Omarska šokirala Rudar Prijedor

D.D.

BANjALUKA – Domaćini su slavili u dva posljednja meča 14. kola Prve lige Republike Srpske za fudbalere.

Iznenađenje je napravila Omarska koja je u lokalnom derbiju savladala Rudar Prijedor koji nikako da izađe iz rezultatske krize. Iako je do ovog kola Rudar bio najbolji gost u Prvoj ligi to nije smetalo motivisanom domaćinu koji je uspio da nanese poraz velikom rivalu.

Omarska je povela u 43. minutu kada je Mario Sajak pogodio nakon ubacivanja Vedrana Panića. Upravo je ovaj igrač sjajno realizovao kontra napad u sudijskoj nadoknadi prvog dijela i povećao prednost na 2:0

Rudar je napadao ali je tek u finišu preko nemanje Rakovića smanjio zaostatak na 1:2

I drugi komšijski derbi zabršen je pobjedom domaćima. Famos je bio bolji od Slavije 2:0 a u strijelce su se upisali Franko Abrego u 27. minutu te Ognjen Stjepanović u 47.minutu.