Hrabri Borac iz Pešte najavio spektakl u Srpskoj

Dejan Kondić

BUDIMPEŠTA - Fudbaleri Borca prikazali su sjajnu predstavu u Budimpešti.

Sjajni Banjalučani odigrali su 0:0 protiv Ferencvaroša na "Grupam Areni" u prvom susretu plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope, obradovavši tako preko 500 svojih pristalica koji su ih zdušno bodrili u Mađarskoj, ali i brojne navijače u Srpskoj.

"Crveno-plavi" su čvrsto ušli u meč, u svaki duel. Odlično parirali "Fradiju".

Dva puta su pokušali izabranici Mladena Žižovića, ali su udarci Juriha Karoline i Jove Lukića završili van okvira gola

Najbolju priliku "zeleni" su imali u 26. minutu kada je nakon jednog kornera sa desne strane i pomoćne igre Mohamed Abu Fani centrirao, Mats Knoster je nadskočio Dinu Skorupa, ali je Filip Manojlović majstorskom intervencijom izbacio loptu u korner.

Solidnu šansu domaći su imali u 32. minutu. Centrirao je Filip Romens sa desne strane, a Barnabas Varga je glavom šutirao pored desne stative golmana Borca Manojlovića.

Kruna Borčeve sjajne igre u prvom dijelu mogla se dogoditi u 42. minutu, Stefan Savić je povukao jednu loptu, sjajno šutirao sa nekih 20-ak metara, ali istakao se reprezentativni čuvar mreže Mađarske Deneš Dibuš, koji je sjajno odbranio.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena još jednom se na sjajan način istakao Manojlović odbranivši šut Varge.

Borčev čuvar mreže je i u drugi dio ušao velikom odbranom. Tukao je Mohamed Ben Romdane sa ivice kaznenog prostora, ali Manojlović je bio na visini zadatka.

U 66. minutu Kristofer Zakarijasen je pokušao iz dobre pozicije, ali je bio neprecizan i šutirao pored lijeve stative Manojlovićevog gola.

Borčev junak na golu istakao se i u nadoknadi vremena sjajnom odbranom.

Revanš susret u Banjaluci na programu je 29. avgusta u 21.00 čas.