 Kopanja u 8, 2:1 Vračar u 32, 3:1 Jaćimović iz penala u 590, 3:2 Ilić u 56. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 400.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Jovičić, L. Nišić, Kovačević, Jaćimović, trener Stanivuković (Omarska), Tabata, Veljkić, Bubić (Kozara).

Crveni karton: Dragoslav Jovičić (Omarska) u 75. minutu.

Igrač utakmice: Milan Vračar (Omarska) 7,5.

OMARSKA: Zgonjanin 7, Kopanja 7,5 (od 90. minuta Vukajlović -), Grahovac 7, Anđić 7, Stojnić 7, Petković 7, Jaćimović 7,5, L. Nišić 7 (od 90. minuta Bataz -), Jovičić 5, Kovačević 7, Vračar 7,5 (od 77. minuta Ratković -). Trener: Milan Stanivuković.

KOZARA: Kačavenda 6,5, Dakić 6,5, Tešić 6,5 (od 33. minuta Bubić 6,5), Bokić 6,5, Petković 6,5 (do 59. minuta Modić 6,5), Ilić 7, Tabata 6,5 (od 46. minuta Komlenić 6,5), Veljkić 7, Sadiković 6,5, Pljevaljčić 6,5, Utješanović 6,5 (od 70. minuta Blagojević. Trener: Alen Medović.