Omarska slavila na teškom gostovanju u Tesliću: Rosić utišao “Radolinku”

BANjALUKA - Fudbaleri Omarske u derbiju šestog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, savladali su kao gosti na stadionu “Radolinka” u Tesliću Proleter sa 1:0.

Ovom pobjedom do koje su došli pogotkom najboljeg igrača i strijelca Branka Rosića u 54. minutu izabranici Velimira Stojnića zadržali su prvo mjesto na tabeli.

U stopu ih prati Brdo iz Hambarina, koje je neočekivano lako izašlo na kraj sa aktuelnim šampionom Slogom iz Trna. Puleni Mirze Alkića na ovom gostovanju slavili su sa 3:0, a golove su postigli Santos da Silva Kaua Santana u šestom, Zoran Miodragović u 38. i još jedan Brazilac Edson Žunio Alveš u 70. minutu.

U grupi istok na čelu tabele je Jedinstvo iz Roćevića koje je na gostovanju u Srebrenici savladalo Guber sa 4:2, a centralna figura je bio Filip Blagojević, koji se dva puta upisao u strijelce. Isti broj bodova, 12, kao i Roćevićani ima i Vlasenica, koja je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu. Ovog puta savladali su Hercegovac sa 3:0.

Sve im je bilo lakše u ovoj utakmici poslije furioznog starta i dva gola u prva tri minuta, koje su postigli Danijel Matić i Slađan Stupar. Posljednji pogodak na ovom susretu postignut je u prvom minutu drugog dijela susreta, a strijelac je još jednom bio Stupar.

Drugoligaši iz grupe zapad radiće prekovremeno ove sedmice i već sutra od 16 časova biće odigrani susreti sedmog kola u kojima će se sastati: Gorica - Dubrave, Brdo - Naprijed, Alfa Modriča - Sloga (T), Crni vrh - Željezničar (D), Omarska - Čelinac, Jedinstvo (Ž) - Proleter (T), Polet 1926 - Tekstilac, Lauš - Sloga (S) i FSA Prijedor - Borac (Š), Proleter (T) je slobodan.
Biće odigrana i dva odgođena susreta prvog kola u grupi istok u kojima će se od 16 časova sastati: Guber - Glasinac 1936 i Napredak (DŠ) - Mladost (G).

FSA PRIJEDOR    0 (0)

Strijelci: 1:0 V. Kisin u 15, 2:0 Matić u 17, 3:0 Beuk u 22. minutu.
Stadion: Dubrava u Dubravama.
Gledalaca: 120.
Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka) 6,5.
Žuti kartoni: F. Mikić, Crnobrnja (FSA Prijedor).
Igrač utakmice:  Srđan Beuk (Dubrave) 7,5.

DUBRAVE: Vuković 7, D. Kisin 7, Hadžialagić 7, Kvrgić 7 (od 76. minuta Vučinić -), Matić 7,5 (od 60. minuta Nikić 7), Beuk 7,5, Sikimić 7 (od 68. minuta Bencuz -), V. Kisin 7,5, Đogić 7, Malbašić 7 (od 68. minuta Budimlić -), Šikuljak 7. Trener: Dalibor Balaban.

FSA PRIJEDOR: Trninić 5,5, Drljača 5,5 (od 46. minuta Stojaković 5,5), Crnobrnja 5,5, Knežević 5,5, Marković 5,5 (od 65. minuta Krneta -), Vujčić 5,5, Stegić 5,5, Milinković 5,5 (od 46. minuta B. Mikić 5,5), M. Mršić 5,5, Lizdek 5,5 (od 31. minuta Kovačević 5,5), F. Mikić 5,5 (od 75. minuta Šunić -). Trener: Nenad Bašić.

BORAC (Š)        2 (1)
LAUŠ            1 (1)

Strijelci: 1:0 Blagojević u 2, 1:1 Mizdrak u 42, 2:1 Simeunović u 56. minutu.
Stadion: Gradski u Šamcu.
Gledalaca: 150.
Sudija: Milan Kukrika (Trebinje) 6,5.
Žuti kartoni: Petrović, Janković, Nišić, Bijelić (Borac, Šamac), Jovanić (Lauš).
Igrač utakmice: Milan Simeunović (Borac, Šamac) 7.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6,5, Nišić 6,5, N. Petrović 6,5 (od 80. minuta Stefanović -), Jaćimović 6,5, Popović 6,5, Blagojević 7 (od 90. minuta S. Bogdanović -), Marčeta 6,5, Pivašević 6,5 (od 46. minuta Janković 6,5), Ćosović 6,5 (od 55. minuta N. Bogdanović 6,5), Arsenić 6,5 (od 46. minuta Simeunović 7), Bijelić 6,5. Trener: Joco Stokić.

LAUŠ: Vuleta 6,5, K. Babić 6 (od 64. minuta Vrućinić -), Papić 6 (od 74. minuta Prtija -), Dobraš 6, Galić 6,5, Savić 6 (od 74. minuta Janjetović -), Mizdrak 7, Jovanić 6 (od 67. minuta Kovljenić -), Stojičić 6, M. Babić 6, M. Petrović 6. Trener: Igor Šešić.

SLOGA (S)        3 (3)
POLET 1926        2 (0)

Strijelci: 1:0 N. Jokanović u 15, 2:0 Grbić u 31, 3:0 Pralica iz penala u 35, 3:1 Kušljić u 76, 3:2 Kušljić u 90+2. minutu.
Stadion: Gradski u Srpcu.
Gledalaca: 100.
Sudija: Srđan Torbica (Prijedor) 6,5.
Žuti kartoni: Grbić, Šumar, Šarić (Sloga, Srbac), Kušljić (Polet 1926).
Igrač utakmice: Nikola Jokanović (Sloga, Srbac) 7,5.

SLOGA (SRBAC): Grahovac 7, Vajukić 7, Subić 7 (od 90. minuta R. Jokanović -), Šarić 7, Grbić 7,5 (od 65. minuta Šumar -), I. Nježić 7, Šervel 7, Sarić 7, N. Jokanović 7,5, Pralica 7,5, Zukanović 7. Trener: Slavko Vujić.

POLET 1926: Pamplona 6,5, Pejičić 6,5, Petrić 6,5, M. Grozdanić 6,5, Marković 6,5, S. Grozdanić 6,5 (od 79. minuta Gligić -), Palasios 6,5, Kušljić 7,5, Lekić 6,5, Marinković 6,5 (od 73. minuta Ignjatić -), Savić 6,5 (od 46. minuta Duronja 6,5). Trener: -.

PROLETER (T)    0 (0)
OMARSKA        1 (0)

Strijelac: 0:1 Rosić u 54. minutu.
Stadion: “Radolinka” u Tesliću.
Gledalaca: 250.
Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.
Žuti kartoni: Đukarić, Osmić (Proleter, Teslić), Krecelj (Omarska).
Igrač utakmice: Branko Rosić (Omarska) 7,5.

PROLETER (TESLIĆ): Mitrović 6,5, Malackov 6,5, Đukarić 6,5, Nikolić 6,5 (od 64. minuta Aleksić -), Osmić 6,5, Simić 6,5 (od 75. minuta B. Kuzmanović -), Pavlović 6,5 (od 46. minuta Vukmirović -), Radešić 6,5, Stanković 6,5, Sekulić 6,5, S. Kuzmanović 6,5. Trener: Darjan Grbić.

OMARSKA: Zgonjanin 7, Rosić 7,5 (od 90+2. minuta Ratković -), Gojić 7, Panić 7 (od 79. minuta Stupar -), Krecelj 7, Grahovac 7, Anđić 7, Jaćimović 7, L. Nišić 7, Đ. Nišić 7, Vračar 7. Trener: Velimir Stojnić.

ČELINAC        1 (1)
CRNI VRH        0 (0)

Strijelac: 1:0 A. Tomić u 27. minutu.
Stadion: u Čelincu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Miloš Sadžak (Prijedor) 6,5.
Žuti kartoni: Bajić, Kutić (Čelinac), Zelenika, Vukosavljević, Savičić (Crni vrh).
Igrač utakmice: Aleksandar Tomić (Čelinac) 7,5.

ČELINAC: Vojvodić 7, Dakić 7, Kutić 7, Dubravac 7, S. Tomić 7, A. Tomić 7,5, Stojanović 7, Krminac 7, Bajić 7 (od 90. minuta Knežević -), Peulja 7 (od 90. minuta Materić -), Jagodić 7. Trener: Borislav Vrhovac.

CRNI VRH: Račić 6,5, Šavija 6,5, Savičić 6,5, Vukosavljević 6,5 (od 46. minuta Grabovac 6,5), Zelenika 6,5 (od 63. minuta Radić -), Grujić 6,5, Arežina 6,5, Kukić 6,5, Ćetojević 6,5 (od 90. minuta Rogić -), Petrović 6,5, Ćoćkalo 6,5 (od 80. minuta Aulić -). Trener: Dragan Benić.

ŽELjEZNIČAR (D)    2 (1)
ALFA MODRIČA    1 (0)

Strijelci: 1:0 Gostić u 25, 2:0 S. Ilić u 64, 2:1 Kostadinović u 78. minutu.
Stadion: “15. april” u Doboju.
Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) 6,5.
Žuti kartoni: Gostić, Hadžimujić, Popović (Željezničar, Doboj), Okolić, Šakota, Prljeta (Alfa Modriča).
Igrač utakmice: Dražen Gostić (Željezničar, Doboj) 7,5.

ŽELjEZNIČAR (DOBOJ): Jovanović 7, Kurdić 7, Kovačević 7, Hadžimujić 7, Josić 7, Čapru Tejt 7 (od 83. minuta Stevanović -), Popović 7, S. Ilić 7,5 (od 90+1. minuta N. Ilić -), Mudrov 7 (od 37. minuta Drljić 7), Cvijanović 7, Gostić 7,5. Trener: Predrag Jevtić.

ALFA MODRIČA: Krnetić 6,5, Veselinović 6,5, Jolović 6,5, Šakota 6,5, Prljeta 6,5, Okolić 6,5, Trifković 6,5, Limić 6,5 (od 67. minuta Mišanović -), Vujanić 6,5, Maksimović 6,5 (od 46. minuta Kostadinović 7), D. Ilić 6,5 (od 67. minuta Gerić -). Trener: Dejan Savić.

SLOGA (T)        0 (0)
BRDO            3 (2)

Strijelci: 0:1 Santana u 6, 0:2 Miodragović u 38, 0:3 Alveš u 70. minutu.
Stadion: Sloge u Trnu.
Gledalaca: 80.
Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.
Žuti kartoni: Gaćeša, Vuković (Sloga, Trn), Miodragović, Isaković, Dedić, Karagić, Mijić (Brdo).
Crveni karton: Omar Karagić (Brdo) u 80. minutu.
Igrač utakmice: Santos da Silva Kaua Santana (Brdo) 7,5.

SLOGA (TRN): Gašić 6, Koprivica 6, Stanković 6, Vuković 6, Trivan 6, Miladinović 6, Savatić 6 (od 46. minuta Kuruzović 6), Tomičić 6, Gaćeša 6, Grujić 6 (od 72. minuta Milinović -), Đukanović 6 (od 46. minuta Golić 6). Trener: Predrag Majkić.

BRDO: Vidović 7, M. Trkulja 7, Karupović 7, Miodragović 7,5, Stević 7 (od 68. minura Okori -), Marmat 7, Bundalo 7, D. Trkulja 7 (od 75. minuta Karagić 5), Dedić 7, Santana 7,5 (od 65. minuta Mijić -), Alveš 7,5. Trener: Mirza Alkić.

NAPRIJED        1 (1)
GORICA        1 (0)

Strijelci: 1:0 Radić u 30, 1:1 Peno u 90. minutu.
Stadion: “Obilićevo” u Banjaluci.
Gledalaca: 40.
Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor) 6,5.
Žuti kartoni: Radoja, Trninić, Diljević (Naprijed), Sakan, Mitrić (Gorica).
Igrač utakmice: Branko Peno (Gorica) 7.

NAPRIJED: Delić 6,5, Čekić 6,5, Radić 7, Trevisan 6,5 (od 77. minuta Freitas -), Aoki 6,5 (od 63. minuta Pušić -), Radoja 6,5, Šupić 6,5, Diljević 6,5 (od 84. minuta Divljak -), Kosović 6,5, Gajić 6,5, Trninić 6,5. Trener: Nebojša  Anđelić.

GORICA: Ilić 6,5, Peno 7, Gračanin 6,5, Mitrić 6,5, Sakan 6,5, Pastir 6,5 (od 46. minuta Šobić -), Radulović 6,5, Malinović 6,5, Jakešević 6,5 (od 63. minuta Mrkonja -), Jakšić 6,5, Grahovac 6,5. Trener: Duško Sakan.

MLADOST (R)    0 (0)
JEDINSTVO (BR)     2 (1)

Strijelci: 0:1 Lazić u 35, 0:2 Lazić u 90+4. minutu.
Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici.
Gledalaca: 200.
Sudija: Luka Kovačević (Foča) 6,5.
Žuti kartoni: Andrić, Nešković (Mladost, Rogatica) Đukić, Kapetina (Jedinstvo, Brodac).
Crveni karton: Nikola Nešković (Mladost, Rogatica) u 62. minutu, Milenko Andrić (Jedinstvo, Brodac) u 90+1. minutu.
Igrač utakmice: Mihajlo Vuk Lazić (Jedinstvo, Brodac) 8.

MLADOST (ROGATICA): Šehovac 6, Milovanović 6, N. Nešković 6, Miličević 6 (od 74. minuta Spajić -) Tomić 6 (od 55. minuta Andrić 6), Stupar 6 (od 84. minuta Ljepić -), Marijanović 6, Minić 6, R. Nešković 6, Obradović 6, Božović 6. Trener: Mladen Simsija.

JEDINSTVO (BRODAC): Kapetina 7, Maksić 7, Đukić 7, Simić 7, Marić 7, Demonjić 7, Andrić 7, Lazić 8, Ružičić - (od 24. minuta Gogić 7) Makarić 7, Bajić 7. Trener: Zoran Stajić.

GUBER            2 (0)
JEDINSTVO (R)    4 (1)

Strijelci: 0:1 Mičić u 11, 0:2 Blagojević u 50, 1:2 Jurošević u 62, 1:3 Damjanović u 72, 2:3 A. Smajilović iz penala u 77, 2:4 Blagojević u 90+2. minutu.
Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.
Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.
Žuti kartoni: A. Smajilović, Suljić, Grujičić, Avramović (Guber), Mih. Pisić, Dar. Pisić, Rosić, Gajić, Blagojević (Jedinstvo, Roćević).
Igrač utakmice: Filip Blagojević (Jedinstvo, Roćević) 8.

GUBER: Radić 6, Avramović 6, Grujičić 7, A. Smajilović 6,5, Kosanić 6, Jurošević 6,5, Maksimović 6, Petrović 6, O. Smajilović 6 (od 46. minuta Suljić 6), Bogičević 6 (od 88. minuta Erdelić -), Čirak 6 (od 78. minuta Marinković -). Trener: Milorad Kosanić.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Gajić 7, Dar. Pisić 7, Mih. Pisić 7 (od 46. minuta Janjušević 7), Rosić 7, Blagojević 8, Mičić 7,5, Vidaković 7, Kostić 7, Milošević 7, Damjanović 7,5, Krstić 7. Trener: Goran Škiljević.

PODRINjE (J)        4 (3)
STAKORINA            1 (0)

Strijelci: 1:0 Maksimović u 5, 2:0 Jovanović u 37, 3:0 Maksimović u 40, 3:1 N. Simović u 63, 4:1 Maksimović u 78. minutu.
Stadion: Podrinje u Janji.
Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 7.
Igrač utakmice: Aleksandar Maksimović (Podrinje, Janja) 8,5.

PODRINjE (JANjA): Đorđić 7, Marić 7, Jovanović 7,5, Milošević 7 (od 88. minuta Jašarević -), Jezdić 7, Maksimović 8,5 (od 80. minuta Mehanović -), Savić 7 (od 70. minuta Sušić -), Jahić 7, Despotović 7, Ćelahmetović 7 (od 46. minuta Stankić -), Ceco 7 (od 70. minuta Pavlović -). Trener: Mile Lazarević.

STAKORINA: Pajević 5,5, Tomić 5,5, Mrdak 6, Mitrašinović 5,5, B. Lukić 5,5, N. Lukić 5,5, Tanović 5,5, N. Simović 6,5, D. Simović 6, Jovanović 5,5, Kajević 6. Trener -.

RUDAR 1925        3 (0)
BUDUĆNOST (P)    0 (0)

Strijelci: 1:0 Davidović u 79, 2:0 Davidović u 82, 3:0 B. Cvijić u 86. minutu.
Stadion: Gradski u Ugljeviku.
Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.
Žuti kartoni: Arsenović, Gvozdenac, B. Cvijić, Davidović, Đurić, Novaković, Vidaković (Rudar 1925), Mitrović (Budućnost, Pilica).
Igrač utakmice: Dejan Davidović (Rudar 1925) 8.

RUDAR 1925: Stanković 7, Lazić 7, Marković 7, Petrović 7, Arsenović 7, B. Cvijić 7,5, Davidović 8, Gvozdenac 7, Lj. Vidaković 7 (od 69. minuta S. Radovanović -), Stević 7, Novaković 7. Trener: Boris Panić.

BUDUĆNOST (PILICA): Jokić 5,5, Marković 5,5, Đokić 5,5, Mitrović 5,5, Lazarević 5,5, Radić 5,5, M. Radovanović 5,5 (od 46. minuta Tomić -), Milovanović 5,5 (od 86. minuta S. Vidaković -), Ivanović 5,5, Đurić 5,5, Krezović 5,5. Trener: Dalibor Krezović.

NAPREDAK (DŠ)    1 (0)
ZADRUGAR (DC)    3 (2)

Strijelci: 0:1 Enrike u 39, 0:2 Lukić u 44, 1:2 Riđošić u 60 1:3 Bajić u 86. minutu.
Stadion: Napretka u Donjem Šepku.
Sudija: Uroš Jugović (Pale) 6,5.
Žuti kartoni: Đorđić, Milić, Josipović, Jovanović (Napredak, Donji Šepak), Lukić, Simeunović (Zadrugar, Donje Crnjelovo).
Igrač utakmice: Raez Rodrigez Enrike (Zadrugar, Donje Crnjelovo) 7,5.

NAPREDAK (DONjI ŠEPAK): Jevtić 6, Perušinović 6, Janković 6 (od 61. minuta Josipović -), Erkić 6, Milić 6, Jovanović 6, Riđošić 6,5, Hajduković 6, Sekulić 6, Đorđić 6 (od 76. minuta Okilj -), Vasić 6 (od 65. minuta Đukanović -). Trener: Miodrag Jevtić.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): Krajišnik 7, Pamplona 7, Kalajdžić 7, Enrike 7,5 (od 89. minuta Maksimović -), Kuljanin 7 (od 88. minuta Jović -), Bajić 7,5, Lukić 7,5, Živković 7,5, Simić 7, Ristivojević 7, Simeunović 7. Trener: Slaviša Mitrović.

PROLETER (D)    3 (2)
GLASINAC 1936    0 (0)

Strijelci: 1:0 Maletić u 3, 2:0 S. Rakić u 10, 3:0 S. Rakić u 69. minutu.
Stadion: Proletera u Dvorovima.
Gledalaca: 30.
Sudija: Marko Lazarević (Čelopek) 6,5.
Žuti kartoni: N. Rakić (Proleter, Teslić), Deurić (Glasinac 1936).
Igrač utakmice: Stefan Rakić (Proleter, Dvorovi) 8.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 7, Sekulić 7 (od 75. minuta Matijević -), Klasanović 7, Mrkajić 7, Vasić 7, N. Rakić 7, Arnautović 7 (od 81. minuta Pavlović -), S. Rakić 8 (od 75. minuta Ivanović -), Lukić 7, Magazin 7 (od 62. minuta Ilić -), Maletić 7,5 (od 62. minuta Lakić -). Trener: Dragan Matić.

GLASINAC 1936: Krunić 5,5 (od 81. minuta Ponjarac -), Marić 5,5, Vuković 5,5, Kreštalica 6, Deurić 5,5, Tadić 6, Pantić 5,5, Ninković 5,5, Škobo 5,5, Novosel 5,5, Vujičić 6. Trener: Ognjen Kreštalica.

VLASENICA        3 (2)
HERCEGOVAC    0 (0)

Strijelci: 1:0 Matić u 1, 2:0 Stupar u 3, 3:0 Stupar u 46. minutu.
Stadion: Gradski u Vlasenici.
Sudija: Radoš Mihajlović (Bijeljina) 6,5.
Žuti kartoni: Pejanović (Vlasenica), Popadić, Starović, Albijanić, Milošević (Hercegovac).
Igrač utakmice: Slađan Stupar (Vlasenica) 8.

VLASENICA: Vukotić 7, Gadžunović 7 (od 46. minuta Janjušević -), Vidaković 7 (od 62. minuta M. Kovačević -), Matić 7,5, Petrović 7 (od 46. N. Kovačević 7), Zekić 7 (od 62. minuta Fehratović -), Stupar 8, Ćirković 7, Bobar 7 (od 62. minuta Tomić -), Pejanović 7, Mijatović 7. Trener: Pavle Golijan.

HERCEGOVAC: Dželatović 5,5, M. Milošević 5,5, Popadić 5,5, M. Vujović 5,5 (od 46. minuta Starović 5,5), Aćimović 5,5, Inić 5,5 (od 73. minuta Bjeletić -), Mihić 5,5 (od 62. minuta Albijanić -), Ilić 5,5, Milojević 5,5 (od 73. minuta Vučić -), Kešeljević 5,5 (od 46. minuta A. Vujović 5,5), U. Milošević 5,5. Trener: Nikola Lisov.

MLADOST (G)    5 (3)
ILIĆKA 01        2 (1)

Strijelci: 1:0 Ćeranić iz penala u 28, 1:1 Božić u 31, 2:1 D. Lozo u 33, 3:1 Jong Min u 45+1, 4:1 Nikolić u 50, 5:1 Ćeranić u 67, 5:2 Krstić u 80. minutu.
Stadion: Gradski u Bileći.
Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.
Žuti kartoni: Vučetić, Goranović, Anđušić, Antelj (Mladost, Gacko), G. Antunović (Ilićka 01).
Igrač utakmice: Rajko Ćeranić (Mladost, Gacko) 8.

MLADOST (GACKO): Miljanić 7, Mrković 7, Vučetić 7, D. Lozo 7,5, P. Šešelj - (od 8. minuta Antelj 7), Goranović 7 (od 78. minuta Sudžum -), Nikolić 7,5, Ćeranić 8 (od 78. minuta Đerić -), Pušara - (od 15. minuta Park 7,5), Anđušić 7, O. Šešelj 7. Trener: Željko Popović.

ILIĆKA 01: Bjeljac 5,5, Čelik 5,5, Ćimić 5,5, Arsić 5,5, Krsmanović 5,5, Božić 6, Petrović 5,5 (od 65. minuta N. Antunović -), Blagojević 5,5, Krstić 6, Trivunović 5,5, G. Antunović 5,5 (od 83. minuta Topalović -). Trener: Radivoje Nikolić.