Mladi Srbin na debiju za Milan digao San Siro na noge

Agencije

Mladi reprezentativac Srbije Žan-Karlo Simić debitovao je danas u Seriji A u dresu Milana i odmah je postigao pogodak.

Talentovani defanzivac (18)imao je debi iz snova. Mladi reprezentativac Srbije pogodio je za vođstvo Rosonera za 2:0 protiv Monce.

Simić je meč počeo na klupi, dobio je šansu za igru u 24. minuti zbog povrede koju je zadobio Tomaso Pobega. Uslijedio je debi kakav se može samo sanjati.

Simić je u 41. minuti meča postigao go. Iskoristio je asistenciju Rafaela Lea i pogodio je za vođstvo Rosonera od 2:0.

Talentovanom defanzivcu predviđa se sjajna karijera.

Mladi fudbaler Milana odabrao je da u budućnosti nastupa za reprezentaciju Srbije, iako je mogao igrati za Njemačku i BiH.

Simić je rođen u Njemačkoj, otac mu je iz BiH,tačnije Višegrada, a mama iz Srbije. Odlučio se za nastupu dresu Orlova.

Karijeru je ovaj mladi fudbaler počeo u dresu Štutgarter Kikersa, nastupao je i za Štutgart, a od 2022. godine je član AC Milana.

Susret sa tribina stadiona San Siro su pratili i njegovi roditelji, a nakon što je ovaj 18-godišnjak postigao go, snimljena je i njihova reakcija.

Roditelji su se trudili zaustaviti suze te su veoma emotivno ispratili pogodak svog sina.

Nakon utakmice Simić je istakao da go posvećuje njima, a oni će dobiti i njegov dres u kojem je upisao prve minute i postigao premijerni gol u dresu italijanskog velikana.

Inače, Milan je u utakmici 16. kola Serije A savladao Moncu rezultatom 3:0, a pored Simića u listu strijelaca su se upisali Noa Okafor i Tijani Reijnders.