Krupa sve bliže Premijer ligi FOTO

UGLjEVIK - Fudbaleri aktuelnog šampiona Republike Srpske, Krupe nastavili su pobjedonosni niz prvoligaškom društvu i u derbiju 20. kola na gostovanju Ugljeviku savladali su Zvijezdu 09 sa 2:1 zabilježivši tako 12. uzastopni trijumf.

Iako su domaći fudbaleri i njihov šef stručnog štaba Toni Karačić prije susreta najavljivali da će pokušati da pomrse račune jesenjem šampionu to im nije uspjelo na terenu.

Istina bili su silno motivisani da sruše Krupu i dobro su se držali do samog finiša prvog dijela susreta.

Međutim, onda je uslijedio slom ekipe iz etno-sela Stanišići. Prvo je u 44. minutu Ognjen Đuričin Lazara Kulića i kada se činilo da će gosti otići sa minimalnom prednošću na odmor postigli su još jedan pogodak. Strijelac u prvom minutu sudijske nadoknade bio je Miloš Perović.

U nastavku susreta domaći su krenuli na sve ili ništa i takva igra urodila je plodom u 68. minutu kada je mrežu Luke Damjanovića zatresao nekadašnji igrač Krupe Emanulah Blažević.

Posao izabranicima Vladimira Ilića u smaom finišu susreta bio je olakšan, jer je u 83. minutu zbog drugog žutog kartona van igre morao kapiten Zvijezde 09 Mladen Dujković.

Poslije ovog trijumfa prvoligaš iz kanjona Tijesno ima čak 15 bodova prednosti u odnosu na Zvijezdu 09 i deset više u odnosu na drugoplasiranu Slobodu iz Novog Grada, koja ima i dvije utakmice manje odigrane.

U narednom kolu, koje se igra već u srijedu, 29. marta Krupa na svom terenu ne bi trebalo da ima težak zadatak protiv Podrinja iz Janje, koje se grčevito bori za opstanak u prvoligaškom društvu, dok će fudbaleri Zvijezde 09 u derbiju 21. prvenstvene runde gostovati kod Laktaša.

U ostalim mečevima 20. kola igraju: subota: 13 časova: Željezničar Sport tim - Sutjeska, 15: Sloboda (NG) - Omarska, Podrinje (J) - Kozara, Rudar Prijedor - Tekstilac, Drina (Z) - Famos, Ljubić - Radnik, nedjelja, 15: Sloboda (MG) - Laktaši, Slavija - Alfa Modriča odgođeno za 10. maj.