Napadač Laktaša donio prvu poziciju svom timu

Darko Dragičević

LAKTAŠI - Milan Šikanjić je s tri gola donio pobjedu Laktašima u derbiju 12. kola protiv Slavije i postavio svoj tim na prvu poziciju u šampionatu Republike Srpske.

Ekipa Miljana Bajić je tako u sjajnom naletu. Vezali su i petu pobjedu i pokazali da su trenutno u najboljoj formi. Laktaši u posljednjih pet mečeva imaju maksimalan učinak uz gol razliku 21:3. U ovom meču posao im je bio olakšan jer su gosti bili oslabljeni neigranjem Nikole Bjeloša i Stefana Arbinje.

- Ušli smo u meč puni samopouzdanja nakon dobrih rezultata i to se osjetilo na terenu. Ovo nam je peta pobjeda u nizu. Na vrijeme smo postigli gol i odmah je bilo lakše igrati. I na startu drugog dijela smo dali gol i rutinski priveli meč kraju. Imali smo inicijativu i mogli smo doći i do ubjedljivije pobjede - rekao je junak meča Šikanjić.

Napadač Laktaša je obilježio derbi s tri gola, a sada je drugi strijelac lige s devet golova ukupno.

- Odgovara mi napadačka igra Laktaša. Doveden sam da dajem golove i trener Bajić mi daje povjerenje u ovom šampionatu koje nastojim da maksimalno opravdam. Igram najčešće na poziciji polušpica ili po krilu tako da sam proširio svoj napadački repertoar. Odgovara mi uloga i osjećam da sam u dobroj formi što se vidi i po učinku. Ipak smatram da mogu još bolje. Igrački sam sazrio i nema više padova u igri. Prije nakon dobrih partija sam često znao da posustanem, sad sam još motivisaniji da nastavim da postižem golove u seriji - dodao je prvi strijelac tima.

Ovim trijumfom Laktaši su preuzeli prvu poziciji.

- Lijepo je što smo na prvoj poziciji jer smo to igrama u posljednje vrijeme zaslužili. Ipak nema opterećenja. Stručni štab i uprava nam nisu postavili kao imperativ titulu. Već da budemo pri vrhu. Želimo da u svakom meču idemo na pobjedu, da gledamo samo sebe i vidjećemo gdje će nas to odvesti. Ako nam se ukaže prilika sigurno je da nećemo bježati od borbe za titulu - poručio je na kraju strijelac tri gola.

U narednom 13. kolu sastaju se: Radnik - Sloboda MG, Ljubić - Željezničar ST, Velež - Sutjeska, Romanija - Omarska, Rudar Prijedor - Famos, Slavija - BSK, Alfa Modriča - Laktaši, Kozara - Leotar, Borac (KD) - Drina.

SLAVIJA 0

Strijelci: 1:0 Šikanjić u 11, 2:0 Šikanjić u  45, 3:0 Šikanjić u 50. minutu.

Gradski stadion u Laktašima.

Gledalaca: 150.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Popović (Slavija).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Laktaši) 8,5.

LAKTAŠI: Knežević 7, Milić 7, Vuković 7,5 (od 63. Đapa-), Šikanjić 8,5, Marković 7(od 75. Hadžić-), Škorić (od 75. Džombić), Milojević 7 (od 63. Bosančić-), Trivić 7,6, Babić (od 84. Keleman), Tešić 7,5, Dojčinović 7. Trener: Miljan Bajić.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Gojković 6,5 (od 88. Hošić-), Beširević 6,5, Popović 6,5, Čvoro 6(od 84. Aškraba-), Dabić 6,5, Križevac 6,5, Avdalović 6,5, Mandić 6,5, Karić 6,5, Radaković 6 (od 52. Vučinić 6). Trener: Bojan  Regoje.

***

LEOTAR 5 (3)

ALFA MODRIČA 3 (1)

Strijelci: 0:1 Velinov u 10, 1:1 Begić u 13, 2:1 Milić u 20, 3:1 Đuderija u 35, 4:1 Đuderija u 47, 5:1 Paranos u 53, 5:2 Šoškić u 69 iz penala, 5:3 Kostadinović u 81. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 350

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Milić, Paranos (Leotar).

Igrač utakmice: Amar Đuderija (Leotar) 7.

LEOTAR: Perišić 5,5, Milović 5,5 (od 46. minuta Paranos 6), Glogovac 6,5, Cmiljanović 6,5, Babić 6,5, Đuderija 7 (od 74. minuta Penić -), Milić 6,5 (od 23. minuta Kolak 6), Aćimović 6,5 (od 57. minuta Pandžić 6), Đajić 6 (od 46. minuta Kapor 6), Begić 6,5, Šušnjar 6,5. Trener: Oleg Ćurić.

ALFA MODRIČA: Dizdar 5, Stojanović 5, Pliego 5, Pljevaljčić 5 (od 67. minuta Petrović -), Manojlović 5,5, Šoškić 6, Trifković 5, Limić 5, Sumo 5 (od 46. minuta Sjenčić 5,5), Radić 5 (od 46. minuta Kostadinović 6,5 ), Velinov 6,5. Trener: Dalibor Ignjić.

***

OMARSKA 2 (2)

VELEŽ 3 (1)

Strijelci: 1:0 Kopanja u 9 iz penala, 2:0 Kopanja u 32, 2:1 S. Prodanović u 39, 2:2 Anđelović u 55, 2:3 Popović u 69. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 800

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Stojnić, Kopanja (Omarska), S. Prodanović, Abaza, Gutić (Velež).

Igrač utakmice: Momčilo Popović (Velež) 7.

OMARSKA: Begović 5,5, Zdjelar 6, Kopanja 7, Panić 6, Stojnić 6 (od 58. minuta Sajak 5), Jaćimović 6, L. Nišić 6, Jovičić 6, Lajić 6, Đ. Nišić 6 (od 74. minuta Krecelj -), Vračar 6 (od 74. minuta Mikić -). Trener: Saša Keranović.

VELEŽ: Zurovac 6, Abaza 6, Pateković 6, Anđelović 6,5, G. Prodanović 6,5 (od 74. minuta Adžić -), Popović 7, Repović 6,5, Drašković 6,5, Alves 5 (od 32. minuta Sekulović 6), S. Prodanović 6,5, Gutić 6,5. Trener: Vidak Bejatović.

***

SUTJESKA 5(3)

LjUBIĆ 1 (1)

Strijelci: 1:0 N. Mojović u 9, 1:1 Mišić u 10, 2:1 Blagojević u 34, 3:1 Đorđević u 44, 4:1 Gagović 69, 5:1 Pajević 71. minutu.

Stadion: Gradski.

Gledalaca: 100.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor ) 7.

Žuti kartoni: Ivanović (Sutjeska) Babić (Ljubić).

Igrač utakmice: Nikola Mojović (Sutjeska) 8.

SUTJESKA: Pajević 7.5, Gagović 7 (od 85. D. Radović -)  Ivanović 7,5, D. Mojović 7,5, N. Mojović 8 (od 85. Ristović -) Milutinović 7, Mihajlović 7, Mitrašinović 7 (Od 73. Obrenović -) Đorđević 7, L. Radović 7 (od 65. Sekulić -) Blagojević 7,5 (od 73, Pavlović-). Trener: Zlatko Radović.

***

DRINA 0

KOZARA 0

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Marić, Ilić (Drina), Rastoka, Bogučanin (Kozara).

Igrač utakmice: Igor Marković (Drina) 7.

DRINA:  Marković 7, Marić 6.5, Jokić 6, Alić 6 (od 61. min. Delić -), Ilić 6,5, Tadić 6,5 (od 84. Ve. Gavrić-), Bogdanović 6,5, Jezdić 6,5, Mićić 6,5 (od 61. Radić -), Janjić 6,5, Ćulum 6,5. Trener: Mile Lazarević.

KOZARA: Kačavenda 7, Sarajlić 6, Bubić 6, Hong 6,5, Tešić 6, Jandrić 6,6, Delić 6 (od 46. Rastoka 6,5), Takahaši 6 (od 61. Bogučanin -), Angeleski  6,5(od 57. Petković -), Sadiković 6,5, Popović 6,5 (od 66. Asentić-). Trener: Alen Medović.

***

FAMOS 2 (2)

ROMANIJA 1 (1)

Strijelci: 1:0 Stjepanović 18, 2:0 Stjepanović 41 (penal), 2:1 Simanić 43 (penal).

Stadion: “Branislav Lubura”.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 7.

Žuti kartoni: Tešanović, Škrba (Famos), Cicović (Romanija).

Igrač utakmice: Ognjen Stjepanović (Famos).

FAMOS: M. Terzić 7, Abrego 7, Škrba 6,5, Lazić 6,5, Perović 6,5, Vranešić 6,5 (od 52. Tiro -), Hrkalo 6,5, Tešanović 6,5, Danilović 7, Kuljanin 7,5 (od 68. Blažić), Stjepanović 7.5 (od 90. Drakul-). Trener: Darko Vojvodić.

ROMANIJA: Lučić 6,5, Koroman 6.5, Cicović 6,5 (od 65. Blagojević-), Škrba 6,5, Ivković 6 (od 73. Đerić-), Cvjetanović 6,5 (od 73. Radosavljević-), Pekić - (od 14. Babić 7), Simanić 7, Torbica 7, Radović 6 (od 65. Ignjić-). Trener: Milan Gutović.