Kraj evropskih snova za Zrinjski

GS

MOSTAR- Fudbaleri Zrinjskog okončali su svoj evropski put u plej-ofu Konferencijske lige.

"Plemići“ nisu mogli napraviti novo evropsko čudo, a na posljednjoj prepreci pred grupnom fazom zaustavila ih je portugalska Vitorija Guimaraeš (7:0).

Nakon što je Vitorija slavila u prvom susretu s 3:0, bilo je jasno da će Zrinjski imati jako težak zadatak u revanšu u Mostaru, a večeras su Portugalci slavili rezultatom 4:0.

Zrinjski nije loše ušao u utakmicu, a pitanje je koliko bi stvari drugačije bile da je sudija Robert Džons dosudio penal za Zrinjski u 15. minuti.

Lopta je pogodila u ruku fudbalera Vitorije nakon centaršuta Marija Ćužea, ali sudija Džons nije dosudio jedanaesterac. Potom 15-ak minuta kasnije Džons je pokazao na bijelu tačku u drugom šesnaestercu, a u gol za Vitoriju ga je pretvorio Manu, piše Avaz.

Bio je to početak kraja za Zrinjski. Deset minuta kasnije na 2:0 je povisio Nuno Santos, a u sudijskoj nadoknadi prvog dijela visokih 3:0 donio je Nelson Oliveira.

Drugo poluvrijeme je očekivano bilo bez mnogo uzbuđenja. Vitorija je završila posao, dok su „Plemići“ bili u nokdaunu.

Mostarci se sada okreću obavezama u domaćem prvenstvu, a u utorak ih očekuje utakmica s Posušjem (21:00).