Odigrano peto kolo u m:tel Prvoj ligi Srpske za rukometaše: Marinković “srušio” Mladost

D. D.

BIJELjINA - Rukometaši Bijeljine u jednom od zanimljivijih mečeva petog kola m:tel Prve lige Republike Srpske savladali su u derbiju banjalučku Mladost 26:23.

Rajko Marinković je meč završio sa devet golova, a briljirao je u finišu. Vezao je četiri pogotka kojima je slomio otpor rivala. Osim njega pet pogodaka je dao Dejan Latinović.

Kod gostiju iz Banjaluke izdvojili su se Silvijo Straživuk sa osam i Nikola Tešić sa šest golova. Bijeljinci su izbili na drugo mjesto na tabeli i imaju tri boda manje u odnosu na Derventu koja je lako savladala Slaviju te još nema poraz u šampionatu Republike Srpske.

Hercegovina je u neizvjesnoj utakmici savladala Kozaru iz Kozarske Dubice 27:25. Nevesinjci su odigrali dobro prvi dio i imali minimalnu prednost 13:12.

Na startu drugog gosti prave seriju 6:1 i prelaze u vođstvo. Čvrstom odbranom i uz pomoć sjajnog golmana Kljakića Hercegovina pravi preokret. Vojislav Čabrilo je dao 12 pogodaka, a Kljakić je na kraju imao 14 odbrana. U redovima gostujućeg tima istakli su se Tubin sa devet i Maksimović sa šest golova.

Rezultati 5. kola: Hercegovina - Kozara (KD) 27:25, ORK BL - Kotor Varoš 45:33, Kozara (G) - Drina 30:24, Bijeljina - Mladost 26:23, Derventa - Slavija 36:18.

BIJELjINA 26(12)

MLADOST 23 (10)

Dvorana: Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 200, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Dario Gračanin (Doboj), delegat: Duško Ristanić (Brčko), sedmerci: Bijeljina 8(4), Mladost 8(5), isključenja: Bijeljina šest minuta, Mladost četiri minuta.

BIJELjINA: Janković, Žuža 2, Kapor, Stevanović 3, Marković, Lontoš, Mehmedović, Latinović 5, Ostojić, Grbić, L. Vejnović 1, Matić, Živanović 4, Purić 2, Marinković 9, J. Vejnović. Trener: Slaven Lončar.

MLADOST: Tešić 6, Glumičić, Prestaš 4, Pejanović 1, Čivčić, Bajić 4, Straživuk 8, Vukalo, Pečenko, Vranješ. Trener: Danijel Božić.

DERVENTA 36(14)

SLAVIJA 18(10)

Dvorana: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 150, sudije: Saša Bijelić (Gradiška) i Miroslav Tovilović (Doboj), delegat: Igor Ranilović (Kozarska Dubica), sedmerci: Derventa 2(2), Slavija 5(2), isključenja: Derventa 12 minuta, Slavija šest minuta.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 7, Škrga 2, Sibinčić 5, Zemunović, Milinković 5, Knežević 2, Ne. Pejaković 1, Drinić, Ni. Pejaković, Bera, Savić 1, Maksimović 5, Krstajić 2, Pejić 5, Šatara 1. Trener: Milorad Bjelošević.

SLAVIJA: Gajović, M. Kovačević 1, B. Kovačević 2, Blagojević 1, L. Bozalo, Lazarević, Došlo 1, Mirković 2, Raonić 2, Todorović, Toskić, Lu. Bozalo 3, Beribaka 5, Tuševljak 1, Kosorić. Trener: Boris Tešanović.

ORK KOZARA (G)30(15)

DRINA 24 (12)

Dvorana: “Arena” u Gradišci, gledalaca: 150, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Bojan Kovačić (Novi Grad), sedmerci: ORK Kozara 2(2), Drina 3(0), isključenja: ORK Kozara šest minuta, Drina dva minuta.

ORK KOZARA (G): Adžić, Štrabc 4, Matavulj, Grujić 2, Brkić 2, Gogić, Petošević 4, Pejaković 3, Todorović, Marinković, Bjelac 2, Savić 9, Mišanović 4, Kovačević. Trener: Nikola Stepanović.

DRINA: Stevanović, Ostojić 1, Ložnjaković, Z. Čamdžić 1, Kulić, Banović, Ćasurović 2, Simić, Tomić 8, N. Čamdžić 9, Miljanić 3. Trener: Aleksandar Golubović.

ORK BL 45(27)

KOTOR VAROŠ 33 (13)

Dvorana: “Lauš” u Banjaluci, gledalaca: 50, sudije: Janko Trnčić i Marko Džebo (Istočno Sarajevo), delegat: Elvis Marčetić (Prijedor), sedmerci: ORK BL 3(2), Kotor Varoš 3(2), isključenja: ORK BL četiri minuta, Kotor Varoš 12 minuta, crveni karton: Branko Kerezović (Kotor Varoš, 47. minut).

ORK BL: F. Ignjatić, Novaković 2, Simić 11, Miletić 3, Bogdanić 1, Žmirić, Vukmir, Lolić 6, Petković 5, Stojanović, Zec 1. Rajić 3, Grahovac 1, Malbašić 1, Stupar 6, M. Ignjatić 5. Trener: Bojan Unčanin.

KOTOR VAROŠ: Tepić, Bojić 9, Marković 15, Čaušević 4, Maksimović, Sakan 2, Kerezović 1, Jovičić 2, Petković, Brljić. Trener: Damjan Tepić.

HERCEGOVINA 27(13)

KOZARA (KD)25 (12)

Dvorana: “Nevesinjka” u Nevesinju, gledalaca: 100, sudije: Bojan Ivanišević i Miloš Mavrak (Nevesinje), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Hercegovina 7(5), Kozara (KD) 5(3), isključenja: Hercegovina 12 minuta, Kozara (KD) 14 minuta, crveni karton: Luka Balabn (Kozara, 43, minut).

HERCEGOVINA: Višnjevac, Stajić 5, Šarenac 1, Vučić, Laketa 2, Parović 2, Vuković, Kovačić 1, Katić 1, Čabrilo 12, Avdalović, Čizdek, Đerić, Kljakić, Ivanović 3, Bratić. Trener: Vanja Šipovac.

KOZARA (KD): Kojanović, Stojanović 3, Radojčić, Balaban 2, Gavrilović, Puzavac, Milanković, Dardić 1, Bjelić, Tubin 9, Sljepčević 3, Arsenić, Maksimović 6, Šuvak 1, Milinković, Šekerac. Trener: Nemanja Dmitrović.