Mojović ključ za uspjeh Sutjeske

G.S.

FOČA - Fudbaleri Sutjeske savladali su Famos iz Istočne sa Ilidže s 3:2, u odgođenoj utakmici sedmog kola Prve lige Republike Srpske.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Fočaka s kojom su stigli već do desete pozicije na tabeli, a za nju je najzaslužniji bio iskusni Nikola Mojović. Prvo je u petom minutu pogodio za prednost domaćina od 1:0, da bi potom učestvovao kod drugog i trećeg gola Sutjeske. U 47. minutu poslije kornera koji je izveo precizan je bio “rezervista” Vide Ivanović, a pet minuta kasnije idealno je uposlio Darija Blagojevića za 3:0. Do kraja susreta “motoristi” su uspjeli da postignu dva pogotka i samu završnicu učine mnogo zanimljivijom. Prvo je u 56. minutu kapiten prvoligaša iz Istočne Ilidže Marko Tešanović smanjio na 1:2, da bi u 82. poslije asistencije Alonza Pirta bio precizan i rezervni fudbaler Draško Kuljanin. Ipak do kraja susreta Fočaci su uspjeli da sačuvaju prednost i tako ostvare treću pobjedu.

Prva utakmica desetog kola Prve lige Republike Srpske biće odigrana danas na Gradskom stadionu u Banjaluci, gdje će BSK od 15 časova ugostiti Velež iz Nevesinja. U ostalim mečevima ove prvenstvene runde sastaju se, subota: 15 časova: Sloboda (MG) - Kozara, Borac (KD) - Alfa Modriča, Drina (Z) - Slavija, Leotar - Rudar Prijedor, Laktaši - Romanija, 18 časova: Sutjeska - Željezničar Sport tim, nedjelja, 15 časova: Famos - Ljubić, Omarska - Radnik.