Kucnuo čas odluke: Švajcarci poveli drugi put

G.S.

Fudbalske reprezentacija Švajcarske povela je protiv Srbije 3:2 u trećeg kola grupe G na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Već na startu drugog dijela Švajcarska vodi drugi put na meču - asistenciju Vargasa u pogodak pretvara Rimo Frojler.

Švajcarska je bolje ušla u meč, a prvu šansu imala je već u prvom minutu.

Poslije konfuzije u odbrani našeg tima i udaraca Granita Džake i Embola dobro je intervenisao Vanja Milinković-Savić.

Srpska selekcija je prvu veliku šansu imala u 11. minutu kada je Andrija Živković pogodio stativu. Srbija je imala nekoliko opasnih napada u nastavku meča, ali je Švajcarska povela golom Đerdana Šaćirija u 20. minutu.

Odbrana Srbije nije dobro reagovala, a mnogo prostora je imao Šaćiri.

On je šutirao, a lopta je ka golu zakačila Strahinju Pavlovića i završila je mreži srpskog tima.

Srbija je izjednačila u 26. minutu golom Aleksandra Mitrovića na asistenciju Dušana Tadića.

Švajcarska je imala veliku šansu u 31. minutu, a Šaćiri je šutirao pored gola.

Srbija je povela 2:1 u 35. minutu pogotkom Dušana Vlahovića.

Izjednačenje Švajcarskoj donio je Brel Embolo u 44. minutu.

Utakmica se igra na stadionu "974" u Dohi.

U drugom meču trećeg kola grupe G igraju Brazil i Kamerun, a poslije prvih 45 minuta na ovom meču nema golova.

Brazil je prije posljednjeg kola prvi na tabeli grupe G sa šest bodova, dok Švajcarska ima tri.

Srbija i Kamerun su osvojili po jedan bod.

Prvoplasirani iz grupe G igraće u osmini finala SP protiv Južne Koreje, koja je osvojila drugo mesto u grupi H.

Drugoplasirani iz grupe G sastaće se u osmini finala Mundijala sa Portugalijom.

Srbija utakmicu počinje sa dva napadača: Vanja Milinković-Savić, Milenković, Veljković, Pavlović, Kostić, Živković, Lukić, Sergej Milinković-Savić, Tadić, Mitrović i Vlahović.

Za Švajcarsku utakmicu počinju: Kobel, Rodrigez, Akandži, Šer, Vidmer, Sou, Džaka, Frojler, Šaćiri, Vargas i Embolo.

FIFA je dijeljenje pravde na ovom meču povjerila argentinskom sudiji Fernandu Rapaljiniju.

Njemu  pomagaže Huan Pablo Belati i Dijego Bonfega, a četvrti sudija biće Kanađanin Kevin Ortega.

Nazad više nema, kalkulacije su jasne samo pobjeda protiv Švajcarske vodi "orlove" u osminu finala Svjetskog prvenstva i donosi veliko slavlje do zore.

Uz malu pomoć "prijatelja", Brazil ne smije izgubiti od Kameruna.

Srbija i Švajcarska u direktnom duelu trenalo bi da odluče ko će kao drugoplasirani iz Grupe G u osminu finala takmičenja, ali i Kamerun ima svoju računicu.

Kamerunci igraju protiv Brazila i us slučaju pobjede ući će u konkurenciju za nastavak takmičenja.