Fudbaleri Reala preuzeli vrh tabele La Lige

Tanjug

VITORIJA - Fudbaleri Reala pobijedili su kao gosti Alaves rezultatom 1:0 i tako preuzeli vrh tabele od Đirone koja je remizirala 1:1 na gostovanju Betisu.

Real će 2024. godinu dočekati na čelu tabele zahvaljujući golu Lukasa Vaskeza za pobjedu u Vitoriji u 90+2. minutu.

Pobjeda Reala dobija dodatno na težini ako se zna da su izabranici Karla Anćelotija zbog isključenja Naća Fernandeza igrali sa desetoricom od 54. minuta.

Đirona je protiv Betisa u Sevilji povela golom Artjoma Dovbika u 39. minutu sa bijele tačke i bila je veoma blizu osvajanja nova tri boda. Betis je ipak uspio da se spasi poraza golom Hermana Pecelje u 88. minutu.

Real je sad prvi sa 45 bodova, koliko ima i Đirona, ali “kraljevski klub” ima za sedam golova bolju gol-razliku. U narednom kolu, 3. januara, Real će dočekati Majorku, dok će Đirona ugostiti madridski Atletiko.