Fudbaleri Krupe savladali Famos pa proslavili odbranu titule: A sad pravac Premijer liga

G.S.

BANjALUKA - Fudbaleri Krupe odbranili su titulu prvaka Republike Srpske pošto su u 30. kolu prvoligaškog karavana savladali Famos s 2:0 i četiri kola prije kraja šampionata zadržali 13 bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Zvijezdu 09.

Pogocima Ognjena Đuričina u petom i Miloša Perovića u 44. minutu izabranici Vladimira Ilića stigli su 25. pobjede u prvenstvu.

- Još jednom smo pokazali koliko smo dominantni u ovoj ligi i smatram da bi bila prava satisfakcija za sve nas u klubu da naredne sezone igramo u elitnom rangu takmičenja. Na početku prvenstva govorio sam da je nešto mnogo teže odbraniti nego osvojiti, međutim, mi smo u ovih 30 kola bili toliko suvereni u odnosu na ostale rivale i zasluženo smo ponovo šampioni Republike Srpske - istakao je mladi stručnjak na kormilu kluba iz kanjona Tijesno.

Ilić je zahvalio svima koji su zaslužni za ovaj uspjeh.

- Čestitke idu svim ljudima u klubu, ljudima čiji se rad golim okom ne vidi, svim igračima koji su nosili dres Krupe u prvom i drugom dijelu sezone, pogotovo onima koji su iznijeli najveći teret. Ne smijemo zaboraviti ni stručni štab, kao i Upravu kluba na čelu s Draškom Ilićem. Ne potcjenjujem nikog, ali smatram da smo ovaj nivo takmičenja prevazišli i ovi igrači zaslužuju nešto više. Zato se iskreno nadam da ćemo dobiti licencu za igranje u Premijer ligi i naredne sezone biti uz rame najboljim ekipama u BiH - dodao je Ilić.

Poslije susreta igrači, stručni štab i uprava Krupe zajedno sa svojim navijačima proslavili su osvajanje titule, a slavlje je trajalo do duboko u noć.

Rezultati 30. kola: Slavija - Tekstilac 5:0, Laktaši - Sutjeska 4:1 (Marković 1, 19. penal, Vuković 39, Amidžić 90+1 - Ristović 55), Krupa - Famos 2:0, Kozara - Radnik 2:0, Alfa Modriča - Drina (Z) 2:0, Sloboda (NG) - Željezničar Sport tim 1:1, Podrinje (J) - Rudar Prijedor 0:3, Zvijezda 09 - Sloboda (MG) 1:0, Omarska – Ljubić 1:0 (Jaćimović 44)

Parovi 31. kola, srijeda, 17. maj: Sloboda (MG) - Podrinje (J), Rudar Prijedor - Sloboda (NG), Željezničar Sport tim - Alfa Modriča, Drina (Z) - Omarska, Ljubić - Kozara, Radnik - Krupa, Famos - Laktaši, Sutjeska - Tekstilac, Zvijezda 09 - Slavija (igra se 24. maja).

FAMOS    0 (0)

Strijelci: 1:0 Đuričin u 5, 2:0 Perović u 44. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti karton: Minić (Famos).

Igrač utakmice: Miloš Perović (Krupa) 7,5.

KRUPA: Damjanović 7, Redžić 7, Babić 7 (od 59. minuta Lelji 7), Đuričin 7,5 (od 32. minuta Dujaković -), Radaković 7 (od 84. minuta Nikodinović -), Perović 7,5 (od 59. minuta Krneta 7), Đekić 7, Mrzić 7, Petrović 7 (od 84. minuta Hadžić -), Ristanović 7, Bošnjak 7. Trener: Vladimir Ilić.

FAMOS: Rončević 6, Škrba 6 (od 83. minuta Drakul -), Hadžibegović 6, Cicović 6 (od 59. minuta Ančić 6), Babić 6, Vranešić 6, Radović 6 (od 76. minuta Mitrašinović -), Novković 6 (od 59. minuta Minić 6), Nakagaki 6, Marković 6, Pavlović 6 (od 59. minuta Kokot 6). Trener: Milomir Šešlija.

***

PODRINjE (J)   0 (0)

RUDAR PRIJEDOR    3 (1)

Strijelci: 0:1 Radaković u 11, 0:2 Da Silva u 74, 0:3 Jovanović u 80. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 250.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti karton: Eldar Kamenčić (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Stefan Radaković (Rudar Prijedor).

PODRINjE (JANjA):  Šehović 6, Adilović 5,5 (od 57. minuta Đurić 5,5), Erić 5,5, Mazić 6, Lakota 5,5 (od 75. minuta Vukićević -), Božić 6, Delalić 5,5 (od 57. minuta Jovičić 5,5), Alić 5,5, Nikolić 5,5, Jahić 5,5 (od 87. minuta Jovanović -), Stevanović 5,5 (od 87. minuta Mehmedović -). Trener: Zumbul Mahalbašić.

RUDAR PRIJEDOR:  Trninić 7, Radaković 7,5, Da Silva 7,5, Karneiro 7 (od 55. minuta Demonjić -), Kamenčić 7 (od 65. minuta Kojić -), Sajak 7 (od 55. minuta Jovanović 7,5), Marić 7, Perić 7 (od 72. minuta Rauš -), Amoa 7, Šupuk 7 (od 55. minuta Kovačević -), M. Bilbija. Trener: Bojan Krulj.

***

SLOBODA (NG) 1 (1)

ŽELjEZNIČAR ST   1 (1)

Strijelci: 1:0 Vladić u 16, 1:1 A. Popović u 26. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Đurić, Dodig, Vladić (Sloboda, Novi Grad), Kralj, Kalabić, Blanuša, Đogić, trener Majkić (Željezničar Sport tim).

Igrač utakmice: Aleksa Popović (Željezničar Sport tim) 7.

SLOBODA (NOVI GRAD):  Milošević 6,5, Dodig 6,5, Tiro 6,5 (od 64. minuta Marin -), Samardžić 6,5, Đurić 6,5, Imamagić 6,5, Paro 6,5, Fontemaki 6,5, Pinjeiro 6,5 (od 74. minuta Bobaj -), Vladić 6,5, Kovačević 6,5. Trener -.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM:  Stupar 7, Jagodić 6,5, Blanuša 6,5, Đogić 6,5, Savatić - (od 28. minuta Šuput 6,5), Kralj 6,5, Ivić 6,5 (od 72. minuta Jovandić -), Kalabić 6,5, Sukara 6,5 (od 78. minuta Pilipović -), A. Popović 7, S. Popović 6,5. Trener: Danijel Majkić.

***

SLAVIJA 5 (1)

TEKSTILAC    0 (0)

Strijelci: 1:0 Arbinja u 38, 2:0 Bjeloš u 50, 3:0 Arbinja u 57, 4:0 Asentić u 76, 5:0 Avdalović u 89. minutu.

Stadion: SRC Slavija u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 120.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Beširević, Đerić (Slavija), Marić, Jolović, Duspara (Tekstilac).

Igrač utakmice: Stefan Arbinja (Slavija) 8.

SLAVIJA: Nedžibović - (od 81. minuta Vlačo -), Arbinja 8 (od 74. minuta Asentić -), Vučinić 7, Đerić 7, Popović 7, Beširević 7, Gojković 7, Dabić 7 (od 74. minuta Bogučanin -), Bjeloš 7,5 (od 84. minuta Jevtović), Avdalović 7,5, Kaljić 7 (od 84. minuta G. Čelan -)

TEKSTILAC: Marković 5, Marić 5, Aleksić 5, Jolović 5, De Melo 5 (od 63. minuta Duvnjak -), Jovanović 5, Prljeta 5 (od 83. minuta Teofilović -), Kušljić 5, Bašić 5, Sosa 5, Duspara 5. Trener: Zoran Bujić.

***

KOZARA    2 (1)

RADNIK   0 (0)

Strijelci: 1:0 D. Glišić iz penala u 45, 2:0 Babić u 58. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 100.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Popović, Jandrić, Šikanjić (Kozara), Marković, Rašević (Radnik).

Igrač utakmice: Nebojša Babić (Kozara) 7,5.

KOZARA: P. Glišić 7, Blagojević 7, Rudan 7, Malbašić 7 (od 86. minuta Čamdžić -), D. Glišić 7,5, Jandrić 7 (od 86. minuta Sadiković -), Babić 7,5, Šikanjić 7, Popović 7, Pljevaljčić 7 (od 89. minuta Matić -), Pepić 7. Trener: Alen Medović.

RADNIK: Mitrović 6, Paranos 6 (od 61. minuta Srećković -), Došlo 6, Vasić 6, Ristić 6, Marković 6 (od 61. minuta Matković -), Maksimović 6 (od 80. minuta Gavrić -), Maletić 6, Despotović 6, Rašević 6, Perišić 6 (od 80. minuta Danilović -), Trener: Velibor Đurić.

***

ALFA MODRIČA      2 (0)

DRINA (Z)                   0 (0)

Strijelci: 1:0 Guskić u 47, 2:0 Kuljanin u 81. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 7.

Žuti kartoni: Radić (Alfa Modriča), Sušić (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Perica Guskić (Modriča) 8.

MODRIČA: Đurić 7, Živković 7, Pljevaljčić 7, De Karvaljo 7, Radić 7, Kuljanin 7,5 (od 82. minuta Tosaka -), Omerhodžić 7,5, Limić 7, Guskić 8, Ilić 7, Kojić 7. Trener: Milan Petrović.

DRINA (ZVORNIK): Gajić 6,5, Marić 5 (od 81. minuta Novak -), Veljkić 5,5, Sušić 5,5, Vasić 5,5, Denkovski 5,5 (od 65. minuta Hajduković -), Perić 5,5 (od 65. minuta Riđošić -), Jezdić 5,5, Ćulum 6, Stanišić 5,5, Hidić 5,5. Trener: Miodrag Jevtić.

Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo) 6,5.

Žuti kartoni:  Janjić, pomoćni trener Crnjac (Zvijezda 09), Gavrić (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Igrač utakmice: Abid Mujagić (Zvijezda 09) 7.

ZVIJEZDA 09:  Abdulahović 6,5, Janjić 6,5, Janjić 7, Matić 6,5 (od 66. minuta Resić -), Blažević 6,5 (od 85. minuta Kojić -), Mujagić 7 (od 73. minuta Bokić -), Dujković 7, Živanović 6,5, Zoćević 6,5 (od 66. minuta Gudsvil -), P. Tešić 6,5, Ristanović 6,5 (od 85. minuta V. Tešić -). Trener: Toni Karačić.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD):  Travar 6,5, Danilović 6, Pucar 6, Suharev 6,5 (od 81. minuta Todorović -), Đukanović 6,5, Stanišić 6, Koprivica 6, Burazor 6,5, Jakešević 6, Gavrić 6, Nenad 6,5. Trener: Marko Tešić.