Fudbaleri Omarske sve bliže osvajanju jesenje titule

BANjALUKA - Fudbaleri Omarske uspješno su nastavili put ka osvajanju titule jesenjeg prvaka Druge lige, grupa zapad, pošto su u 12. kolu kao gosti savladali Brdo u Hambarinama sa 2:1.

Pred 500 gledalaca na stadionu “Vedro polje” izabranike Velimira Stojnića do pobjede je vodio još jednom Branko Rosić, koji je bio strijelac oba gola za goste. Tako je ovaj napadač i u svom 11. prvenstvenom nastupu ove sezone zatresao protivničku mrežu i tako napravio rijetko viđenu seriju u kojoj je ukupno postigao već 16 golova.

Prvi pogodak postigao je u 38. minutu sa bijele tačke. Prije toga Manojlo Trkulja je u svom kaznenom prostoru srušio Vedrana Panića. Rezultat je izjednačen u 64. minutu kada je Edin Isaković sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio mrežu Milana Zgonjanina.

U 72. minutu Rosić je postigao i drugi pogodak nakon što je iskoristio grešku odbrane drugoligaša iz Hambarina i na kraju obišao i golmana Jadranka Vidovića i zatresao mrežu. Omarska će u srijedu u odgođenom susretu 10. kola od 14.30 časova biti gost banjalučkog Naprijeda.

Aktuelni šampion Sloga iz Trna je na svom terenu savladala Lauš sa 3:2, a najbolji na terenu bio je dvostruki strijelac Dorian Kuruzović. Ovog pobjedom izabranici Predraga Majkića učvrstili su se u sredini tabele, dok su Banjalučani ostali prikovani za dno.

U grupi istok vodeća Stakorina iz Čajniča na svom terenu je savladala gatačku Mladost sa 2:0, a oba gola je postigao Crnogorac Milivoje Mrdak.

Parovi narednog kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 26. i 27. oktobra, grupa zapad, 13. kolo: Crni vrh - Dubrave, Omarska - Alfa Modriča, Polet 1926 - Gorica, Lauš - Naprijed, FSA Prijedor - Sloga (T), Borac (Š) - Željezničar (D), Sloga  (S) - Čelinac, Tekstilac - Proleter (T), Brdo slobodno, grupa istok, 11. kolo: Rudar 1925 - Jedinstvo (BR), Napredak (DŠ) - Podrinje (J), Proleter (D) - Guber, Vlasenica - Mladost (R), Mladost (G) - Jedinstvo (R), Ilićka 01 - Stakorina, Hercegovac - Budućnost (P), Glasinac 1936 - Zadrugar (DC).

TEKSTILAC 1 (0)

Strijelci: 1:0 Demo u 35, 2:0 Matić u 47, 2:1 Milanović u 65, 3:1 Demo u 88. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 140.

Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu) 6,5.

Žuti karton: Malešević (Dubrave).

Igrač utakmice: Meris Demo (Dubrave) 8.

DUBRAVE: Vuković 6,5, D. Kisin 7, Hadžialagić 7, Kvrgić 7, Matić 7,5 (od 67. minuta Nikić -), Beuk 7, Demo 8 (od 89. minuta Budimlić -), Đogić 7, Malbašić 7, Malešević 7 (od 60. minuta Bencuz 7), Glišić 7 (od 67. minuta Sikimić -). Trener: Dalibor Balaban.

TEKSTILAC: Lončar 6 (od 61. minuta Plisnić 6,5), Milanović 7, Trninić 6, Javorac 6 (od 90+2. minuta Pijetlović -), Jotić 6, Babić 6 (od 41. minuta Živanić 6), Tadić 6, Arsić 6, Grahovac 6, Brus 6, Maksić 6 (od 61. minuta Knežević 6). Trener: Milan Stanivuković.

****

PROLETER (T) 2 (2)

SLOGA (S) 0 (0)

Strijelci: 1:0 D. Simić u 6, 2:0 Vukmirović u 33. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 150.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Nikolić (Proleter, Teslić), Radosavac (Sloga, Srbac).

Crveni karton: Igor Nježić (Sloga, Srbac) u 77. minutu.

Igrač utakmice: Miloš Vukmirović (Proleter, Teslić) 7,5.

PROLETER (TESLIĆ): Mitrović 7, Malačkov 7, Đukarić 7, Vukmirović 7,5 (od 72. minuta Zarić -), Nikolić 7, D. Simić 7,5 (od 72. minuta Aleksić -), Radešić 7, Stanković 7, V. Simić 7 (od 81. minuta Miladić -), Sekulić 7 (od 72. minuta Jovanović -), S. Kuzmanović 7 (od 81. minuta Pavlović -). Trener: Darjan Grbić.

SLOGA (SRBAC): Grahovac 6, Zec 6, Radosavac 6 (od 46. minuta Zukanović 6), Vajukić 6, Subić 6, Karamehić 6, Jokanović 6, I. Nježić 6, Šervel 6 (od 59. minuta G. Zelenac 6), Sarić 6, Pralica 6. Trener: Slavko Vujić.

****

ČELINAC 1 (0)

BORAC (Š) 3 (2)

Strijelci: 0:1 Marčeta u 34, 0:2 Marčeta u 42, 0:3 Marčeta u 64, 1:3 Babić u 76. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čelincu.

Gledalaca: 30.

Sudija: Vitomir Šerbula (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Knežević, Babić (Čelinac), Popović (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Petar Marčeta (Borac) 8,5.

ČELINAC: Vojvodić 6, Dakić 6, Materić 6 (od 77. minuta N. Jagodić -), Kutić 6, Dubravac 6, Knežević 6, Tomić 6 (od 77. minuta Gavrić -), Stojanović 6, Peulja 6, A. Jagodić 6, Babić 7. Trener: Borislav Vrhovac.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6,5, Petrović 7, Jaćimović 7, Popović 7, Blagojević 7 (od 56. minuta Dakić 7), Marčeta 8,5, Ćosović 7, Mitrović 7, Pivašević 7 (od 77. minuta Bogdanović -), Pupčević 7, Simeunović 7 (od 88. minuta Rakić -). Trener: Joco Stokić.

****

ŽELjEZNIČAR (D) 4 (3)

FSA PRIJEDOR 0 (0)

Strijelci: 1:0 Drljić u 30, 2:0 Sa. Ilić u 34, 3:0 Gostić u 41, 4:0 Milačak u 90. minutu.

Stadion: “15. april” u Doboju.

Gledalaca: 100.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Drljić, Cvijanović (Željezničar, Doboj), Stojić (FSA Prijedor).

Igrač utakmice: Matija Drljić (Željezničar, Doboj) 7,5.

ŽELjEZNIČAR (DOBOJ): Jovanović -, Blagojević 7 (od 86. minuta Stevanović -), N. Ilić 7, Cvijanović 7, Josić 7 (od 73. minuta St. Ilić -), Čapru-Tejt 7, Sa. Ilić 7,5, Kurdić 7, Drljić 7,5 (od 73. minuta Kaurinović -), Popović 7 (od 57. minuta Milačak 7,5), Gostić 7,5 (od 57. minuta Mudrov 7). Trener: Predrag Jevtić.

FSA PRIJEDOR: Novaković 5, Rečević 5 (od 46. minuta Drljača 5), Stojaković 5 (od 46. minuta Damjanović 5), Golić 5, Kovačević 5, V. Mršić 5, Knežević 5 (od 74. minuta Trapić -), Vujčić 5, M. Mršić 5, Krneta 5 (od 62. minuta Stojić -), Lizdek 5 (od 71. minuta Šunić -). Trener: Nenad Bašić.

****

SLOGA (T) 3 (1)

LAUŠ 2 (0)

Strijelci: 1:0 Kuruzović u 27, 1:1 Žutić u 58, 2:1 Kuruzović u 59, 2:2 Mizdrak u 60, 3:2 Miladinović u 78. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Sudija: Nemanja Stupar (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Savatić, Pilipović (Sloga, Trn), Lakić, Žutić (Lauš).

Igrač utakmice: Dorian Kuruzović (Sloga, Trn) 8.

SLOGA (TRN): Gašić 6, Pilipović 7, Đukanović 6,5 (od 82. minuta Grozdanić -), Koprivica 7, Javorac 7, Vuković 6,5 (od 67. minuta Miladinović 7), Grujić 6,5 (od 67. minuta Golić 6,5), Tomičić 7, Kuruzović 8, Stanković 6,5 (od 75. minuta Savatić -), Gavrić 6,5 (od 75. minuta Milinović -). Trener: Predrag Majkić.

LAUŠ: Šajić 6, Dujaković 6,5, Lakić 6,5, Dobraš 6,5, Mizdrak 7, Žutić 7 (od 63. minuta Tamburić -), Jovanić 6,5, Stojičić 6, Petrović 6, Vrućinić 6,5, Kovljenić 6 (od 46. minuta Savić 6). Trener: -.

***

NAPRIJED 5 (2)

POLET 1926 0 (0)

Strijelci: 1:0 Kotaro u 27, 2:0 Radić u 36, 3:0 Domuzin u 74, 4:0 Radoja iz penala u 85, 5:0 Divljak u 88. minutu.

Stadion: “Obilićevo” u Banjaluci.

Gledalaca: 50.

Sudija: Borislav Radić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: S. Grozdanić, Marković (Polet 1926).

Igrač utakmice: Siniša Radoja (Naprijed) 7,5.

NAPRIJED: Delić 7, Đurđić 7, Radić 7,5 (od 83. minuta Divljak 7,5), Trevisan 7, Domuzin 7,5 (od 78. minuta Diljević -), Radoja 7,5, Kotaro 7,5 (od 63. minuta Pušić -), Šupić 7, Kosović 7, Gajić 7 (od 78. minuta Žulio -), Trninić 7 (od 78. minuta Čekić -). Trener: Nebojša Anđelić.

POLET 1926: Valensija 5, Pejičić 5 (od 80. minuta Žarić -), Petrić 5, Marković 5, S. Grozdanić 5 (od 80. minuta Gligić -), Kampaz 5, Kušljić 5, Lekić 5, Moskvera 5, Marinković 5 (od 72. minuta Duronja -), Jovičić 5 (od 80. minuta Žarić -). Trener: Bojan Petrić.

****

BRDO 1 (0)

OMARSKA 2 (1)

Strijelci: 0:1 Rosić iz penala u 38, 1:1 Isaković u 64, 1:2 Rosić u 72. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama.

Gledalaca: 500.

Sudija: Luka Bilbija (Prijedor) 7,5.

Žuti kartoni: Karupović, Bundalo, Babić, Miljević (Brdo), Gojić, Anđić, Lajić, Stupar, L. Nišić, Krecelj, Grahovac, Zgonjanin (Omarska).

Crveni karton: Vahid Karupović (OFK Brdo) u 90+2. minutu.

Igrač utakmice: Branko Rosić (Omarska) 8.

BRDO: Vidović 6, M. Trkulja 6 (od 73. minuta Santana -), Karupović 5, Karagić 6 (od 61. minuta D. Trkulja 6), Okori 6 (od 61. minuta Isaković 7), Miodragović 6, Marmat 6 (od 61. minuta Mijić 6), Bundalo 6, Miljević 6, Dedić 6 (od 46. minuta Stević 6), Alveš 6. Trener: Mirza Alkić.

OMARSKA: Zgonjanin 6,5, Lajić 7, Rosić 8, L. Nišić 7, Grahovac 7, Anđić 7, Gojić 6,5 (od 60. minuta Stupar 6,5), Jaćimović 6,5 (od 60. minuta Rastoka 6,5), Đ. Nišić 7, Vračar 6,5 (od 87. minuta Zdjelar -), Panić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

****

ALFA MODRIČA 2 (1)

CRNI VRH 0 (0)

Strijelci: 1:0 Trifković u 29, 2:0 Prljeta u 88. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Sudija: Srđan Landup (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Vujanić, Prljeta, Kostadinović, Gerić, pomoćni trener Petrović, Ilić (Alfa Modriča), Arežina, Grabovac (Crni vrh).

Igrač utakmice:  Mitar Trifković (Alfa Modriča) 7,5.

ALFA MODRIČA: Krnetić 7, Gerić 7 (od 90. minuta Veselinović -), Jolović 7, Mišanović 7, Kostadinović 7 (od 90. minuta Maksimović -), Prljeta 7,5, Okolić 7, Trifković 7,5, Limić 7, Vujanić 7, Ilić 7. Trener: Bojan Magazin.

CRNI VRH: Račić 6, Šavija 6, Savičić 6, Vatanabe 6, Grujić 6 (od 46. minuta Vukosavljević 6), Radić 6 (od 64. minuta Dragoljić -), Arežina 6, Kukić 6, Ćetojević 6, Petrović 6, Grabovac 6. Trener: Dragan Benić.

****

JEDINSTVO (BR) 1 (0)

GLASINAC 1936 2 (0)

Strijelci: 0:1 Novosel u 50, 1:1 Andrić u 76, 1:2 Ni. Marić u 88. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Demonjić, Đogatović (Jedinstvo, Brodac), Živković, Škobo, Kreštalica (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Nikola Marić (Glasinac 1936) 7,5.

JEDINSTVO (BRODAC): Kapetina 6,5, Đukić 6,5 (od 46. minuta Maksić 6,5), Mionić 6,5 (od 61. minuta K. Vuković -), Ne. Marić 6,5, Andrić 7, Gogić 6,5 (od 74. minuta Petrović -), Demonjić 6,5, Zekić 6,5 (od 85. minuta Maksić -), Bajić 6,5, Makarić 6,5, Ilić 6,5. Trener: Zoran Stajić.

GLASINAC 1936: Krunić 7, Marić 7,5, J. Vuković 7, Kreštalica 7, Tadić 7 (od 90+1. minuta Pantić -), Cvjetanović 7, Škobo 7, Novosel 7,5, Vujičić 7, Živković 7, Ćirjanić 7. Trener: Ognjen Kreštalica.

****

ZADRUGAR (DC) 5 (2)

HERCEGOVAC 0 (0)

Strijelci: 1:0 Kuljanin u 2, 2:0 Matović u 25, 3:0 Enrike u 52, 4:0 Boj. Jović u 57, 5:0 Novaković iz penala u 67. minutu.

Stadion: “Bunkovača” u Donjem Crnjelovu.

Sudija: Matej Golijanin (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Radovanović (Zadrugar, Donje Crnjelovo), Mrkaić, Jokanović, Skočo (Hercegovac).

Crveni karton: Tripo Jokanović (Hercegovac) u 65. minutu.

Igrač utakmice:  Nemanja Matović (Zadrugar, Donje Crnjelovo) 7,5.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): Krajišnik -, Valensija 7, Radovanović 7, Matović 7,5 (od 64. minuta Novaković 7,5), Kalajdžić 7, Enrike 7,5, Kuljanin 7,5 (od 60. minuta Ristivojević 7), Lukić 7 (od 33. minuta Simić -), Maksimović 7 (od 60. minuta Milanović 7), Simeunović 7, Boj. Jović 7,5 (od 64. minuta Bož. Jović -). Trener: Slaviša Mitrović.

HERCEGOVAC: Aleksić 5 (od 74. minuta Dželatović -), Milošević 5, Kapor 5, Skočo 5, Starović 5 (od 46. minuta Inić 5), Mrkaić 5, Vujović 5, Ilić 5 (od 46. minuta Vučić 5), Jokanović 5, Kešeljević 5 (od 74. minuta Albijanić -), Sudžum 5. Trener: -.

****

BUDUĆNOST (P) 3 (1)

ILIĆKA 01 1 (0)

Strijelci: 1:0 Mitrović u 2, 2:0 Radovanović u 65, 2:1 Arsić iz penala u 87, 3:1 Milovanović u 90+2. minutu.

Stadion: Pilica u Pilici.

Sudija: Radoš Mihajlović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Đokić, Marković, Milovanović (Budućnost, Pilica), Antunović, Bojić (Ilićka 01).

Crveni karton: Milenko Bojić (Ilićka 01) u 67. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Mitrović (Budućnost, Pilica) 7,5.

BUDUĆNOST (PILICA): Smiljanić 7, Marković 7, Đokić 7, Mitrović 7,5, Lazarević 7, Radić 7, Radovanović 7,5, Milovanović 7,5, Ristić 7, Ivanović 7 (od 46. minuta Đurić 7), Krezović 7. Trener: Dalibor Krezović.

ILIĆKA 01: Bjeljac 6, Zimonjić 6, Stankić 6, Ćimić 6, Trujić 6, Krsmanović 6, Božić 6 (od 61. minuta Arsić 6,5), Krstić 6, Trivunović 6, Bojić 5, Antunović 6. Trener: Radivoje Nikolić.

****

STAKORINA 2 (1)

MLADOST (G) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Mrdak u 17, 2:0 Mrdak u 68. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Sudija: Luka Kovačević (Foča) 6,5.

Igrač utakmice: Milivoje Mrdak (Stakorina) 8.

STAKORINA: Bojanović 7, N. Simović 7, Gigović 7 (od 46. minuta Ćevriz 7), Jovanović 7, Racković 7 (od 80. minuta Starovlah -), Mitrašinović 7, Lukić 7 (od 80. minuta Tanović -), Ristović 7 (od 71. minuta Tomić -), D. Simović 7, Okuka 7, Mrdak 8 (od 77. minuta Tadić -). Trener: Konstantin Katana.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6, Avdalović 6, Anđušić 6, Vučetić 6, D. Lozo 6, Đerić 6 (od 81. minuta Pušara -), Šarenac 6, Goranović 6, Nikolić 6, Pušara 6, S. Lozo 6 (od 81. minuta Zelenović -). Trener: Željko Popović.

****

JEDINSTVO (R) 0 (0)

VLASENICA 1 (0)

Strijelac: 0:1 Gajić (autogol) u 57. minutu.

Stadion: “Lugovi” u Roćevićima.

Gledalaca: 200.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Ilić, Krstić, Vidaković (Jedinstvo, Roćević).

Igrač utakmice:  Slađan Stupar (Vlasenica) 6,5.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Gajić 6, Ristić 6,5, Milošević 6 (od 64. minuta Mih. Pisić -), Mičić 6, Mitrović 6,5, Blagojević 6, Vidaković 6,5, Kostić 6,5 (od 84. minuta Rosić -), Janjušević 6 (od 84. minuta Dar. Pisić -), Krstić 6,5, Damjanović 6. Trener: Goran Škiljević.

VLASENICA: Vukotić 6,5, M. Kovačević 6,5, Gadžunović 6,5 (od 46. minuta Tomić 6,5), Matić 6,5, Petrović 6,5 (od 90+3. minuta Slijepčević -), N. Kovačević 6,5 (od 77. minuta Fehratović -), Stupar 6,5, Ćirković 6,5, Bobar 6,5, Mijatović 6,5, Pejanović 6,5. Trener: Pavle Golijan.

*****

MLADOST (R) 2 (0)

PROLETER (D) 1 (1)

Strijelci: 0:1 Sekulić u 27, 1:1 Stupar u 56, 2:1 Stupar u 71. minutu.

Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Marko Lazarević (Čelopek) 6,5.

Žuti kartoni: V. Marijanović, Nerić, D. Obradović (Mladost, Rogatica), Lukić, Vukomanović (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Đorđe Stupar (Mladost, Rogatica) 8.

MLADOST (ROGATICA): Šehovac 7, Milovanović 7, R. Nešković 7, N. Nešković 7, Miličević 7 (od 86. minuta Zimonjić -), Stupar 8, B. Marijanović 7, V. Marijanović 7 (od 49. minuta Tomić 7), D. Obradović 7, Božović 7 (od 49. minuta B. Obradović 7), Nerić 7 (od 89. minuta Andrić -). Trener: Mladen Simsija.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 6,5, Sekulić 7, Mrkajić 6,5, Vujadinović 6,5 (od 57. minuta Vukomanović 6,5), N. Rakić 6,5, Arnautović 6,5, Lukić 6,5, Ilić 6,5, Barjaktarević 6,5 (od 76. minuta Matijević -), Ivanović 6,5, Maletić 6,5. Trener: Dragan Matić.

****

GUBER 3 (0)

NAPREDAK (DŠ) 0 (0)

Strijelci: 1:0 A. Smajilović iz penala u 52, 2:0 Maksimović u 75, 3:0 A. Smajilović u 80. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Alesandro Manojlović (Bijeljina) 6,5.

Žuti karton: Riđošić (Napredak, Donji Šepak).

Crveni karton: Ljubiša Jovanović (Napredak, Donji Šepak) u 78. minutu.

Igrač utakmice: Aljo Smajilović (Guber) 8.

GUBER: Radić -, Grujičić 7, Ćaćić 7 (od 76. minuta Marinković -), A. Smajilović 8, Kosanić 7, Petrović 7, O. Smajilović 7, Lemez 7, Bogičević 7, Andrić 7 (od 85. minuta Suljić -), Erdelić 7 (od 71. minuta Maksimović 7,5). Trener: Milorad Kosanić.

NAPREDAK (DONjI ŠEPAK): Jevtić 5,5, Perušinović 5,5, Janković 5,5, Okilj 5,5, Josipović 5,5, Milić 5,5, Josipović 5, Hajduković 5,5, Đorđić 5,5, Riđošić 5,5, Gavrić 5,5. Trener: Miodrag Jevtić.

****

PODRINjE (J) 2 (1)

RUDAR 1925 1 (1)

Strijelci: 0:1 Lazić u 7, 1:1 Despotović iz penala u 10, 2:1 Stankić u 53. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 120.

Sudija: Uroš Jugović (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Alić, Ćelahmetović, Stevanović (Podrinje, Janja), Novaković, Gvozdenac, Vidaković, Vićić (Rudar 1925).

Igrač utakmice: Danijel Stankić (Podrinje, Janja) 7.

PODRINjE (JANjA): Đorđić 6,5, Marić 6,5, Tomić 6,5 (od 46. minuta Ćelahmetović -), Jovanović 6,5, Jezdić 6,5, Gojković 6,5 (od 90. minuta Pavlović -), Alić 6,5 (od 78. minuta Hajduković -), Jahić 6,5, Despotović 7, Stankić 7 (od 85. minuta Stevanović -), Ceco 6,5. Trener: Mile Lazarević.

RUDAR 1925: Stanković 6, Bumbić 6 (od 60. minuta N. Cvijić 6), Lazić 6,5, Marković 6 (od 86. minuta Mišo Gajić -), Arsenović 6, Vićić 6, Odžaklić 6, B. Cvijić 6, Gvozdenac 6, Vidaković 6 (od 75. minuta Nedžibović -), Novaković 6. Trener: Boris Panić.