Omarska prekinula seriju Krupe bez poraza: Bodovi vrijedni opstanka

D. P.

BANjALUKA - Poslije 18 utakmica bez poraza lider šampionata Republike Srpske Krupa poklekla je u Omarskoj gdje je od istoimenog domaćina izgubila sa 0:1.

Trenutak odluke desio se već u petom minutu kada je poslije odlične asistencije Marinka Rastoke Nikola Kopanja savladao nemoćnog golmana Krupe Luku Damjanovića. Izabranici Vladimira Ilića u ovom susretu nisu pružili ubjedljivu partiju kao u dosadašnjem dijelu prvenstva, a domaći to nisu iskoristili da ih još ubjedljivije savladaju. Najbolju priliku imali su u 85. minutu kada je penal koji je izveo Rastoka odbranio Damjanović.

- Ovo je za nas velika pobjeda kojom smo ušli u znatno mirniju luku što se tiče opstanka. Međutim, ima još dosta utakmica i moramo biti oprezni - naglasio je trener Omarske Zlatko Jelisavac.

Rezultati i strijelci 24. kola: Slavija - Kozara 0:4 (Glišić 2, 57, Babić 22, Jandrić 25), Omarska - Krupa 1:0 (Kopanja 5), Alfa Modriča - Laktaši 2:3 (Kojić 5, Živković 54 - Babić 36, Škorić 51, Marković 90+3), Sloboda (NG) - Tekstilac 2:1 (Smajić 48, Imamagić 53 - Jovanović 90+3), Podrinje (J) - Sutjeska 1:1 (Delalić 21 - Rašević 90), Zvijezda 09 - Famos 4:0 (Mujagić 33, 55, 59, Matić 67), Sloboda (MG) - Radnik 1:0 (Danilović 50), Rudar Prijedor - Ljubić 3:1 (Da Silva 12, Demonjić 33, Tomić 90+2 - Bosnić 75), Željezničar Sport tim - Drina (Z) 1:0 (Blanuša 11).

Odmora za prvoligaše nema, jer su već sutra na rasporedu utakmice 25. kola.