Mitrović i Milinković-Savić donijeli Superkup Al Hilalu

Tanjug

ABHA - Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović dao je dva, a njegov reprezentativni saigrač Sergej Milinković-Savić jedan gol u pobjedi Al Hilala nad Al Nasrom rezultatom 4:1 u finalu Superkupa Saudijske Arabije.

Al Nasr je poveo golom Kristijana Ronalda u 44. minutu. Portugalac je postigao gol udarcem sa sedam, osam metara, posle dodavanja po zemlji Abdulrahmana Gariba.

Al Hilal je u režiji srpskih reprezentativaca stigao do izjednačenja u 55. minutu. Mitrović je bio asistent, a Milinković-Savić strijelac. Mitrović je zatim dao dva gola, u 63. i 69. minutu, na asistencije Rubena Neveša i Malkoma, prvi glavom drugi nogom, i tako stigao do ukupno 42 gola za Al Hilal u svim takmičenjima. Pobjedu Al Hilala potvrdio je Malkom golom u 72. minutu.

Al Hilal je prošle sezone bio šampion Saudijske Arabije, a osvojio je i Kup kralja.