Omarska pobijedila BSK u posljednjoj utakmici petog kola Prve lige RS

G.S.

OMARSKA - Fudbaleri Omarske tek u petom kolu stigli su do prve pobjede, pošto su pred više od 900 gledalaca na svom terenu savladali do ove prvenstvene runde neporaženi BSK sa 1:0.

Trenutak odluke desio se već u devetom minutu, kada je Vedran Panić odlično prošao po desnoj strani i onda idealno pronašao Nikolu Kopanju, koji je zatresao mrežu popularnih “romantičara”. Niko nije mogao ni pretpostaviti da će ovo biti jedini pogodak na utakmici, jer je poslije toga viđeno dosta prilika sa obje strane.

- Za nas je ovo bila veoma važna utakmica, jer smo već počeli polako da gubimo priključak sa ekipama iz sredine tabele. Sa ova tri boda znatno smo popravili situaciju, ali i znatno poboljšali atmosferu u svlačionici. Nadam se da će u narednim kolima biti još bolje - rekao je Kopanja.

Omarska u narednom kolu gostuje u Istočnoj Ilici kod Famosa, dok BSK na Gradskom stadionu u Banjaluci dočekuje Sutjesku iz Foče.

Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo) 6,5

Žuti kartoni: Panić, Jovičić, Sajak (Omarska) Radović, Runić (BSK).

Igrač utakmice: Nikola Kopanja (Omarska) 7,5.

Omarska: Vujičić 7, Sajak 7, Kopanja 7,5, Panić 6,5 (od 82. minuta Marin -), Stojnić 7, Jaćimović 7 (od 90. minuta Zdjelar -). Jovičić 7, Lajić 7, Kovačević 7, Đ. Nišić 7, Vračar 6,5 (od 78. minuta Mikić -). Trener: Zlatko Jelisavac.

BSK: Modić 6,5, Moconja 6,5, Radulović 6,5 (od 79. minuta Petrović -), Jagodić 6,5, Đorđević 6,5, Perović 6,5 (od 66. minuta Pušić -), Savanović 6,5, Stojičić 6,5, Radović 6,5, Kujundžić 6,5 (od 52. minuta Erić 7), Runić 6,5. Trener: Bojan Puzigaća.