Mančester siti i Inter u polufinalu Lige šampiona

Tanjug

MINHEN - Fudbaleri Mančester sitija i Intera plasirali su se večeras u polufinale Lige šampiona.

Mančester siti je u Minhenu remizirao sa Bajernom 1:1 u revanš duelu četvrtfinala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Engleski klub je izborio plasman u polufinale, pošto je prošle nedjelje u prvoj utakmici u Mančesteru slavio sa 3:0. Za Mančester siti gol je postigao Erling Haland u 57 minutu, dok je jedini gol u ovom dvomeču za Bajern postigao Jozua Kimih iz penala u 83. minutu.

Fudbaleri Intera i Benfike igrali su večeras u Napulju 3:3 u revanš meču četvrtfinala LŠ.

U prvom meču odigranom prije osam dana bilo je 2:0 za italijanski tim.

Golove za domaću ekipu postigli su Nikolo Parela u 14. minutu, Lautaro Martinez u 65. minutu i Hoakim Korea u 78. minutu.

Za goste precizni su bili Fredrik Aursnes u 38. minutu, Antonio Silva u 86. minutu i Petar Musa u 95. minutu.

Fudbaleri Intera će u polufinalu Lige šampiona igrati sa Milanom, dok će Mančester siti snage odmjeriti sa Realom.