Fudbaleri Sloge ostvarili vrijednu pobjedu protiv Tuzla sitija

D. P.

DOBOJ - U premijernom susretu sedmog kola Premijer lige, prvom koji su ove sezone odigrali na svom stadionu, fudbaleri Sloge savladali su Tuzla siti sa 2:1 i tako stigli do druge pobjede u šampionatu.

Prvo uzbuđenje na “Lukama” desilo se u devetom minutu, kada je pokušao Danilo Šipovac, ali je lopta otišla preko gola. Deset minuta kasnije zaprijetio je Irfan Hadžić, međutim, nije bilo ozbiljnije opasnosti po gol Nemanje Šćekića. Domaći su do prednosti došli u 35. minutu, kada je u debitantskom nastupu za Dobojlije Bojan Batar zatresao mrežu premijerligaša iz Siminog Hana. Radost fudbalera Sloge trajala je samo sedam minuta, jer je u 42. na 1:1 izjednačio Hadžić i s tim rezultatom su otišli na odmor.

U 55. minutu pokušao je Dejan Vidić, ali je njegov udarac zaustavio golman gostiju Eldin Lolić. Isti igrač u 72. minutu postigao je pogodak za Dobojlije, što je donijelo erupciju oduševljenja na “Lukama”. Bio je to treći pogodak Vidića u ovoj sezoni. Do kraja susreta izabranici Milenka Bošnjakovića pokušavali su na sve načine da dođu do izjednačenja, ali je odbrana domaćina bila na visini zadatka i tri boda ostala su u Doboju.

Sudija: Mateo Musa (Čitluk) 6,5.

Žuti kartoni: Karać (Sloga, Doboj), Nukić, Delimeđac, Hodžić, Mehanović (Tuzla siti).

Igrač utakmice: Bojan Batar (Sloga, Doboj) 7.

SLOGA (DOBOJ): Šćekić 6,5, Nikolić 6,5, Šipovac 6,5 (od 46. minuta Jović 6,5), A. Redžić 6,5 (od 73. minuta Baranov -), S. Dujaković 6,5 (od 46. minuta Karać 6,5), Popara 6,5, N. Dujaković 6,5 (od 46. minuta Perković 6,5), Batar 7, Milanović 6,5, Grabež 6,5, Vidić 7 (od 90+2. minuta Berbić -). Trener: Vlado Jagodić.

TUZLA SITI: Lolić 6, Bihorac 6 (od 78. minuta Ristić -), Delimeđac 6, Nukić 6 (od 46. minuta Ćorić 6), Hadžić 6,5, Mehanović 6, Pantelić 6 (od 84. minuta Jašaragić -), Hodžić 6, H. Redžić 6, Mašović 6 (od 67. minuta Kobiljar -), Ordagić 6 (od 78. minuta Sejdović -). Trener: Milenko Bošnjaković.