Fudbaleri Intera pobjedili Milan 2:0 u prvom meču polufinala Lige šampiona

Tanjug

MILANO - Fudbaleri Intera pobjedili su večeras ekipu Milana rezultatom 2:0 (2:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Inter je poveo u osmom minutu golom Edina Džeka.

“Neroazuri” su samo tri minuta kasnije postigli i drugi gol preko Henrika Mhitarijana.

Inter je nastavio sa napadima, a Hakan Čalhanoglu je u 16. minutu pogodio stativu. Glavni sudija Hezus Hil Manzano je dosudio penal za Inter u 32. minutu posle prekršaja nad Lautarom Martinezom, ali je poslije intervencije iz VAR sobe poništio svoju odluku.

U drugom poluvremenu uglavnom se igralo na sredini terena, a najbolju šansu za Milan imao je Sandro Tonali, ali je pogodio stativu.

Revanš meč biće odigran za šest dana, a domaćin će biti ekipa Intera.

Meč između Milana i Intera sa tribina je pratio i najbolji teniser svijeta Srbin Novak Đoković.

U prvom polufinalu Lige šampiona, fudbaleri Reala i Mančester sitija igrali su sinoć u Madridu bez pobjednika, 1:1.

Revanš je za nedjelju dana u Mančesteru.