“Mimoza kup 2024”: Trebinjci ostali bez trofeja

G.S.

HERCEG NOVI - Fudbaleri Leotara poraženi su u finalu tradicionalnog turnira “Mimoza kup 2024” od Berana nakon izvođenja penala.

U regularnom toku utakmice rezultat je bio 2:2, a sva četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Leotar je dva puta gubio, 0:1 i 1:2, ali je golovima Darka Đajića i Stivena Marijage nakon kornera koje je izveo Kerim Tatar uspio da izjednači rezultat. U drugom poluvremenu nije bilo golova, a u penal seriji jedanaesterce su za Leotar promašili Zoran Milić i Nikola Leko.

Bila je ovo četvrta utakmica koju su izabranici Olega Ćurića odigrali na ovoj smotri. Prvo su u grupi B poraženi od Arsenala iz Tivta sa 2:1, da bi potom igrali neriješeno sa podgoričkim Internacionalom (1:1). U polufinalnom okršaju savladali su Igalo sa 1:0 pogotkom Nikole Leke.

Prije turnira u Herceg Novom četa sa “Polica” odigrala je još dva kontrolna susreta u kojima je zabilježila dvije pobjede. Prvo su savladali Igalo sa 1:0, a potom i nevesinjski Velež sa 4:0.