Fudbaleri Famosa slavili u gostima kod Alfa Modriče

D. P.

MODRIČA - U premijernom susretu 15. kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Famosa su na stadionu “Dr Milan Jelić” kao gosti savladali Alfa Modriču sa 3:1.

Poslije prvih 45 minuta niko nije mogao naslutiti takav epilog, jer su izabranici Joce Stokića na odmor otišli s prednošću od 1:0. Taj pogodak bio je djelo Petra Šoškića, koji je u 37. minutu bio precizan sa bijele tačke nakon što je igrač “motorista” Franko Aleksis Fabrego nepropisno startovao u svom kaznenom prostoru.

U nastavku susreta potpuno druga slika na terenu. Već u 57. minutu Alonzo Pirt je uspio da izjednači na 1:1, a za potpuni preokret pobrinuo se Draško Kuljanin, koji je u prošloj sezoni nosio dres Alfa Modriče. On je u 69. minutu donio prednost Famosu od 2:1. Poslije toga Modričani su krenuli na sve ili ništa, a to su kaznili gosti koji su posredstvom Abrega u 87. minutu postigli još jedan pogodak za konačnih 3:1.

Ovom pobjedom, koja je bila prva gostujuća u ovoj sezoni za prvoligaša iz Istočne Ilidže, četa Darka Vojvodića se učvrstila u gornjem dijelu tabele.

U ostalim susretima 15. kola, koji su na programu u subotu od 13 časova, snage će odmjeriti: Ljubić - Sloboda (MG), Velež (N) - Radnik, Romanija - Željezničar Sport tim, Rudar Prijedor - Sutjeska, Slavija - Omarska, Kozara - BSK, Borac (KD) - Laktaši, Drina (Z) - Leotar.