Kraljevi vratili krunu: Real po 15. put na krovu Evrope!

Fudbaleri Real Madrida osvojili su svoju 15. titulu u Ligi šampiona, nakon što su u finalu pomenutog takmičenja savladali Borusiju iz Dortmuna rezultatom 2:0.

Oni su tako dodatno pojačali nevjerovatnu statistiku, koja kaže da su 15 titula osvojili u 18 odigranih finala.

I Borusija Dortmun je ove sezone bila odlična, eliminisala je velike favorite na svom putu do finala poput Pari sen Žermena i Atletiko Madrida, ali nisu imali snage da preskoče i posljednju prepreku.

Prvi gol postigao je Dani Karvahal u 74. minutu, glavom poslije kornera Tonija Krosa, a drugi Vinisijus Žinior u 83. minutu na asistenciju Džuda Belingema poslije greške Jana Matsena.

Na taj način Borusija je kažnjena za brojne promašaje, posebno u prvom poluvremenu, mada je i golman Madriđana Tibo Kurtoa sjajno intervenisao nakon pokušaja Karima Adejemija i Niklasa Filkriga.

Dortmund je izgubio drugo od tri finala Lige šampiona.

Toni Kros se oprostio novom titulom Lige šampiona, petom sa Realom, ukupno šestom, a trofejni niz nastavio je i trener Karlo Anćeloti osvajanjem pete titule, treće sa Realom, plus još dvije kao fudbaler.