Komšijski derbi u Novom Gradu pripao domaćinu: Joković potopio Dubičane

NOVI GRAD - Šef stručnog štaba Slobode Marko Tešić u izjavi za „Glas Srpske” je istakao da je izuzetno zadovoljan onim što su njegovi fudbaleri pokazali u derbiju petog kola Prve lige Republike Srpske u kojem su na stadionu „Mlakve” u komšijskom derbiju savladali Borac iz Kozarske Dubice sa 2:0 i tako ga svrgnuli sa liderske pozicije.

Oba gola za Novograđane postigao je fudbaler iz Srbije Ivan Joković, prvi u 23, a u drugi u 55. minutu sa bijele tačke.

- Mnogo bolje smo ušli u utakmicu od protivnika i pravo je čudo kako u prvih 35 minuta nismo imali veću rezultatsku prednost od 1:0. Pored gola koji je postigao Joković u 23. minutu, imali smo još nekoliko veoma zrelih prilika, ali su prečka i stativa po jednom bili saveznik Dubičana. U nastavku susreta veoma smo rano došli do drugog pogotka, čime je pitanje pobjednika bilo praktično riješeno - naglasio je Tešić.

Iako je Sloboda administrativnim putem obezbijedila povratak u prvoligaško društvo, igrama u prvih pet kola je pokazala da ima ekipu za gornji dio tabele, možda i za sam vrh.

- Sigurno ćemo biti još bolji kada se ekipa uigra, jer je praktično cijeli tim došao u ljetnom prelaznom roku. Međutim, ići ćemo korak po korak pa šta bude - nastavio je Tešić i dodao da je zadovoljan debijem mladog Milijana Kovačevića, koji je praktično u posljednjim trenucima  prelaznog roka stigao na „Mlakve”.

Sloboda u narednom kolu gostuje u Trebinju kod Leotara.

- Sigurno da je ekipa sa „Polica” mnogo lošije otvorila prvenstvo nego što su planirali i sada će u svakoj narednoj utakmici morati ići na sve ili ništa. Imaju već popriličan bodovni zaostatak za vodećima i taj njihov imperativ bi mogao biti naša šansa - rekao je on.

Utakmica petog kola između Drine HE i BSK-a, koja je trebalo da se igra u  Višegrad, prolongirana je za 25. septembar u 16 časova.

Parovi šestog kola:

petak, 13. septembar, 18.30 časova: Sutjeska - Drina HE, subota, 16 časova: Famos - Ljubić, Velež (N) - Sloboda (MG), Drina (Z) - Rudar Prijedor, BSK - Laktaši, Borac  (KD) - Kozara, Leotar - Sloboda (NG), Zvijezda - Romanija, Slavija - Željezničar Sport tim.

SLOBODA (NG)                    2 (1)

BORAC (KD)                         0 (0)

Strijelac: Joković u 23, 2:0 Joković iz penala u 55. minutu.

Stadion: „Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Dimić, Jagodić, Stojnić (Sloboda, NG), Burazor, Bunić, Perić (Borac, KD).

Igrač utakmice: Ivan Joković (Sloboda, NG) 8.

SLOBODA (NOVI GRAD): Bilić 7, Vejnović 7 (od 89. minuta Milinković -), Stojnić 7, Kačar 7, Jagodić 7, Mendeš 7 (od 76. minuta Lokilo -), Joković 8 (od 89. minuta Veljić -), Kovačević 7,5, Ekić (od 67. minuta Šetkić -), Zec 7 (od 89. minuta Vujanović -), Dimić 7. Trener: Marko Tešić.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Milošević 6,5, Blagojević 6, Burazor 6,5, Lončar 6 (od 46. minuta Bunić -), Tomaš 6 (od 69. minuta Petrović -), Živković 6 (od 88. minuta Vuklišević -), Bašić 6, Malbašić 6,5, Janković 6, Perić 6, Ilić 6 (od 46. minuta Krneta 6). Trener: Željko Vranješ.

ROMANIJA               0

LEOTAR                    0

Stadion: SRC „Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 150.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Križevac, trener Bogičević, Sosa, N. Čvoro (Romanija), Račić, Kolak, Batos, Babić (Leotar).

Igrač utakmice: Dalibor Mitrović (Romanija) 7.

ROMANIJA: Mitrović 7, Borovčanin 6,5, Kosorić 6,5, Sosa 6,5, Križevac 6,5, Radović 6,5 (od 74. minuta Alić -), Kampanja 6,5 (od 87. minuta Novosel -), Rizvanović 6,5, Matković 6,5, Čolić 6,5, Handžić 6,5 (od 67. minuta N. Čvoro -). Trener: Jadranko Bogičević.

LEOTAR: Perišić 6,5, Batos 6,5, Babić 6,5, Đuričin 6,5, Kolak 6,5 (od 78. minuta Vukajlović -), Leko 6,5 (od 68. minuta Pandžić -), Račić 6,5, Đuričković 6,5 (od 68. minuta Fal -), Glogovac 6,5, Radosavljević 6,5 (od 46. minuta Radenović -), Milić 6,5. Trener: Zoran Šaraba.

KOZARA                   1 (0)

SUTJESKA               1 (1)

Strijelci: 0:1 Radović u 45, 1:1 Kovljen u 73. minutu.

Stadion: „Velimir Sombolac” u Gradišci.

Sudija: Danko Butulija (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Bundalo, Govedarica, Pljevaljčić, Bobić (Kozara), Gagović, Arsenović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Boško Radović (Sutjeska) 7.

KOZARA: Kačavenda 6,5, P. Tešić 6,5, Bobić 6,5, Bokić 6,5, Marković 6,5 (od 64. minuta Kovljen 7), Bosnić 6,5, Sukara 6,5 (od 46. minuta Jandrić 6,5), Božić 6,5 (od 46. minuta Govedarica 6,5), Pljevaljčić 6,5, Bundalo 6,5 (od 46. minuta Ljubičić 6,5), Dojčinović 6,5. Trener: Alen Medović.

SUTJESKA: Šarović 6,5, Đ. Đorđević 6,5, Učida 6,5, Dačević 6,5, Radović 7, M. Đorđević 6,5, Arsenović 6,5, Milović 6,5, Blagojević 6,5 (od 74. minuta Jong Vu -), Popović 6,5, Gagović 6,5 (od 74. minuta Sekulić -). Trener: Zlatko Radović.

RUDAR PRIJEDOR              1 (1)

VELEŽ (N)                           0 (0)

Strijelac: 1:0 Jovanović u 37. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 400.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Pekija, trener Trivunović (Rudar Prijedor), Paranos, trener Remetić, Gosto, Drašković, Jokanović (Velež, N).

Crveni karton: Vladimir Silađi (Rudar Prijedor) u 90+4. minutu.

Igrač utakmice: Lazar Jovanović (Rudar Prijedor) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Modić 6,5, Pekija 6,5, Silađi 5, Salčin 6,5 (od 73. minuta Kesić -), Šebez 6,5 (od 85. minuta Kralj -), Alibegović 6,5, Marić 6,5 (od 73. minuta Sajak -), Raković 6,5, Savanović 6,5 (od 65. minuta Gbegbe -), Amoa 6,5 (od 85. minuta Tahrić -), Jovanović 7. Trener: Vule Trivunović.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 6, Botić 6, Gosto 6, Abaza 6, Paranos 6 (od 46. minuta Jokanović 6), Sekulović 6, Oheda 6, Jelić 6 (od 89. minuta Adžić -), Repović 6, Drašković 6 (od 87. minuta Telebak -), Samardžić. Trener: Igor Remetić.

SLOBODA (MG)                      2 (1)

LjUBIĆ                                 1 (1)

Strijelci: 1:0 Zekanović u 11, 1:1 Živković u 20, 2:1 Zekanović iz penala u 54. minutu.

Stadion: „Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Samardžić, Davidov, Banjac, trener Marjanović (Sloboda, MG), Milijašević, Mišić (Ljubić).

Igrač utakmice: Predrag Zekanović (Sloboda, MG) 8.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 7, Banjac 7, Davidov 7 (od 59. minuta Lazendić 7), Soldat 7 (od 71. minuta Jamamoto -), Zekanović 8, Mirković 7, Danilović 7, Mitrić 7, Samardžić 7, Nenad 7, Gavrić 7. Trener: Srđan Marjanović.

LjUBIĆ: A. Stupar 6,5, Bubić 6.5, Milijašević 6,5, Kopanja 6,5, Mišić 6,5 (od 59. minuta Subić 6,5), A. Žižak 6,5, Živković 7, Jugović 6,5 (od 75. minuta A. Vasić -), M. Stupar 6,5, Vidović 6,5, Ostojić 6,5. Trener: Vladanko Komlenović.

SLAVIJA                 2 (1)

FAMOS                    0 (0)

Strijelci: 1:0 Arbinja u 31, 2:0 Govedarica u 82. minutu.

Stadion: SRC „Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 1.000.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Arbinja, Mandić, Erić (Slavija), Dodig, Perović, trener Vojvodić (Famos).

Igrač utakmice: Stefan Arbinja (Slavija) 7,5.

SLAVIJA: Vlačo 7, Hodžić 7, Hadžibegović 7, Erić 7 (od 65. minuta Bjeloš -), Arbinja 7,5 (od 85. minuta Angulo -), Rastoka 7 (od 65. minuta Dabić -), Vučinić 7 (od 90. minuta Đerić -), Mandić 7, Karić 7, Govedarica 7,5 (od 85. minuta Timotija -), Tomić 7. Trener: Milan Muminović.

FAMOS: Vasilj 6,5, Dodig 6,5, Lamadžema 6 (od 65. minuta Bajrić -), Hrkalo 6,5, Danilović 6, Perović 6,5 (od 85. Radović -), Tešanović 6 (od 85. minuta Vranešić -), Marković 6, Blažić 6,5, Smajić 6 (od 46. minuta Asentić 6), Fontemaći 6 (od 74. minuta Drina -). Trener: Darko Vojvodić.

ŽELjEZNIČAR ST             2 (0)

ZVIJEZDA 09                     3 (2)

Strijelci: 0:1 Damjanić u 10, 0:2 Komazec iz penala u 21, 1:2 Baštić u 69, 1:3 Raca iz penala u 72, 2:3 Bilal u 86. minutu.

Stadion: „Predgrađe” u Banjaluci.

Gledalaca: 70.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Malić, Kalabić, Blanuša, Jević, Baštić (Željezničar ST), Vulić, trener Trkulja, Petronijević (Zvijezda 09).

Crveni kartoni: Milan Jević (Željezničar Sport tim) u 67. minutu, Srđan Vulić (Zvijezda 09) u 90+1. minutu.

Igrač utakmice: Sergej Damjanić (Zvijezda 09) 7,5.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 6,5, Grujić 6,5 (od 46. minuta Jovanović 6,5), Jević 6,5, Đogić 6,5, Petrović 6,5 (od 77. minuta Crljić 6,5), Bilal 7, Malić 6,5, Kalabić 6,5, Čolić 6,5, Baštić 7, Blanuša 6,5. Trener: Branislav Krunić.

ZVIJEZDA 09: Đulčić 7, Ristanović 7, Đurić 7, Njamculović 7 (od 46. minuta Radović 7), Damjanić 7,5, Komazec 7,5 (od 65. minuta Raca 7,5), Petronijević 7, Milovanović 7, Marković 7 (od 84. minuta Andrić -), Vulić 7, Đukanović 7. Trener: Bojan Trkulja.

LAKTAŠI               4 (2)

DRINA (Z)               0 (0)

Strijeci: 1:0 M. Šikanjić u 15, 2:0 M. Šikanjić u 42, 3:0 Mrzić u 73, 4:0 Mrzić u 83. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Trivić (Laktaši), Pantić, Ilić (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Laktaši) 8.

LAKTAŠI: Glišić -, Milić 7 (od 78. minuta Stijepović -), Đ. Milojević 7, M. Šikanjić 8, Perović 7 (od 78. minuta Rikardo -), Škorić 7 (od 85. minuta I. Šikanjić -), Trivić 7, Turanjanin 7, Babić 7, Mrzić 8 (od 85. minuta Prodanović -), Dujaković 7 (od 69. minuta S. Milojević -). Trener: Slobodan Starčević.

DRINA (ZVORNIK): Marković 5, Janjušević 5, Jokić 5, Hadžiavdić 5 (od 85. minuta Živković -), Ilić 5, Stjepanović 5 (od 58. minuta Baždarević 5), Srećković 5, Pantić 5, Milinković 5 (od 71. minuta Alić -), Janjić 5 (od 46. minuta Bogdanović 5), Ćulum 5. Trener: -