Lil, Sparta, Slavija, Salcburg i Dinamo iz Kijeva u plej-ofu za LŠ

Tanjug

ISTANBUL - Fudbaleri Lila, Slovana iz Bratislave, Bodo Glimta, Salcburga, Malmea, Midtjilanda, Karabaga, Sparte, Slavije i kijevskog Dinama izborili su plasman u plej-of Lige šampiona.

Fudbaleri Lila su sinoć u gostima sa Fenerbahčeom poslije produžetaka odigrali 1:1 u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za LŠ. Rezultat je poslije regularnih 90 minuta bio 1:0 za Fenerbahče.

Pobjedu turskom klubu u regularnom dijelu meča donio je autogolom fudbaler Lila Bafode Diakite u prvom minutu nadoknade vremena. Meč je potom ušao u produžetke pošto je Lil na svom terenu u prvoj utakmici slavio rezultatom 2:1.

Lil je uspio da u 116. minutu stigne do izjednačenja golom Džonatana Dejvida iz penala i da izbori plasman u plej-of LŠ.

Srpski fudbaler Dušan Tadić bio je starter u ekipi Fenerbahčea, a zamijenjen je u 85. minutu.

Rezultati, 3. kolo kvalifikacija za LŠ, revanši

utorak, 13. avgust:
    Apoel - SLOVAN 0:0 (prvi meč 0:2).
    BODO GLIMT - Jagjelonija 4:1 (prvi meč 1:0).
    Fenerbahče - LIL pp 1:1 (prvi meč 1:2).
    Tvente - SALCBURG 3:3 (prvi meč 1:2).
    Paok - MALME pp 3:4 (prvi meč 2:2).
    Ferencvaroš - MIDTJILAND 1:1 (prvi meč 0:2).
    Ludogorec - KARABAG pp 2:7 (prvi meč 2:1).
    FCSB - SPARTA 2:3 (prvi meč 1:1).
    Rojal Union - SLAVIJA 0:1 (prvi meč 1:3).
    Rendžers - DINAMO KIJEV 0:2 (prvi meč 1:1).

Parovi plej-ofa za plasman u LŠ: Jang Bojs - Galatasaraj, Dinamo Zagreb - Karabag, Midtjiland - Slovan, Bodo Glimt - Crvena zvezda, Malme - Sparta, Lil - Slavija i Dinamo Kijev - Salcburg.

Prvi mečevi plej-ofa za plasman u LŠ biće odigrani 20. i 21. avgusta, a revanši 27. i 28. avgusta.