Fudbaleri Vojvodine eliminisani iz kvalifikacija za Ligu konferencije

Tanjug

BAČKA TOPOLA - Fudbaleri Vojvodine eliminisani su večeras u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije, pošto su poslije penala poraženi od Maribora rezultatom 2:4.

Poslije 120. minuta igre bilo je 1:0 za Vojvodinu, dok je u prvom meču u Mariboru bilo 2:1 za klub iz Slovenije.

Vojvodina je povela u 26. minutu, iz slobodnog udarca centrirao je Kejleb Zadi Seri, Đorđe Crnomarković je dao gol glavom sa peterca, koji je poslije VAR provjere na kraju priznat.

Golove iz penala za Maribor dali su Mbina, El Arbi Sudani, Jan Repas i Blaž Vrhovec.

Penale za Vojvodinu pogodili su Njegoš Petrović, Vukan Savićević, Lazar Nikolić, dok su neprecizni bili Lazar Nikolić i Mihailo Ivanović.

Maribor će u plej-ofu Lige konferencije igrati protiv Đurgardena, koji je u dvomeču porazio Ilves.