Milan sa jednim golom prednosti ide u Napulj

MILANO - Fudbaleri Milana savladali su Napoli na “San Siru” sa 1:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Italijanski derbi u četvrtfinalu Lige prvaka ponudio je mnogo toga - od uzbuđenja, do drame na terenu. Gol za Rosonere je u 40. minutu postigao Ismael Benaser.

Dok je Napoli napadao, Milan je imao prostora za kontre. To je donijelo dva žuta kartona za Andrea Franka Zambo-Angisu.

Igrač više donio je i dobru šansu za Radeta Krunića, koji je u 77. minuti šutirao s ruba šesnaesteraca, ali je lopta otišla pored gola.

Do kraja utakmice Milan je sigurno čuvao loptu s igračem više, pokušao bez nekog pretjeranog srljanja doći do drugog gola, što nije uspio, tako da na revanš susret nosi jedan gol prednosti.

Susret u Napulju igra se već sljedeće sedmice.