Liga šampiona dugo nije vidjela ovakvu noć: Dva spektakla, preokret...

Nevjerovatno veče u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona koji su odigrani u Londonu i Madridu u utakmicama između Arsenala i Bajerna, kao i Real Madrida i Mančester sitija.

Fudbaleri Arsenala i Bayerna odigrali su neriješeno 2:2 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka koja se večeras odigrala na Emirates stadionu u Londonu.

Bakajo Saka donio je prednost Arsenalu u 12. minutu, ali su "preokrenuli" Serž Gnabri u 18. i Hari Kejn u 32. minutu iz penala.

Londonski tim izbjegao je poraz preko "rezerviste" Leandra Trosara u 76. minutu.

Istovremeno, Real Madrida i Mančester siti remizirali su u fenomenalnoj utakmici rezultatom 3:3.

Siti je poveo genijalnim potezom Bernarda Silve, koji je iznenadio Andreja Lunjina u drugom minutu, a uslijedio je brzi preokret - prvo autogol Rubena Dijaza posle udarca Eduarda Kamavinge u 12, pa pogodak Rodriga u 14. minutu poslije kontranapada.

Po istom scenariju, Siti je preokrenuo u nastavku, a fantastične golove postigli su Fil Foden u  66. i Joško Gvardiol u 71. minutu.

Konačnih 3:3, takođe sjajnim golom postavio je Federiko Valverde u 79. minutu, pa će odluka o polufinalisti definitivno biti donesena nakon revanša u Engleskoj.

U srijedu su na programu preostala dva četvrtfinala: Atletiko Madrid - Borusija Dortmund, PSŽ - Barselona.