Lideri drugih liga u 18. kolu povećali prednost: Naprijed i Drina HE odmiču

BANjALUKA - Fudbaleri banjalučkog Naprijeda i višegradske Drine HE, koji su lideri u svojim grupama drugih liga u 18. kolu zabilježili su pobjede i sve su bliže plasmanu u prvoligaško društvo.

Četa iz “Obilićeva” u grupi zapad u duelu sa direktnim konkurentom savladala je Crni Vrh iz Jaružana sa 2:0 i “poslala” ih sada na treće mjesto. Izabranici Nebojše Anđelića u veoma nervoznoj utakmici u kojoj su pokazana čak tri crvena kartona poveli su u 42. minutu pogotkom Marka Bundala, da bi konačan rezultat postavio Bojan Kremenović u 63. minutu. Sada Banjalučani imaju sedam bodova više u odnosu na najbližeg pratioca Slogu iz Trna i na dobrom su putu da ostvare istorijski plasman među prvoligaše Srpske. Trnjani su pobjedom nad Jedinstvom iz Žeravice od 3:2 došli do druge pozicije, koja vodi u baraž za popunu Prve lige RS. Poveli su gosti u 14. minutu golom Saše Ercega, a onda je domaćin do poluvremena sa tri gola - Saše Pilipovića u 34, Oliveire Rikarda Souze u 40. i Nikole Jokanović u 45+2. minutu u potpunosti prekrenuo rezultat. Drugi pogodak za Jedinstvo postigao je Srđan Knežić u 90+3. minutu

U grupi istok vodeća Drina HE je osvojila vrijedan bod na teškom gostovanju u Bileći, gdje je igrala sa domaćim Hercegovcem neriješeno, 0:0. I taj remi bio im je dovoljan da uvećaju prednost sa jedan na dva boda, jer im je najbliži pratilac Proleter iz Dvorova poražen u Sokocu od Glasinca 1936 sa 0:1. Gostima iz Semberije presudio je iskusni Neđo Šuka, koji je u osmom minutu realizovao dosuđeni penal.

Parovi 19. kola, koje igraju 23. i 24. marta: grupa zapad: FSA Prijedor - Čelinac, Sloboda (NG) - Borac (Š), Tekstilac - Sloga (S), Gorica - Dubrave, Proleter (T) - Polet 1926, Brdo - Sloga (T), Jedinstvo (Ž) - Naprijed, Crni Vrh - Progres, grupa istok: Rudar 1925 - Jedinstvo (BR), Zadrugar (DC) - Glasinac 1936, Proleter (D) - Mladost (G), Podrinje (J) - Budućnost (P), Guber - Ilićka 01, Vlasenica - Hercegovac, Drina HE - Stakorina, Mladost (R) - Jedinstvo (R).

PROGRES 2 (2)

Strijelci: 0:1 M. Budić u 11, 1:1 Dubravac u 14, 1:2 Stupar u 33, 2:2 Babić u 34, 3:2 Babić u 72, 4:2 Materić u 76. minutu.

Stadion: Čelinca u Čelincu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Srđan Landup (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Bojić (Čelinac), Halaba, Đuranović (Progres).

Igrač utakmice: Milko Babić (Čelinac) 8.

ČELINAC: Jović 7, Bajić 7, Materić 7,5, Babić 8, Dubravac 7,5, Tomić 7, Suvajac 7 (od 46. minuta Džombić 7), Stojanović 7 (od 89. minuta Gavrić -), Rulić 7, Bojić 7 (od 69. minuta Tepić -), Trifković 7 (od 84. minuta Orašanin -). Trener: Dalibor Teinović.

PROGRES: Svjetlanović 6, Halaba 6, Kahrić 6 (od 84. minuta Lj. Đuranović -), Vučić 6 (od 86. minuta Glamočić -), M. Budić 7, P. Budić 6, Stupar 7 (od 78. minuta Marić -), Dukić 6, Đukarić 6, Barišić 6, M. Đuranović 6. Trener: Stefan Marković.

***

NAPRIJED        2 (1)

CRNI VRH         0 (0)

Strijelci: 1:0 Bundalo u 42, 2:0 Kremenović u 63. minutu.

Stadion: u Obilićevu u Banjaluci.

Gledalaca: 250.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Kremenović, Janjić, Ljubičić, trener Anđelić, Dragoljić, Bojinović (Naprijed), Račić, Arežina, Subić (Crni Vrh).

Crveni karton: Nenad Ljubičić (Naprijed) u 64. minutu, trener Nebojša Anđelić (Naprijed) u 90+2. minutu, Ognjen Savičić (Crni Vrh) u 82. minutu.

Igrač utakmice: Marko Bundalo (Naprijed) 7,5.

NAPRIJED: Dobrijević 7, Radić 7, Miladinović 7, Bundalo 7,5 (od 90+2. minuta Popović -), Ljubičić 5, Hadžić 7 (od 79. minuta Trninić -), Radoja 7, Šupić 7, Kremenović 7,5, Dragoljić 7 (od 90. minuta Bojinović -), Janjić 7 (od 90+2, minuta Vuklišević -). Trener: Nebojša Anđelić.

CRNI VRH: Račić 6, Savičić 5, Šavija 6, Damjanić 6, Grujić 6, Ćoćkalo 6 (od 68. minuta Subić -), Arežina 6, Kukić 6, Petrović 6, Grabovac 6, Vukosavljević 6. Trener: Predrag Tatić.

***

SLOGA (T)                   3 (3)

JEDINSTVO (Ž)        2 (1)

Strijelci: 0:1 Erceg u 14, 1:1 Pilipović u 34, 2:1 Souza u 40, 3:1 Jokanović u 45+2, 3:2 Knežić u 90+3. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 150.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Javorac, Da Silva, Grozdanić, Mendeš (Sloga, Trn), Đogić (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Saša Pilipović (Sloga, Trn) 7,5.

SLOGA (TRN): Delić 7, Grozdanić 7, Pilipović 7,5 (od 63. minuta Šarić -), Da Silva 7, Javorac 7, Mendeš 7 (od 76. minuta Jojić -), Souza 7,5, Jokanović 7,5 (od 81. minuta Đukić -), Ivić 7, Tomičić 7 (od 76. minuta Miljević -), Gaćeša 7 (od 63. minuta Savatić -). Trener: Predrag Majkić.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 6, Đogić 6, Budimović 6 (od 81. minuta Hajdarević -), Galić 6, Hamzić 6, Knežić 7, Erceg 7, Gavrić 6 (od 55. minuta Ilišević 6), Petković 6, Ćetojević 6,5, Jarić 6. Trener: Velimir Stojnić.

***

POLET 1926      0

BRDO                            0

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 350.

Sudija: Milan Radulović (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: S. Grozdanić, Pejičić, Marinković (Polet 1926), Mijić, Okorle (Brdo).

Igrač utakmice: Jadranko Vidović (Brdo) 6,5.

POLET 1926: Pamplona 6,5, Pejičić 6,5, Petrić 6,5, M. Grozdanić 6, Lučanović 6, S. Grozdanić 6,5, Palasios 6, Lekić 6,5, Arijas 6, Marinković 6, Tomičević 6 (od 61. minuta Mišić -). Trener: Bojan Petrić.

BRDO: Vidović 6,5, M. Trkulja 6, Isaković 6,5 (od 85. minuta Karagić -), Miodragović 6,5, Marmat 6,5 (od 75. minuta Dragić -), Mijić 6 (od 85. minuta D. Trkulja -), Bundalo 6, Miljević 6, Dedić 6,5, Arauho 6 (od 61. minuta Okorle -), Alveš 6,5. Trener -.

***

DUBRAVE           2 (2)

PROLETER (T)  1 (0)

Strijelci: 1:0 Sikimić u 23, 2:0 M. Nikić u 37, 2:1 Đukarić iz penala u 73. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 120.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Krvgić, Vučinić, Tatić (Dubrave), T. Osmić, Nikolić, Aleksić, Stanković (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Đorđe Sikimić (Dubrave) 7.

DUBRAVE: Ćutilo 6,5, D. Kisin 6,5, Budimlić 6,5 (od 90. minuta F. Kisić -), Hadžialagić 6,5, Vučinić 6,5, Kvrgić 6,5 (od 78. minuta Bencuz -), Tatić 6,5, Sikimić 7 (od 90. minuta Matić -), V. Kisin 6,5, Malbašić 6,5 (od 73. minuta Malešević -), M. Nikić 7 (od 73. minuta Perić -). Trener: Igor Miljević.

PROLETER (TESLIĆ): N. Ristić 6, Đukarić 6,5, M. Ristić 6, Nikolić 6, T. Osmić 6 (od 77. minuta Vukmirović -), Radešić 6 (od 46. minuta Sekulić 6), Stanković 6, Simić 6 (od 46. minuta Aleksić 6), Kuzmanović 6, Sekulić 6, Ostojić 6 (od 62. minuta Mahmutović -). Trener: Darjan Grbić.

***

SLOGA (S)                   2 (1)

GORICA            3 (2)

Strijelci: 1:0 Karamehić iz penala u 26, 1:1 Malinović u 41, 1:2 Malinović u 71, 1:3 Peno u 87, 2:3 Aćić u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 80.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Vajukić, G. Zelenac, Eleković (Sloga, Srbac), Gračanin, Mitrić, Jovičić (Gorica).

Igrač utakmice: Stanko Malinović (Gorica) 8.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,5, Vajukić 6,5, Šarić 6,5, Grbić 6,5, V. Nježić 6,5, Karamehić 7, Šervel 6,5 (od 77. minuta Sarić -), Đaković 6,5, R. Zelenac 6,5, G. Zelenac 6,5 (od 82. minuta Suvajac -), Bjelonić 6,5 (od 72. minuta Aćić -). Trener: Slavko Vujić.

GORICA: Ilić 7, Peno 7,5, Gračanin 7, Mitrić 7, Pastir 7 (od 65. minuta Jovičić -), Malinović 8, Jakešević 7 (od 82. minuta Šobić -), Grahovac 7, Jakšić 7, Mešić 7 (od 46. minuta Sakan 7), Vučković 7. Trener: Duško Sakan.

Sudija: Bojan Tomić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Ćosović, Petrović, Jaćimović, Bogdanović (Borac, Šamac), Stojčić (Tekstilac)

Igrač utakmice: Petar Marčeta (Borac, Šamac) 7.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6,5, Petrović 6,5, Jaćimović 6,5, Ignjatović 6,5, Blagojević 6,5 (od 73. minuta S. Bogdanović -), Marčeta 7, Dakić 6,5 (od 73. minuta N. Bogdanović -), Ćosović 6,5 (od 59. minuta Sjenčić 6,5), Popović 6,5, Arsenić 6,5 (od 89. minuta Pupčević -), Mitrović 6,5. Trener: Miorad Ilišković.

TEKSTILAC: Plisnić 6,5, Stupar 6, Trninić 6,5, Babić 6, Komljenović 6,5, Savić 6 (od 63. minuta Erić -, od 76. minuta Aleksić -), Tadić 6, Travar 6,5, Stojčić 6, Ignjić 6, Reljić 6 (od 72. minuta Hamzić -). Trener: Dejan Pijetlović.

***

FSA PRIJEDOR        3 (2)

SLOBODA (NG) 2 (1)

Strijelci: 0:1 Vučen u 12, 1:1 Knežević u 34, 2:1 Ogboke u 45, 3:1 Knežević u 85, 3:2 Pralica iz penala u 90+5. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Golić, Marinović (FSA Prijedor), Bokan, Pralica, Makivić, Grošić (Sloboda, Novi Grad)

Crveni karton: Marko Mršić (FSA Prijedor) u 18. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Knežević (FDSA Prijedor) 8.

FSA PRIJEDOR: Zmijanjac 7, Rudak 7, Golić 7, Ogboke 7,5, Marinović 7 (od 78. minuta Drljača -), V. Mršić 7 (od 81. minuta Crnobrnja -), Stojić 7, Knežević 8, Milinković - (od 24. minuta Stegić -), Dobrijević 7, M. Mršić 5. Trener: Nenad Bašić.

SLOBODA (NOVI GRAD): Fajković 6,5, Vejnović 6,5 (od 86. minuta Pavišć -), Bokan 6,5 (od 52. minuta Grošić 6,5), Vujanović 6,5, Makivić 6,5, Jaćimović 6,5, Aldabe 6,5, Vučen 7, Zec 6,5, Ratković 6,5, Pralica 7. Trener: Ernest Šabić.

***

JEDINSTVO (BR)       2 (1)

JEDINSTVO (R)         1 (1)

Strijelci: 1:0 Bajić u 2, 1:1 Alić u 19, 2:1 Lazić u 46. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Sudija: Uroš Jugović (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Račanović (Jedinstvo, Brodac), Rosić, Krstić, Alić, Mih. Pisić, Vidaković (Jedinstvo, Roćević)

Igrač utakmice: Delimir Bajić (Jedinstvo, Brodac) 7,5.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 7, Bajić 7,5, Pavlović 7, Da. Jovanović 7, De. Jovanović 7, Lukić 7, Mitrović 7 (od 75. minuta Ružičić -), Sušić 7, Lazić 7,5, Tomić 7 (od 66. minuta Krsmanović -), Račanović 7. Trener: Zoran Stajić.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Bogićević 6,5, Dar. Pisić 6,5, Dan Pisić 6,5, Mih. Pisić 6,5, Micić 6,5, Rosić 6,5, Alić 7, Vidaković 6,5, Drašković 6,5, Milošević - (od 26. minuta Kostić 6,5), Krstić 6,5. Trener: Goran Škiljević.

***

STAKORINA              4 (1)

MLADOST (R)   1 (0)

Strijelci: 1:0 B. Gigović u 43, 2:0 A. Milović u 47, 2:1 Ćaćić u 54, 3:1 Mrdak u 63, 4:1 O. Gigović u 73. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Gledalaca: 70.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Lukić, Eacković, Mrdak, Nešković (Stakorina), Minić, B. Obradović (Mladost, Rogatica).

Crveni karton: Bojan Obradović (Mladost, Rogatica) u 57. minutu.

Igrač utakmice: Božidar Gigović (Stakorina) 7,5.

STAKORINA: Bojanović 7, Simović 7 (od 85. minuta Todorović -), Jovanović 7, B. Gigović 7,5, Racković 7 (od 76. minuta Tomić -), Milović 7,5, Ristanović - (od 20. minuta O, Gigović 7,5), T. Tadić 7, Nešković 7, Lukić 7, Mrdak 7,5 (od 85. minuta D. Tadić -). Trener: Konstantin Katana.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 5,5, Elek 5,5, Obradović 6, Tomić 5,5, Ćaćić 6,5, Maljukan 5,5, Andrić 5,5 (od 84. minuta Glogovac -), Minić 5,5 (od 76. minuta Cvijetić -), Obradović 6, Božović 5.5 (od 46. minuta Kušić 5,5), Milovanović 5,5 (od 46. minuta Mihajlović 5,5). Trener: Dragan Jovanović.

***

HERCEGOVAC  0

DRINA HE         0

Stadion: Gradski u Bileći.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Jokanović, Komnenić, Vujović, Inić (Hercegovac), Ranitović, trener Vulević (Drina HE).

Igrač utakmice: Petar Nikić (Drina HE) 6,5.

HERCEGOVAC: Aleksić 6,5, Begenišić 6,5, Đorđić 6, M. Vujović 6, Mrkaić 6 (od 88. minuta Inić -), F. Vujović 6,5, N. Milojević 6, Jokanović 6,5, Kešeljević 6, Đ. Milojević 6,5 (od 88. minuta Mihić -), Komnenić 6,5. Trener: Rajko Milenić.

DRINA HE: Nikić 6,5, Todorović 6, Tasić 6,5, Pljevaljčić 6, Damjanović 6, Marković 6,5, Lozo 6 (od 68. minuta Sekulić -), Ćirković 6, Sang Von 6 (od 80. minuta Baranac -), Vulević 6,5, Ranitović 6,5. Trener: Dragan Vulević.

***

ILIĆKA 01       1 (1)

VLASENICA    1 (1)

Strijelci: 1:0 Arsić u 21, 1:1 Stupar u 26. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Gledalaca: 100.

Sudija: Predrag Kičić (Bijeljina) 6,5.

Žuti karton: Petrović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Slađan Stupar (Vlasenica) 7.

ILIĆKA 01: Jeftić 6,5, Čelik 6,5, N. Antunović 6,5, Ristić 6,5, Arsić 7, Božić 6,5, Franjić 6,5 (od 71. minuta Todorović -), S. Petrović 6,5, Trivunović 6,5 (od 80. minuta Krstić -), Bojić 6,5, G. Antunović 6,5. Trener: Radivoje Nikolić.

VLASENICA: Drakulić 6,5, Mijatović 6,5, Vidaković 6,5, D. Petrović 6,5, Vuković 6,5 (od 46. minuta Tomić 6,5), Zekić 6,5, N. Kovačević 6,5, Stupar 7, Janjušević 6,5 (od 76. minuta Erdelić -), Gadžunović 6,5, M. Kovačević 6,5. Trener: Pavle Golijan.

***

BUDUĆNOST (P)       2 (1)

GUBER                          1 (1)

Strijelci: 1:0 Milovanović u 27, 1:1 Lazarević u 24, 2:1 Ivanović u 90+2. minutu.

Stadion: “Pilica” u Pilici.

Gledalaca: 20.

Sudija: Vladimir Bujak (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: N. Marković, Ristić (Budućnost, Pilica), Jašarević, Lemez (Guber).

Igrač utakmice: Vlado Ivanović (Budućnost, Pilica) 7.

BUDUĆNOST (PILICA): Jokić 6,5, Radovanović 6,5, D. Marković 6,5, Lukić 6,5, Ristić 6,5, Milovanović 7, Đurić 6,5, N. Marković 6,5 (od 78. minuta Pantić -), Ivanović 7 Krezović 6,5, Vasić 6,5. Trener: Dalibor Krezović.

GUBER: Bodiroga 6,5, Lazarević 7, Avramović 6,5, Čirak 6, Kosanić 6,5, Bektić 6 (od 46. minuta Mujić 6, od 82. minuta Marinković -), Petrović 6,5, Lemez 6,5, Mujić 6, Smajilović 6,5, Jašarević 6,5. Trener: Milorad Kosanić.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Elek, Slijepčević, Antelj, Nerić (Mladost, Gacko), Stankić, Alić, trener Gligić (Podrinje, Janja).

Igrač utakmice: Bojan Mrković (Mladost, Gacko) 7.

MLADOST (GACKO): Šarović 6,5, Avdalović 6,5, Antelj 6,5, Mrković 7, D. Lozo 6,5, Nerić 6,5 (od 90. minuta Sudžum -), Slijepčević 6,5, Nikolić 6,5, Ćeranić 6,5, Elek 6,5, Stajić 6,5 (od 58. minuta Vuković 6,5). Trener: Željko Popović.

PODRINjE (JANjA): Papić 6,5, Jovanović 6,5, Mehanović 6 (od 59. minuta Vuković 6), Perković 6,5, Štavljanin 6,5, Mehmedović 6 (od 79. minuta Savić -), Alić 6,5, Arifović 6 (od 79. minuta Jašarević -), Stankić 6 (od 59. minuta Stojanović 6), Stevanović 6 (od 79. minuta Ibrašimović -), Mitrović 6. Trener: Nebojša Gligić.

***

GLASINAC      1936  1 (1)

PROLETER (D)  0 (0)

Strijelac: 01:0 Šuka iz penala u 8. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Žuti kartoni: A. Pejanović. Lizdek, Rajić (Glasinac 1936), Magazin, Grujičić, Lukić (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 7,

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, Čortan 6,5, Marić 6,5 (od 67. minuta Debelnogić -), Vuković 6,5 (od 78. minuta Petrić -), Deurić 6,5, Kapović 6,5, Šuka 7, Lizdek 6,5, Lončarević 6,5, Ćirjanić 6,5 (od 56. minuta Rajić 6,5), A. Pejanović 6,5. Trener: Ognjen Kreštalica.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 6,5, Vasić 6.5, N. Rakić 6, Lukić 6,5, S. Rakić 6, Magazin 6 (od 65. minuta Barjaktarević -), Ilić 6, Grujičić 6,5, Klasanović 6, Maletić 6, Lakić 6 (od 75. minuta Matijević -). Trener: Dragan Matić.

***

RUDAR 1925                 0 (0)

ZADRUGAR (DC) 3 (2)

Strijelci: 0:1 Todorović u 10, 0:2 Karaman u 36, 0:3 Stevanović u 69. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: V. Marković, Đokić, Mitrović (Zadrugar, Donje Crnjelovo).

Igrač utakmice: Slaviša Todorović (Zadrugar, Donje Crnjelovo) 7,5.

RUDAR 1925: Dragić 6, Bumbić 6, M. Lazić 6, I. Marković 6 (od 70. minuta N. Cvijić -), Gajić 6 (od 46. minuta Arsenović 6), B. Cvijić 6, Davidović 6 (od 85. minuta Radovanović -), Gvozdenac 6, Stević 6, Jović 6 (od 46. minuta Vidaković 6), Koprivica 6 (od 85. minuta C. Lazić -). Trener: Nenad Stevanović.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): Maksimović 7, V. Marković 7, Kalajdžić 7, Vuković 7, Vičić 7, Đokić 7 (od 62. minuta Mitrović -), Maksimović 7, Stevanović 7,5 (od 86. minuta Marić -), Todorović 7,5, Karaman 7,5 (od 62. minuta Erić -), Simić 7,5. Trener: Velibor Vujić.