Fudbaleri Partizana i u revanšu ubjedljivo poraženi od kijevskog Dinama

Tanjug

BEOGRAD- Fudbaleri Partizana poraženi su i u revanšu od kijevskog Dinama, vicešampion Ukrajine je pred praznim tribinama stadiona u Humskoj pobijedio 3:0 i tako sa ukupnim rezultatom 9:2 prošao dalje.

Utakmica je igrana bez prisustva navijača zbog kazne UEFA. Dinamo je poveo u 17. minutu, kapiten Andrej Jarmolenko je lako dao gol posle kardinalne greške Alda Kalulua i Leonarda Ovusua.

U 54. minutu teže se povrijedio štoper Dinama Maksim Djačuk koji je iščašio rame prilikom jednog nezgodnog pada.

Prednost gostiju duplirao je Vladislav Vanat golom iz penala u 68. minutu. Penal je upravo izborio Vanat, faulirao ga je kapiten Partizana Svetozar Marković. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Karavajev u 90+3. minutu, njegov udarac je u gol skrenuo defanzivac Partizana Nihad Mujakić.

Partizan se poslije eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona seli u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Rival mu je švajcarski Lugano, a prvi meč će se igrati sljedeće nedjelje na stadionu Partizana, uz prisustvo navijača poslije odrađene kazne. Revanš je za dvije nedjelje u Švajcarskoj.

Kijevski Dinamo će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv škotskog Rendžersa.