Novi haos u Turskoj čim se fudbal vratio: Prekinut meč, igrači se povukli s terena

Turski fudbal posljednjih sedmica ima brojne probleme, a čim se liga ponovo restartovala, danas smo odmah dobili novi skandal.

Utakmica Istanbulspora i Trabzonspora prekinuta je u 72. minuti nakon što su domaći fudbaleri odbili da nastave igrati.

Samoinicijativno su izašli s terena, očigledno nezadovoljni sudijskim odlukama.

Gostujući Trabzon u trenutku prekida imao je dva gola prednosti, a zanimljivo je da je prekidu prethodila asistencija našeg Edina Višće koji je u 68. minuti namjestio gol Paulu Onuahu.

Nije poznato šta će biti s utakmicom, a najvjerovatnije će biti registrovana službenim rezultatom 3:0 u korist gostujuće ekipe. Detalj koji je izrevoltirao domaće igrače i navijače je situacija u kojoj sudija nije pokazao na penal za domaći tim, a u narednom napadu gosti su postigli gol za vodstvo.

Turski fudbal nastavljen je danas nakon što je osam dana bio prekinut zbog potpunog haosa na utakmici Ankaragucua i Rizespora. Tada je predsjednik Ankare Faruk Koca pretukao sudiju Halila Umuta Melera.

Zbog tog poteza, potpuno opravdano, Koca je doživotno izbačen iz fudbala.

İstanbulspor'un sahadan çekilmesine neden olan pozisyon. Bu pozisyondan sonra Trabzonspor golü attı. pic.twitter.com/An6S4YCj56