Fudbaleri Hrvatske pobjedili Maroko i osvojili treće mjesto na SP u Kataru

Tanjug

DOHA - Fudbalska reprezentacija Hrvatske osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru, pošto je večeras u Dohi pobjedila Maroko rezultatom 2:1.

Golove za Hrvatsku postigli su Joško Gvardiol u sedmom i Mislav Oršić u 42. minutu. Jedini strijelac za Maroko bio je Ašraf Dari u devetom minutu.

Hrvatska je osvojila treće mjesto na SP 1998, a prije četiri godine na Mundijalu u Rusiji bila je vicešampion svijeta.

Maroko je osvajanjem četvrtog mjesta na SP u Kataru napravio najveći uspjeh u istoriji svoje zemlje i afričkog fudbala.

Finalni meč između Francuske i Argentine biće odigran sutra od 16 sati.

Hrvatska je povela već u sedmom minutu pogotkom Gvardiola. On je glavom pogodio mrežu Maroka poslije akcije Lovro Majera i Ivana Perišića. Maroko je izjednačio posle samo dva minuta.

Dari je poslije slobodnog udarca stigao do lopte prije golmana Hrvatske Dominika Livakovića i smjestio je u mrežu.

U nastavku meča uglavnom se igralo na sredini terena, ali je Hrvatska prvo poluvrijeme rešila u svoju korist rezultatom 2:1 pogotkom Oršića u 42. minutu. Fudbaleri Maroka bili su nešto ofanziviji na startu drugog poluvremena, dok je Hrvatska čuvala vođstvo.

Marokanci su najveću šansu za izjednačenje imali u 75. minutu, ali je Livaković zaustavio udarac Jusefa En Nesirija.

Maroko je do kraja utakmice imao inicijativu, ali nije uspio da stigne do izjednačenja.

Reprezentacija Hrvatske zaradila više od 51 milion evra

Fudbalska reprezentacija Hrvatske zaradila je ukupno 51,5 miliona evra na Svjetskom prvenstvu u Kataru, prenose mediji u Zagrebu.

Hrvatska je na Mundijalu u Kataru osvojila treće mjesto, pošto je danas pobjedila Maroko rezultatom 2:1.

Fudbalskom savezu Hrvatske (HNS) pripalo je 26 miliona evra za treće mjesto na SP.

Maroko će zaraditi 24 miliona evra za osvajanje četvrtog mjesta u Kataru.

Drugoplasirala selekcija na SP će inkasirati 30 miliona evra, a šampionu svijeta će pripasti 40 miliona evra.