Fudbaleri Radnika u derbiju prvog kola savladali Slaviju: Od starta ka tituli

Darko Pašagić

BIJELjINA - Fudbaleri Radnika iz Bijeljine su u derbiju prvog kola na svom terenu savladali Slaviju iz Istočnog Sarajeva 2:0.

Kako se i očekivalo, bila je ovo prilično tvrda i čvrsta utakmica u kojoj su rivali ne baš tako često dolazili do prilika za postizanje pogotka. Bijeljinci su u 33. minutu imali kolosalnu priliku da dođu do gola, ali je golman Slavije Nino Nedžibović odbranio udarac Dragana Došle. Mogao je napadač Radnika da se iskupi odmah nakon toga, ali glavom nije bio precizan. Domaći su došli do prednosti u 53. minutu, kada je precizan bio Milorad Albijanić. Poslije toga igrači Radnika su se opredijelili za čuvanje prednosti, a do drugog pogotka došli su u sudijskoj nadoknadi kada je “rezervista” Slaven Stjepanović ovjerio pobjedu Semberaca.

Poslije susreta šef stručnog štaba Radnika Velibor Đurić bio je zadovoljan igrom svog tima, ali i trijumfom na premijeri.

- Od starta smo pokazali da idemo na titulu. Zasluženo smo došli do bodova. Dobro smo otvorili utakmicu, pritiskali goste, ali malo nas je poremetio promašeni penal. Ipak, na otvaranju drugog poluvremena postigli smo gol na vrijeme i poslije toga bilo je mnogo lakše igrati - rekao je Đurić.

Iskusni stručnjak je naglasio da su već vidljivi rezultati kvalitetno odrađenih priprema.

- Bili smo mnogo bolji od rivala u posjedu lopte i mnogo dominantniji fizički. Slavija sigurno nije ekipa za potcjenjivanje i ova utakmica može da bude pravi putokaz za naredne mečeve - dodao je Ćurić, koji je zahvalio navijačima na podršci.

Iako su poraženi, kormilar Slavije Bojan Regoje nije bio nezadovoljan igrom svog tima.

- Znali smo i prije utakmice da se sastajemo sa jednim od najvećih kandidata za prvo mjesto. Radnik je zasluženo osvojio bodove, a nama ostaje da u narednim mečevima tražimo bolje rezultate. Ostaje žal što nismo iskoristili neke od svojih prilika, jer bi onda rezultat sigurno išao u drugom smjeru - naglasio je Regoje.

Posljednja dva susreta prvog kola Prve lige Republike Srpske - Borac (KD) odigrana su juče kasno poslijepodne.

***

RADNIK   2 (0)

SLAVIJA 0 (0)

Strijelci: 1:0 Albijanić u 53, 2:0 Stjepanović u 90+3. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 900.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Fatai, Amidžić, Stjepanović (Radnik), Vučinić Popović, Karić, pomoćni trener Maslovarić (Slavija).

Igrač utakmice: Milorad Albijanić (Radnik) 7,5,

RADNIK: Lakić 7, Josipović 7, Došlo 7 (od 63. minuta Fatai -), Vasić 7, Kruz 7, Kačarević 7, Albijanić 7,5 (od 86. minuta Matković) -, Virekoh 7 (od 72. minuta Stjepanović -), Perišić 7, Amidžić 7, Ristanović 7. Trener: Velibor Đurić.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Arbinja 6, Beširević 6, Popović 6, Gojković 6, Dabić 6 (od 50. minuta Radaković 6), Bjeloš 6 (od 84. minuta Čvoro -), Avdalović 6 (od 64. minuta Križevac -), Vučinić 6 (od 50. minuta Lukić 6), Mandić 6 (od 64. minuta Tomić -), Karić 6. Trener: Bojan Regoje.

***

VELEŽ (N)        3 (2)

ROMANIJA      2 (1)

Strijelci: 1:0 Popović u 11, 1:1 Dačević u 26, 2:1 Popović u 35, 2:2 Pekić u 60, 3:2 Popović u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 300.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Gutić, trener Jovanović (Velež, Nevesinje), Ivković, Lučić (Romanija).

Igrač utakmice: Momčilo Popović (Velež, Nevesinje) 8,5.

VELEŽ: Vukanović 6, Abaza 7, Petković 7 (od 65. minuta Popović -), Anđelović 7, G. Prodanović 7, Popović 8,5, Repović 7 (od 82. minuta Kljakić -), Drašković 7, Radović 7, S. Prodanović 7, Gutić 7. Trener: Marko Jovanović.

ROMANIJA: Lučić 5,5, Čvoro 5,5, Pekić 6, Koroman 6, Babić 6, Simanić 6 (od 82. minuta Blagojević -), Cicović 6, Ivković 6, Dačević 7 (od 40. minuta Otović 6), Stupar 6 (od 76. minuta Košarac -), Đerić 6. Trener: Stefan Spajić.

***

ŽELjEZNIČAR ST    3 (2)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Bilal u 18, 2:0 Šuput u 34, 3:0 Šuput u 84. minutu.

Stadion: Željezničara na banjalučkom Predgrađu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Čolić (Željezničar Sport tim), Pljevaljčić, Kostadinović (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Nikola Šuput (Željezničar Sport tim) 8.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 7, Čolić 7 (od 87. minuta Sukara -), Sladojević 7, Đogić 7, Kralj 7 (od 75. minuta Ivić -), Janković - (od 29. minuta Blanuša 7), Bilal 7,5, Šuput 8 (od 87. minuta Vintonji -), Kalabić 7, Malić 7 (od 87. minuta Jagodić -), Jević 7. Trener: Branislav Krunić.

ALFA MODRIČA: Dizdar 5,5, Pljevaljčić 6, Jolović 5,5, Radić 5,5 (od 78. minuta Sjenčić -), Kostadinović 5,5, Prljeta 5,5, Omerhodžić 5,5 (od 87. Ilić -), Trifković 5,5, Limić 5,5, Mićić 5,5, Manojlović 5,5 (od 68. Stupar -). Trener: Dalibor Ignjić.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Kujundžić (BSK), Paranos (Leotar).

Igrač utakmice: Vukan Đorđević (BSK) 7,5,

BSK: Modić 7, Šaula 7, Moconja 7, Radulović 7, Jagodić 7, Samardžija 7 (od 87. minuta Pušić -), Đorđević 7,5 (od 79. minuta Petrović -), Perović 7,6 (od 75. minuta Stojičić -), Savanović 7, Terzić 7, Kujundžić 7. Trener: Bojan Puzigaća.

LEOTAR: Perišić 6, Đoko Milović 6, Babić 5,5, Đuderija 5,5 (od 85. minuta Kapor -), Milić 5,5, Leko 5,5 (od 56. minuta Kolak 5,5), Aćimović 6 (od 77. minuta Pandžić -), Đajić 5,5 (od 56. minuta Glogovac 5,5), Begić 5,5, Šušnjar 5,5 (od 46. minuta Sosa 5,5), Paranos 5,5. Trener: Oleg Ćurić.

***

SUTJESKA        1 (1)

KOZARA    2 (2)

Strijelci: 0:1 Rastoka u 5, 0:2 Bokić u 19, 1:2 Radović u 20. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Mojović (Sutjeska), Sadiković, Tešić. Sarajlić, Jandrić (Kozara).

Igrač utakmice: Marinko Rastoka (Kozara) 7.

SUTJESKA: Dabić 6, Stanić 6, V. Ivanović 6, Mojović 6, Radović 6,5, Sekulić 6 (od 78. minuta Pavlović -), Milutinović 6, Mitrašinović 6, Vladičić 6, Samardžić 6, Ristović - (od 18. Minuta M. Ivanović 6) Trener: Zlatko Radović.

KOZARA: Kačavenda 6,5, Tešić 6,5, Bokić 7, Rastoka 7 (od 72. minuta Gavranović -), Ilić 6,5 (od 55. minuta Popović 6,5), Jandrić 6,5, Bogučanin 6,5 (od 55. minuta Asentić 5,5), Veljkić 6,5 (od 90+3. minuta Sarajlić -), Sadiković 6,5, Pljevaljčić 6,5, Pepić 6,5. Trener: Alem Medović.

***

LAKTAŠI                 2 (0)

SLOBODA (MG) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Škorić u 13, 2:0 Marković u 32. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Tešić (Laktaši), Bobić, Mitrić (Sloboda, Novi Grad).

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Laktaši) 7,5.

LAKTAŠI: Knežević 7, Milić 7, Smailović 6,5 (od 57. minuta Milojević 6,5), Vuković 7, Šikanjić 7, Marković 7,5 (od 79. minuta Hadžić -), Škorić 7,5 (od 84. minuta Janković -), Trivić 7 (od 84. minuta Nikolić -), Ostojić 7, Babić 7, Tešić 7. Trener: Miljan Bajić.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 6,5, Danilović 6, Bobić 6, Lazendić 6 (od 61. minuta Gavrić -), Nikodinović 6, Zekanović 6, Mitrić 6, Fontemaći 6, Jakešević 6 (od 57. minuta Radić 6), Babić 6 (od 46. minuta Jotić 6), Nenad 6 (od 82. minuta Živković -). Trener: Marko Tešić.

***

LjUBIĆ              0 (0)

RUDAR PRIJEDOR    2 (0)

Strijelci: 0:1 Banjac (autogol) u 83. i Njamculović u 85. minutu.

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 350.

Sudija: Danko Butulija (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Banjac, Vidović, Grahovac (Ljubić), Raković, Živanović, Da Silva, Pekija, Bilbija (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Žoel da Silva Paulo (Rudar Prijedor) 7.

LjUBIĆ: A. Stupar 6, Radaković 6, Mišić 6 (od 67. minuta Subić -), Milanović 6, A. Žižak 6, Jugović 6, Grahovac 6, Banjac 5,5, Babić 6 (od 67. minuta Stamenković -), M. Stupar 6, Vidović 6. Trener: Milan Stanivuković.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 7, Pekija 7, Demonjić 6,5 (od 67. minuta Njamculović 7,5), Rauš 6,5 (od 46. minuta Daničić 7), Živanović 7, Milaković 7 (od 90+1. minuta Kovačević -), Marić 7, Raković 6,5 (od 81. minuta Ignjatović -), Amoa 6,5 (od 67. minuta Petrović -), Bilbija 7, Da Silva 7. Trener: Bojan Krulj.