Fudbaleri Partizana u finišu do pobjede protiv Vojvodine

Tanjug

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobijedili su Vojvodinu rezultatom 3:1 u meču 17. kola Superlige Srbije.

Neposredno pred početak utakmice trener Partizana Igor Duljaj morao je da napravi prinudnu izmjenu u startnoj postavi pošto se povrijedio kapiten Svetozar Marković, pa je u prvih 11 ušao Siniša Saničanin.

Zajedno sa oko 4.000 navijača izabranike Igora Duljaja je sa istočne tribine bodrio i košarkaš Partizana Bruno Kaboklo.

U prvom poluvremenu Partizan je imao nekoliko povoljnih šansi, ali se u nastavak ušlo bez golova prije svega zbog odličnih odbrana golmana gostiju Lazara Carevića.

Domaćin je poveo u 54. minutu, posle velike gužve u šesnaestercu lopta se odbila do Frenka Kanutea, a vezista Partizana je preciznim udarcem sa oko 18 metara poslao loptu u mrežu gostiju.

Fenomenalnu šansu da duplira prednost Partizana imao je Mateus Saldanja u 65. minutu, izašao je sam na golmana Vojvodine, ali je šutirao pravo u Carevića.

Kazna za promašaj Saldanje Partizan je stigla u 67. minutu, posle centaršuta Dejana Zukića Uroš Nikolić je udarcem glavom sa peterca matirao do tada nezaposlenog Aleksandra Jovanovića.

Nizale su se šanse Partizana, ali sve do 88. minuta nije bilo gola, a onda je Gajas Zahid iskosa sa 13-14 metara, najavio pobjedu "crno-bijelih".

Konačnih 3:1 postavio je Saldanja iz penala koji je sam izborio u 90+7. minutu.

Partizan je ostao prvi na tabeli sa 43 boda, dok je Vojvodina šesta sa 22.

U narednom kolu Partizan gostuje Radničkom u Nišu, dok će Vojvodina ugostiti Napredak.

Prije toga u srijedu i jedni i drugi igraju osminu finala Kupa Srbije, Partizan će ugostiti Grafičar, dok će Vojvodina formalno biti gost protiv gradskog rivala Mladost GAT.

U drugom meču 17. kola koji je odigran u istom terminu Mladost je u Lučanima pobijedila Železničar rezultatom 1:0.

Patrik Frajdej postigao je jedini gol na meču u 47. minutu, a u 58. je isključen zbog drugog žutog kartona.

Mladost je peta na tabeli sa 25 bodova, a Železničar 14. sa 14 bodova.